AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Borsası 5 Ocak

Dow yeni bir zirve belirledikten sonra hisse senedi işlemleri marjinal bir şekilde düştü

ABD Borsası 5 Ocak , Hisse senedi vadeli işlemleri, Dow Jones Sanayi Ortalaması’nın bir gün önce yatırımcıların ekonomik canlanmadan kazanç sağlayan hisse senetlerine koşmasıyla yeni bir zirve oluşturmasının ardından Çarşamba sabahı erken saatlerde hafif düştü.

Mavi çipli Dow vadeli işlemleri 52 puan düştü. S&P 500 vadelileri yüzde 0.17, Nasdaq 100 vadelileri yüzde 0.37 düştü.

ABD Borsası 5 Ocak , Dow Salı günü 200 puan artarak yeni bir zirveye ulaşırken, teknoloji odaklı Nasdaq Bileşik Hazine oranlarındaki ani artış nedeniyle yüzde 1.3 düştü. Geniş çapta takip edilen 10 yıllık Hazine getirisi Salı günü yüzde 1,71’e ulaştı ve büyüme odaklı teknoloji sektörlerinde satışları ateşledi.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX 40 hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Goldman Sachs’ın genel müdürü Chris Hussey’e göre bir notta, Megacap teknoloji hisseleri Salı günü S&P 500’ü “yatırımcılar artan oranların ardından bu tür uzun vadeli varlıkların değerini değerlendirdi” nedeniyle geride bıraktı.

ABD Borsası 5 Ocak

ABD Borsası 5 Ocak , Yatırımcılar, Merkez Bankası’nın Aralık ayı toplantı tutanaklarının yayınlanmasını bekliyordu. Merkez bankası, tahvil alım programının sona ermesini hızlandıracağını söyledi. Buna ek olarak, Fed 2022’de üç faiz artışı öngörüyor.

Columbia Threadneedle’de kıdemli oran stratejisti Ed Al-Hussainy, “Fed para çekmeyi artırıyor çünkü enflasyon genişledi ve bu da 10 yıllık getirileri yükseltme potansiyeline sahip” dedi. “Ancak, merkez bankası, ekonomik toparlanmayı rayından çıkarması ve resesyonu hızlandırması durumunda dikkatli olmalıdır.”

ABD Borsası 5 Ocak , Wall Street uzmanları, Fed’in ultra kolay para politikasını sıkılaştırmaya başlamasıyla borsanın daha fazla zorlukla karşılaşacağını tahmin ediyor. CNBC’nin Stratejist Anketine göre, S&P 500 için yılsonu konsensüs tahmini, Salı günü 4.793.54 olan yüzde 5’lik bir artışla 5.050 oldu.

Veriler açısından, ADP, Dow Jones tarafından ankete katılan analistlerin toplam 375.000 iş kazanımı öngördüğü Aralık ayı için özel maaş bordrosu raporunu yayınlayacak.

Apple Hissesi Nasıl Alınır?

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Cintas Hisse Senedi : Cintas Nedir? Canlı Cintas Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Cerner Corporation Hisse Senedi : Cerner Corporation Nedir? Canlı Cerner Corporation Fiyatı ve Grafiği

Atilla

6 Ocak Piyasa Gelişmeleri

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku