AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri FED / ENFLASYON

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri hangi konular önemli?

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri : 11 önemli Gelişme, Bu 11 Gelişmeler, piyasaların bugün hareket etmesini sağlamalıdır.

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri

 VİRÜS

Federal ve eyalet hükümetleri, hızla yayılan koronavirüs varyantı Omikron’a rağmen karantina düzenlemelerini gevşetmek istiyor, ancak aynı zamanda bazı korona düzenlemelerini de sıkılaştırıyor. Eyalet sağlık bakanları, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ve Robert Koch Enstitüsü’nün (RKI) kritik bölgelerdeki çalışanlar için karantinada kademeli bir azalma sağlayan önerisinin arkasında özel bir sütuna yer verdiler.

Altcoin Nedir? Hangi Altcoin Alınmalı?

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri FED / ENFLASYON

Enflasyondaki artış göz önüne alındığında, ABD Federal Rezervi muhtemelen daha hızlı bir faiz artırımı düşünüyor. Çarşamba günü yayınlanan Aralık ayındaki son Fed toplantısının tutanaklarından da anlaşılacağı üzere, para otoriteleri çok gergin bir işgücü piyasasına da atıfta bulundu. Tutanaklara göre, merkez bankası üyeleri, faiz oranlarını daha önce beklenenden daha erken veya daha hızlı artırmanın haklı olabileceğini kaydetti. Bazı katılımcıların bakış açısından, faiz artırımlarının başlamasından nispeten kısa bir süre sonra merkez bankası bilançosunu küçültmeye başlamak da mantıklı olabilir. Fed’in bilançosu son zamanlarda yoğun tahvil alımlarının bir sonucu olarak muazzam bir şekilde büyümüştü.

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri hangi konular önemli? | Nasdaqnedir.com

 KAZAKİSTAN

Kazakistan’ın Almatı metropolünde protestolar üst üste üçüncü gününde de devam ediyor. Reuters haber ajansının muhabirlerinin Perşembe günü bildirdiğine göre, polis ve protestocular yeniden çatıştı. Silah sesleri duyulabiliyordu. Polis, Interfax haber ajansına birkaç baş belasının “ortadan kaldırıldığını” söyledi. Huzursuzluk karşısında, Kazak Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev bölgede Rusya liderliğindeki bir güvenlik ittifakından yardım istedi. Protestolar LPG fiyatında ciddi bir artışı tetiklemişti. Orta Asya ülkesinin diğer bölgelerinde de insanlar memnuniyetsizliklerini dile getirdiler.

 6 Ocak Piyasa Gelişmeleri ABD

ABD bugün, bir yıl önce o zamanki Başkan Donald Trump’ın destekçileri tarafından Washington’daki Capitol’e yapılan saldırıyı anma törenleri ve anma etkinlikleriyle anıyor. Trump’ın halefi Joe Biden ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris’in konuşmalarının başlaması planlanıyor. Gün boyunca başkentte ve ülke genelinde diğer etkinlikler de takip edilecek. Trump, Perşembe günü için kısa bir süre önce duyurulan bir konuşmasını da iptal etti, ancak bazı destekçiler de nöbet tutmak istiyor.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 SIEMENS

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri hangi konular önemli? | Nasdaqnedir.com

İtalyan altyapı holding şirketi Atlantia, Siemens karayolu trafiği yan kuruluşu Yunex Traffic için yarışıyor. Benetton girişimciler ailesi tarafından kontrol edilen Atlantia, Yunex için bağlayıcı bir teklif sunduğunu doğruladı. Mali haber ajansı Bloomberg, duruma aşina olan kişilere atıfta bulunarak, İtalyanların en umut verici teklif verenlerden biri olduğunu bildirdi. Ancak KKR ve Bridgepoint gibi finansal yatırımcıların ilgisi soğudu, böylece sektörden bir şirket devreye girebilir. İçeridekilerden birine göre Siemens, Yunex için neredeyse bir milyar avro bekleyebilir.

 FLATEXDEGIRO

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri Çevrimiçi komisyoncu, iki kez yükseltilmiş operasyonel hedeflerine ulaştı. FlatexDegiro, müşteri tabanının geçen yıl yüzde 55 artarak 2,06 milyon hesaba yükseldiğini söyledi. Onlar için 91 milyon işlem yapıldı. FlatexDegiro’nun 2,0 ila 2,2 milyon müşteri hesabı ve 90 milyondan fazla işlemi vardı. Cari yılda, çevrimiçi komisyoncu 2,7 ila 2,9 milyon müşteri için 95 ila 115 milyon işlem gerçekleştirmeyi planlıyor.

 RTL

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri Kuzey Amerika’daki diğer dijital işletmeleri elden çıkarıyor ve ABD reklam teknolojisi şirketi VideoAmp’taki hissesini satıyor. Avrupa televizyon şirketinin açıkladığı gibi, yazılım ve veri şirketindeki yaklaşık yüzde 8,6’lık payın bedeli nakit olarak 104 milyon dolar (92 milyon avro) tutarında. Bu nedenle anlaşma, VideoAmp tarafından bir hisse geri alımı olarak gerçekleştirildi. RTL hissedarları, temettü yoluyla satış gelirlerinden yararlanmalıdır. 2015 ve 2021 yılları arasında RTL, VideoAmp için çeşitli finansman turlarına katıldı ve toplam 14,5 milyon dolar yatırım yaptı.

 BAWAG

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri , Bawag’ın en büyük hissedarı GoldenTree, Avusturya bankasındaki bir hisse paketini yaklaşık 290 milyon avroya satıyor ve hissesini yarıdan fazla azaltmak istiyor. ABD hedge fonu, kurumsal yatırımcılara 5,5 milyon Bawag hissesi teklif ettiğini, yatırım bankasını plasmanla görevlendirdiğini duyurdu. Bankacıların yatırımcılara verdiği bilgiye göre, kağıdın fiyatı muhtemelen 52,50 avro olacak. Bu fiyatta, hisseler genellikle fazla talep edilir. Bu, Çarşamba günkü kapanış fiyatında yüzde üç civarında bir indirim olacaktır.

 GENERAL MOTORS

 GENERAL MOTORS - Nasdaqnedir.com

ABD’li elektrikli araç üreticisi BrightDrop, Walmart ile yeni bir anlaşma yaptığını ve FedEx ile mevcut bir anlaşmanın genişletildiğini duyurdu. Şirket, Walmart’ın 5000 araç temin ettiğini söyledi. FedEx, halihazırda teslim edilen 500 elektrikli araca ek olarak önümüzdeki yıllar için 2.000 adet daha ayırıyor. Ayrıca, Deutsche Post rakibi, 20.000’e kadar ek araba için BrightDrop ile pazarlık yapıyor.

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri PFIZER / BIONTECH

Pfizer, aşının beş yaşın altındaki çocuklar için etkinliğine ilişkin devam eden klinik araştırmanın ilk sonuçlarını Mart sonu veya Nisan başına kadar almayı umuyor. Pfizer bilim adamı Alejandra Gurtman, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin Bağışıklama Uygulamaları Danışma Komitesi toplantısında, çalışmanın ikinci aşılamadan sekiz hafta sonra üçüncü bir dozu içerecek şekilde genişletildiğini söyledi.

 POLONYA / NOTENBANK

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri ,Merkez bankası başkanı Adam Glapinski’nin bakış açısından, yüzde üçlük kilit faiz oranları Polonya ekonomisine zarar vermez. Ancak Polonya’nın baş para koruyucusu, faiz oranlarının bu seviyeye yükseleceğinden emin olmadığını söyledi. “Bana öyle geliyor ve kesinlikle Konsey’deki çoğu kişinin, faiz oranlarının yüzde üçe çıkarılmasının herhangi bir olumsuz etkisi olmayacağı görüşünü sunuyorum.” Ama bu değişebilir. Ekonomik durum düzelirse, ana oran muhtemelen yüzde dörde yükseltilebilir.

Apple Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Broadcom Hisse Senedi : Broadcom Corporation Nedir? Canlı AVGO Corporation Fiyatı ve Grafiği

Atilla

ABD Piyasa Analizi 14 Temmuz

Atilla

3 Mart ABD Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku