AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs

Tarım dışı istihdam nedir? ABD Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 23:00 ) - ABD Piyasa Analizi 12 Temmuz

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs

ABD borsaları açılmadan önce bilmeniz gerekenler

 1. Enflasyon başka bir perakendeciyi talep ettiği için hisse senedi vadeli işlemleri düşüyor

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs | Nasdaqnedir.com

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs, ABD hisse senedi vadeli işlemleri, artan enflasyonun başka bir perakendeciyi çarpmasıyla Çarşamba günü düştü. Hedef, büyük bir kazanç kaçırmadan kısa bir süre sonra ön pazarda %24 düştü. Walmart’ta benzer bir kar resmi Salı günü açıklandı. Dow hissesi 1987’den bu yana en kötü tek seanslık düşüşünde yaklaşık %11,4 düştü. Walmart hisseleri Çarşamba günkü piyasa öncesi %1.7 daha kaybetti. Enflasyonun artmasının arkasındaki itici güçlerden biri enerji maliyetleridir. ABD petrol fiyatları Çarşamba günü %2,5 arttı ve bir kez daha varil başına 115 doları aştı.

Walmart’ın sıkıntılarına rağmen, Salı günü Dow Jones Sanayi Ortalaması 431 puan veya %1.3 yükseldi. S&P 500 ve Nasdaq, Wall Street’in haftalarca süren sert kayıpların ardından toparlanmaya yönelik son girişiminde sırasıyla %2 ve yaklaşık %2.8 değer kazandı. Nasdaq, önceki yüksek seviyesinden %20 veya daha fazla düşüşle tanımlandığı üzere hala bir ayı piyasasındaydı. Dow ve S&P 500, önceki zirvelerden %10 veya daha fazla düşüşle tanımlanan düzeltmelerdeydi.

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs 2. Target Corporation , Çarşamba günü büyük bir kazanç kaçırdığı için çarpılan kişidir.

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs | Nasdaqnedir.com

Target’in piyasa öncesi hisse senedi düşüşü, perakendecinin Çarşamba sabahı düzeltilmiş ilk çeyrek kazançlarının tahminlerin oldukça altında kaldığını bildirmesinin ardından geldi. Şirketin karı, pahalı navlun maliyetleri, yüksek indirimler ve TV’lerden bisikletlere kadar isteğe bağlı ürünlerin beklenenden düşük satışları nedeniyle engellendi. Enflasyonist ve daha yüksek stok baskılarına atıfta bulunan Salı günü Walmart gibi, Target’in geliri tahminleri aştı. Target, bu yıl ve sonrasında yüzde bazında orta tek haneli büyüme çağrısı yapan satış tahminini yineledi.

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs 3. Lowe’s, beklenenden daha zayıf satışların ardından baskı altında

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs | Nasdaqnedir.com

Home Depot’un güçlü çeyreği ve bir gün önceki rehberliğinden farklı olarak, rakip Lowe Çarşamba sabahı beklentileri kaçıran ilk çeyrek geliri sağladı. Lowe’un hisseleri ön pazarda %2 düştü. Şirket, serin bahar havasının dış mekanda kendin yap projeleri için malzeme talebini olumsuz etkilediğini gördü. Home Depot, profesyonel satışların DIY’i geride bıraktığı için kaldı. Toplam satışlarının yaklaşık %75 ila %80’ini DIY müşterilerinden alan Lowe’s, kazançlarını geride bıraktı. Şirket, 97 milyar dolar ile 99 milyar dolar arasındaki satışlar için tam yıl görünümünü yineledi.

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs 4. Fed başkanı Powell’ın oranlar konusunda sert konuşması beklenirken konut verilerinin yavaşlaması bekleniyor

Powell says Fed 'won't hesitate' to hike interest rates until inflation  falls | Fox Business

Hükümetin sabah 8:30 ET’de yayınlanan Nisan konut başlangıçları ve inşaat izinleri raporunun, inşaat faaliyetlerinde bir düşüş göstermesi bekleniyor. Ekonomistler, yıllık yüzde 2,4’lük bir düşüşle 1,75 milyon adet olmasını bekliyorlar. Mart ayında konut başlangıçları %0,3 arttı. Nisan ayında inşaat izinlerinin %2,8 düşüşle 1,82 milyona düştüğü görülüyor. İzinler Mart ayında %0,4 arttı.

Ev alıcılarından gelen haftalık ipotek talebi, daha yüksek oranlar zarar verdiği için %12 düştü. Yaklaşık bir ay içinde ilk haftalık düşüş oldu. Enflasyon, tüketicilerin özellikle sifonu çekmesine de yardımcı olmuyor. Yeniden finansman başvuruları, hafta boyunca %10 düşüşle düşüşünü sürdürdü.
10 yıllık Hazine getirisi Çarşamba günü yaklaşık %3 arttı. Gösterge getirisindeki güç, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yorumlarına bağlanabilir. Salı günü Wall Street Journal röportajında ​​Powell, merkez bankasının enflasyon düşene kadar faiz oranlarını yükseltmekten çekinmeyeceğini söyledi.

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs 5. JPMorgan yatırımcıları CEO Jamie Dimon’a ödeme konusunda bir mesaj gönderiyor

Jamie Dimon's Letter to Shareholders, Annual Report 2020 | JPMorgan Chase &  Co.

JPMorgan Chase’den Jamie Dimon, hissedarların onun 52.6 milyon dolarlık elde tutma ikramiyesini onaylamadıklarını ifade etmeleri üzerine Salı günü geç saatlerde nadir bir eleştiri aldı. JPMorgan’ın yıllık hissedarlar toplantısına katılan yatırımcıların sadece %31’i, başkan ve CEO’nun 2021 tazminat paketinin bir parçası olan ve onu beş yıl daha dümende tutmak için tasarlanan ödülü destekledi. Oylamanın bağlayıcı olmamasına rağmen, JPMorgan’ın yönetim kurulu, yatırımcı geri bildirimini “ciddi” şekilde aldığını ve Dimon’un ikramiyesinin tek seferlik bir olay olmasını amaçladığını söyledi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD Piyasa Analizi 18 Mayıs, Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

Target Corporation (TGT) – Perakendeci, 3,07 $’lık konsensüs tahmininin altında, hisse başına 2,19 $’lık bir düzeltilmiş üç aylık kar bildirdikten sonra, hedef ön pazarda %22,1 düştü. Gelir ve karşılaştırılabilir mağaza satışları tahminleri aştı, ancak dün rakip Walmart gibi, daha yüksek maliyetler Target’in alt satırını yedi.

Lowe’s (LOW) – Ev geliştirme perakendecisinin üç aylık karşılaştırılabilir mağaza satışlarının beklenenden fazla düşmesi ve gelirin Sokak tahminlerinin biraz altında gelmesinden sonra Lowe’s ön pazarda %2.9 düştü. Lowe, hisse başına 3,51 $’lık üç aylık kazançla 29 sent kârlılık tahminlerini geride bıraktı.

Walmart (WMT) – Walmart, kazançlarını kaçırmasının ardından dün %11.4 düştükten sonra piyasa öncesi eylemde %1.9 daha düştü. Perakendecinin hissesi 1987’den bu yana en kötü bir günlük kaybını yaşadı.

Carrier Global (CARR) – Carrier, Bank of America Securities’in hisse senedinin notunu “satın al”dan “nötr”e düşürmesinin ardından ön piyasada %2,7 düştü. Firma, yakın tarihli bir endüstri konferansının ardından konut HVAC pazarında artık daha fazla düşüş olduğunu ve Carrier’ın emsallerinin bu pazara görece en yüksek maruziyetine sahip olduğunu söyledi.

Penn National Gaming (PENN) – Jefferies, mevcut hisse senedi fiyatının Penn’in dijital operasyonuna yalnızca minimum değer atfettiğini belirterek, hisse senedini “bekletme”den “satın al”a yükseltmesinin ardından, kumarhane operatörünün hisseleri ön pazarda %3,2 arttı. Jefferies, birimin zaman içinde iyi getiriler sağlayabileceğini düşünüyor.

Shoe Carnivalı (SCVL) – Shoe Carnival tahminlerin 9 sent üzerinde, hisse başına 95 sent kar bildirdi ve gelir de fikir birliğini geride bıraktı. Ayakkabı Karnavalı da tam yıl görünümünü yükseltti. Ayakkabı Karnavalı, piyasa öncesi işlemlerde %1 artış sağladı.

Analog Devices (ADI) – Yonga üreticisi, tahminlerin 29 sent üzerinde, hisse başına 2,40$’lık düzeltilmiş üç aylık kar elde etti ve beklenenden daha iyi bir gelir bildirdi. Şirket, talebin güçlü kalmasıyla tedarik zinciri zorluklarına rağmen üretimi artırabildiğini söyledi. Analog Devices, piyasa öncesi işlemlerde %1.9 değer kazandı.

Warby Parker (WRBY) – Warby Parker, hissenin Goldman Sachs’ta “satın al”dan “nötr”e düşürülmesinin ardından piyasa öncesi işlemlerde %2.1 düştü. Goldman, bu hafta başlarında beklenenden daha düşük çeyreklik kazanç bildiren gözlük perakendecisi için büyüme için daha uzun bir yol gördüğünü söyledi.

Container Store (TCS) – Container Store, son çeyreği için beklenenden daha iyi kar ve gelir bildirdikten sonra ön pazarda %8.2 arttı. Depolama ve organizasyon ürünleri perakendecisi ayrıca 2027 yılına kadar yıllık 2 milyar dolarlık satış elde etmeyi hedeflediğini söyledi.

Doximity (DOCS) – Doximity, tıp uzmanları için bulut tabanlı platformun beklenen cari çeyrek gelir tahmininden daha zayıf bir açıklama yapmasının ardından piyasa öncesi eylemde %14,5 düştü. Doximity ayrıca, beklenenden daha iyi üç aylık kar ve gelir bildirdi.

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

eBay Hisse Senedi : eBay Nedir? Canlı EBAY Fiyatı ve Grafiği

Atilla

ABD Piyasa Analizi 13 Mayıs

Atilla

ABD Piyasa Analizi 20 Temmuz

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku