AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz

Tarım dışı istihdam nedir? ABD Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 23:00 ) - ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz

ABD 12 Temmuz İşlem Gününe Başlarken Bilmeniz Gerekenler

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz Vadeli işlemleri

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz, Hisse senedi vadeli işlemleri Salı sabahı düşerek üst üste ikinci bir kayıp günü oluşturdu. Piyasalar kazançlı bir hafta geçiriyor, ancak şirketler artan enflasyon, değişken enerji piyasaları ve devam eden tedarik zinciri zorluklarından etkilenecek üç aylık sonuçları açıklamaya başladıkça yatırımcılar temkinli davranıyor. Marathon Asset Management’tan Bruce Richards Pazartesi günü CNBC’nin “Kapanış Çanı”na verdiği demeçte, “Şirketler her yönden sıkışıyor, mal maliyetleri, ücretler ve üretim hedeflerimizden veya hizmetlerimizden girdiye giren her şey üzerinde sıkışıyorlar” dedi.

 Euro 

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz EURO | Nasdaqnedir.com

Euro bölgesindeki sert ekonomik koşulları yansıtan ABD doları ile pariteye yakın işlem görüyor. Blok, enflasyonla ve Rusya’nın Ukrayna’daki savaşından kaynaklanan bir enerji şokuyla mücadele ediyor. Analistler, Avrupa Merkez Bankası’nın zor bir noktada olduğunu söylüyor. CIBC Capital Market analisti Jeremy Stretch Salı günü CNBC’nin “Street Signs Europe” gazetesine verdiği demeçte, “AMB’nin hem tahvil alımlarını sona erdirme hem de para politikasını sıkılaştırma konusunda partiye oldukça geç kaldığını iddia edebilirsiniz.”

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz PepsiCo 

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz Pepsico | Nasdaqnedir.com

PepsiCo, Wall Street’in beklentilerini aşan ikinci çeyrek sonuçlarını bildirerek Salı sabahı ciddi bir kazanç sezonunu başlattı. Küresel soda ve atıştırmalıklar şirketi, ikinci çeyrek için gelir tahminlerini de yükseltti. Ancak, şirketler genel olarak daha yüksek maliyetlerle ve kârlarını tüketen diğer faktörlerle uğraşırken, PepsiCo’nun kâr görünümü aynı kaldı. PepsiCo hisseleri, piyasa açılmadan önce biraz yükseldi.

Gap

Gap | Nasdaqnedir.com

Perakendecinin Pazartesi akşamı CEO Sonia Syngal’in derhal geçerli olmak üzere görevi bırakacağını açıklamasının ardından, piyasa dışı işlemlerde fark hisseleri düştü. Syngal, 2020’nin başlarında, Covid’in pandemi olarak ilan edilmesinden hemen önce, ekonominin geniş alanlarını etkin bir şekilde kapatarak rolü devralmıştı. Mağazalar kapandı ve Gap ve Eski Donanma zinciri gibi perakendeciler tedarik zinciri sorunlarıyla mücadele etti. Gap ayrıca, mali ikinci çeyrek satışlarının “yaklaşık olarak yüksek tek haneli aralıkta” düşmesini beklediğini de söyledi.

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz Peloton 

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz Peloton | Nasdaqnedir.com

Peloton Salı günü yaptığı açıklamada, tüm egzersiz makinelerinin üretimini dışarıdan temin edeceğini ve Tayvanlı şirket Rexon Industrial ile ortaklığını genişleteceğini söyledi. CNBC, bu yılın başlarında, talep düşerken envanter biriktikçe Peloton’un makinelerinin üretimini geçici olarak durduracağını bildirmişti. Salı günü şirket, hamlelerin ne tür bir finansal etkisi olacağını açıklamadı. Peloton, ABD üretim kapasitesini genişletmek için Precor işini 420 milyon dolara satın almıştı.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz, Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

 Twitter (TWTR)

Twitter, Elon Musk’a, devralma anlaşması kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmediğini ve anlaşmadan çekilme çabasının “geçersiz ve haksız” olduğunu belirten bir mektup gönderdi. Twitter hisseleri son 2 işlem gününde %15,8 düştü.

 Dave & Buster’s (PLAY)

Eğlence temalı restoran zinciri, yeni bir baş işletme görevlisinin atanması da dahil olmak üzere bir dizi yeni yönetici atamasını duyurdu. Değişiklikler 1 Ağustos’ta yürürlüğe girdi ve hisse senedi piyasa öncesi %1.7 arttı.

 PriceSmart (PSMT)

ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz PriceSmart | Nasdaqnedir.com

İndirimli perakendecinin hisseleri, analist tahminlerini aşan satışlara rağmen beklenenden düşük kazançlar bildirdikten sonra piyasa öncesi işlemlerde %4,2 düştü. PriceSmart, tedarik zinciri aksaklıklarından ve tüketici talebindeki değişimlerin yol açtığı aşırı stok seviyelerinden etkilendi.

 ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz Canoo (GOEV)

Elektrikli araç üreticisinin hissesi, Walmart’a (WMT) açıklanmayan bir miktar için 4.500 teslimat aracı satmak için bir anlaşma yaptıktan sonra ön pazarda %73.4 arttı. Walmart ayrıca 10.000 adede kadar satın alma seçeneğine sahiptir.

 Lennar (LEN)

Sektörün yumuşayan satışlar ve daha yüksek teşvikler de dahil olmak üzere bir dizi ters rüzgarla karşı karşıya kalması nedeniyle JP Morgan Securities’in hisse senedini “fazla kilolu”dan “nötr”e düşürmesinin ardından, ev üreticisinin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %1.7 düştü.

 ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz American Express (AXP)

Amex | Nasdaqnedir.com

American Express hisseleri, Morgan Stanley’nin finansal hizmetler devini “fazla kilolu”dan “eşit ağırlık”a düşürmesinin ardından piyasa öncesi harekette %2,6 düştü. Firma, resesyon riskinin American Express hisselerine tam olarak yansıtılmadığını söyledi.

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 9 Eylül

Atilla

ABD Borsası 5 Ocak

Atilla

ABD Piyasaları 22 Ağustos

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku