AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Borsaları 11 Ocak

ABD Borsaları 11 Ocak -ABD Piyasa Analizi 13 Temmuz

ABD Borsaları 11 Ocak, Nasdaq’ın Pazartesi günkü toparlanmasının ardından hisse senedi vadeli işlemleri yükseldi.

ABD Borsaları 11 Ocak erken saatlerde , bir önceki gün yaşanan geç toparlanmanın ardından teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite’in dört günlük kayıp serisini sonlandırdığını gördükten sonra biraz yükseldi.

Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri 74 puan veya %0.2 yükseldi. S&P 500 vadelileri yüzde 0,3 artarken, Nasdaq 100 vadelileri % 0,5 arttı.

Tahvil getirileri Salı günü bölündü, kısa vadeli Hazine tahvilleri artarken uzun vadeli Hazine tahvilleri düştü. 10 yıllık Hazine tahvili Salı günü % 1.8’e ulaştıktan sonra % 1.76’ya geriledi.

ABD Borsaları 11 Ocak erken kazananlar arasında, genomik dizileme firmasının 2022 için beklenenden daha yüksek bir gelir tahmini sağlamasının ardından piyasa öncesi ticarette %4 sıçrayan Illumina da vardı. Enerji stokları da yükseldi, ABD ham petrolünün fiyatı % 1,5 arttı ve Marathon Petrolü % 1,5 arttı. Juniper Networks, hisse senedi Bank of America tarafından yükseltildikten sonra % 2,7 değer kazandı.

ABD Borsaları 11 Ocak | Nasdaqnedir.com

Nasdaq, tahvil getirilerindeki artış ve yaklaşan Federal Rezerv faaliyetleriyle ilgili endişeler nedeniyle önceki haftanın satışlarından sürekli düşüşlerin yaşandığı bir günün ardından Pazartesi günü normal ticaretin sonucuna hafif yeşil gitti. % 2,7’lik bir kaybı silerek % 0,05 daha yüksek bitirdi. Bu arada Dow, 500 puandan fazla düştükten sonra 162 puan veya % 0,4 düşerken, S&P 500 % 0,1 düştü.

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD Borsaları 11 Ocak JPMorgan’dan Marko Kolanoviç Pazartesi günü yaptığı açıklamada, piyasaların daha yüksek oranlara ve mikrona dayanabileceğini ve yatırımcıların teknoloji şirketlerindeki düşüşü satın alması gerektiğini söyledi.

Bir notta, “Fed tutanaklarına yanıt olarak risk varlıklarındaki düşüş abartılmış olabilir” dedi. “Politika sıkılaştırmasının kademeli ve risk varlıklarının sürdürebileceği bir hızda olması bekleniyor ve sağlam bir döngüsel toparlanma bağlamında gerçekleşiyor.”

ABD Borsaları 11 Ocak

Leuthold Group’un baş yatırım stratejisti Jim Paulsen’e göre, borsanın bu yıl bir düzeltme yapması beklenirken – ve geçen haftaki hareket bir tanesinin başlangıcı olabilir – iyi kurumsal temellerle karşılanacak.

Paulsen Pazartesi akşamı bir notta, “Tarihsel olarak, borsa bazı kötü” öfke nöbetleri” gördü ve tekrarlanan oran artışları kaçınılmaz olarak durgun ayı piyasalarına yol açtı ” dedi. “Ancak, yatırımcıların mevcut konsantrasyonu yanlış yönlendirilebilir. Hisse senedi piyasasının tepkisi, oran artışlarının zamanlaması ve miktarından ziyade fiili kârların ‘yönünden’ etkilenebilir.”

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD Borsaları 11 Ocak, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, yeniden doğrulama sürecinin bir parçası olarak bir Senato komitesinin önüne çıkacak. Yatırımcılar, Fed’in enflasyona ilişkin mevcut görüşleri ve politikanın hangi oranda sıkılaştırılacağı konusunda ipuçları arayacak.

Pandemi sonrası ekonominin birkaç yönden farklı olacağını şimdiden söyleyebiliriz” dedi. Bu eşitsizlikler, hedeflerimizi takip ederken göz önünde bulundurulmalıdır. Powell, bu amaçla, sürekli değişen bir ekonomiye ayak uydurabilmek için para politikasının geniş ve ileriye dönük olması gerektiğini söyledi.

ABD Borsaları 11 Ocak kazanç sezonu, büyük bankaların Cuma günü başlayacağını bildirdiği bu hafta sonuna kadar tam viteste olacak. Salı sabahı, Albertson hem üst hem de alt satırlarda tahminleri aşan kazançlar yayınladı.

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 28 Temmuz

Atilla

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Atilla

ABD Piyasaları 2 Ağustos

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku