AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz- 11 Ocak FED Açıklamasından Sonra Wall Street Durumu

ABD 6 Temmuz İşlem Gününe Başlarken Bilmeniz Gerekenler

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz . 1. Bir holding modelinde hisse senetleri

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz, ABD hisse senedi vadeli işlemleri, önceki gün geç bir rallinin ardından Çarşamba sabahı genel olarak yatay seyretti. Dow Salı günü düşüşle kapanırken, S&P 500 biraz yükseldi. Teknoloji hisseleriyle beslenen Nasdaq daha da iyi bir performans sergiledi ve gün için %1.75 yükseldi. Yatırımcılar ekonomik yavaşlamanın yakıt talebi üzerindeki potansiyel etkisini değerlendirirken, Salı günü en büyük kaybedenler enerji isimleri oldu. Petrol fiyatları da düştü ve Mayıs ayından bu yana ilk kez varil başına 100 doların altına düştü.

2. Fed tutanakları ve göstergeleri

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz

Piyasalar potansiyel bir resesyona ağırlık verdiğinden, yatırımcıların Çarşamba gününe kadar sıralayacakları bol miktarda veri ve rapor var. öğleden sonra 2’de ET, Fed’in 14-15 Haziran toplantısının tutanaklarını yayınlaması ve merkez bankasının 40 yılın en yüksek enflasyonuna karşı mücadelesinde oranları artırma stratejisi hakkında bir fikir vermesi planlanıyor. PMI verileri ET 9:45’te açıklanacak. Saat 10.00’da hem ISM hizmetleri endeksi hem de İş Fırsatları ve İş Gücü Devir Anketi veya JOLTS’nin yayınlanması planlanıyor.

3. Ah, ah, BoJo

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, şimdiye kadarki en büyük siyasi kriziyle karşı karşıya. Maliye bakanı ve sağlık bakanı da dahil olmak üzere hükümetindeki birçok yetkili, çok sayıda skandalın ardından liderliğine olan güvensizliklerini öne sürerek geçtiğimiz gün istifa etti. Giderek artan sayıda Johnson’ın Muhafazakar arkadaşı, yapacağına dair hiçbir belirti göstermese de, onu da istifa etmeye çağırıyor. Kargaşa, Covid’in pandemi ilan edildiği Mart 2020’den bu yana en düşük noktasına ulaşan sterlini olumsuz etkiledi.

4. Getiri eğrisi tersine çevrilir

Traders signal offers in the Ten-Year Treasury Note Options pit at the Chicago Board of Trade.

Tahvil piyasasının ABD ekonomisi için bir uyarısı var gibi görünüyor. 2 yıllık Hazine’nin getirisi, getiri eğrisi olarak bilinen şeyi tersine çevirerek 10 yıllık tahvillerin getirisinden daha yükseğe sıçradı. Bu olduğunda, genellikle yakında bir durgunluğun olacağının veya halihazırda devam etmekte olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilir. Verim de Çarşamba sabahı erken saatlerde arttı.

5. İpotek talep fişleri

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz

Mortgage talebi, oranlar biraz düşse bile, haftadan haftaya düştü. Konut piyasasında bazı yavaşlama işaretlerinin ortasında fiyatlar yüksek seyrediyor ve arz kısıtlı. Fiyatlar da Covid pandemisi sırasında bulundukları seviyenin çok üzerinde. Mortgage Bankacılar Birliği’nden Joel Kan, “Satın alma faaliyeti, süregelen karşılanabilirlik zorlukları ve düşük envanter nedeniyle sekteye uğradı” dedi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ABD Piyasa Analizi 01 Temmuz, Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

Uber (UBER), DoorDash (DASH) – Amazon‘un (AMZN) rakip yemek dağıtım hizmeti Grubhub’a üyeliğini ücretsiz bir avantaj olarak eklemek için bir anlaşma yaptığı haberinin ardından Uber ön pazarda %3,1 düşerken DoorDash %7,5 düştü. Başbakan” üyeleri. Amazon’un anlaşması, ona Grubhub’da hisse alma seçeneği de sunuyor.

Spirit Airlines (SAVE) – Spirit, Newark-Liberty Uluslararası Havalimanı’nda yoğun saatlerde öğleden sonra ve akşam uçuşlarını gerçekleştirme hakkını kazandı. Spirit, Southwest Airlines’ın (LUV) 2019’da Newark’ta çalışmayı bıraktığında boşalttığı slotları kazanmaya çalışıyordu, ancak FAA, havaalanındaki trafik koşullarını değerlendirirken başlangıçta onları ödüllendirmemeyi seçti.

Altria, PM Seen Lagging Tobacco Market: Jefferies

Altria (MO) – Altria, FDA’nın Juul e-sigara ürünleri üzerindeki yasağını geçici olarak askıya almasının ardından ön pazarda %2.7 değer kazandı. Altria, Juul’da FDA’nın yasağına itiraz ederken ürünlerini piyasada tutmasına izin verilecek olan %35 hisseye sahip.

Coinbase Global (COIN) – Atlantic Equities’te Coinbase’in notu “fazla kilolu”dan “nötr”e düşürüldü, bu da kripto para birimi değişim operatörünün yetenekleri çekme yeteneğiyle ilgili sorular da dahil olmak üzere bir dizi faktöre atıfta bulundu. Coinbase, piyasa öncesi işlemlerde %3,3 düştü.

Rocket Companies (RKT) – Wells Fargo Securities, fintech şirketinin hisselerini “eşit ağırlıktan” “fazla kilolu”ya yükselttikten sonra, Rocket Şirketleri piyasa öncesi işlemlerde %4.4 ralli yaptı. Roket hisseleri bu yıl şimdiye kadar yaklaşık %41 düştü.

ABD Piyasa Analizi 6 Temmuz

Sempra Energy (SRE) – Goldman Sachs’ta Sempra Energy, geçen ay %9’dan fazla düştükten sonra enerji şirketinin hissesinin değerinin düşük olduğunu düşünen “nötr”den “satın al”a yükseltildi.

Resolute Forest Products (RFP) – Kağıt ve ahşap ürünleri üreticisi, Montreal merkezli kağıt ürünleri üreticisi Paper Excellence Group tarafından hisse başına 20,50 $ artı koşullu değer hakkı karşılığında satın alınmayı kabul etti. Resolute Forest Products, pazar öncesi eylemde %66,8 arttı.

Kornit Digital (KRNT) – Hazır giyim endüstrisi için İsrail merkezli dijital baskı teknolojileri geliştiricisi, ön pazarda stoklarının %24,3 düştüğünü gördü. Bu, Kornit’in mevcut çeyrek rehberliğini neredeyse yarıya indirmesinden ve üçüncü çeyreğin pandemi kaynaklı artışın ardından e-ticaretteki gerileme nedeniyle benzer bir yavaşlama görebileceğini söylemesinden sonra geldi.

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 2 Eylül

Atilla

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

Atilla

ABD Piyasaları 19 Ağustos

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku