AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasa Analizi 13 Temmuz

ABD Borsaları 11 Ocak -ABD Piyasa Analizi 13 Temmuz

ABD Piyasa Analizi

ABD Piyasa Analizi 13 Temmuz, Çarşamba günü şaşırtıcı derecede yüksek tüketici fiyatları Wall Street’teki toparlanmaya karşı çıkıyor. Tüketici fiyatları Haziran ayında yıllık bazda yüzde 9,1 arttı, analistlerin beklediğinden daha fazla. Bu, ABD Merkez Bankası üzerindeki kilit faiz oranlarını hızlı ve keskin bir şekilde yükseltme baskısını artırıyor. ABD tahvil ticaretinde, verilerin ardından Hazine getirileri yükseldi.

Broker IG, önde gelen ABD endeksi Dow Jones Industrial’ı (Dow Jones 30 Industrial) işlem başlangıcından hemen önce bir saatten az bir süre önce yüzde bir düşüşle 30.676 puana değerlendirdi. Endeks son zamanlarda üst üste üç gün düşmüştü. Teknoloji ağırlıklı seçim endeksi NASDAQ 100‘ün yüzde iki oranında Dow’dan belirgin şekilde daha fazla düşmesi muhtemel.

ABD Piyasa Analizi 13 Temmuz

When Wall Street's bears attack the stock market - The New York Times

Bireysel hisse senetlerine bakıldığında, Çarşamba günü fiyat hareketli haberler az. Twitter, teknoloji milyarderi Elon Musk’tan mahkemede çevrimiçi hizmetin kabul edilen devralınmasını uygulamasını istiyor. Çevrimiçi hizmet, bunun için Delaware eyaletinde dava açtı. Yetkili mahkeme, Twitter’ın da açıkça talep ettiği bir devralmanın tamamlanmasına karar verebilir. Twitter hisseleri piyasa öncesi yüzde 1.4 yükseldi.
Delta Air Lines hisseleri yüzde beş düştü. Havayolu, ikinci çeyrek kazançlarının altında performans gösterdi ve yılın geri kalanı için yüksek işletme maliyetleri bekliyor.
Aşı geliştiricisi Novavax, önceki gün yaklaşık yüzde 4 kazandıktan sonra yüzde 1,6 oranında düştü. Bir medya raporuna göre, ABD sağlık otoritesi FDA’nın Novavax’tan yeni bir Covid 19 aşısını onaylaması bekleniyor

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Netflix Hisse Senedi: Netflix Nedir? Canlı NFLX Fiyatı ve Grafiği

Atilla

4 Nisan ABD Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

Atilla

11 Ocak ABD borsaları açılmadan önce bilmeniz gerekenler

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku