AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 1 Ağustos

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 16:20 )- ABD Borsası Cuma 7 Ocak

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 1 Ağustos, ABD borsası genel olarak oldukça sakin bir işlemle Pazartesi günü ılımlı bir düşüş yaşadı. Ancak, gün boyunca net bir yön yoktu. Yatırımcılar, bir yandan ABD endüstrisinden gelen karışık ISM duyarlılık verilerini ve diğer yandan merkez bankacılarından gelen yeni açıklamaları analiz ettiler.

Biraz ileri geri sonra, Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,14 kayıpla 32.798,40 puana geriledi. Piyasa genelinde S&P 500 yüzde 0,28 düşüşle 4118,63 puana geriledi. Ağırlıklı olarak teknoloji hisselerinin bulunduğu NASDAQ 100 yüzde 0,06 düşüşle 12.940,78 puana geriledi. Bununla birlikte, Temmuz borsalar için alışılmadık derecede güçlüydü: Dow geçen ay yaklaşık yüzde yedi ve Nasdaq 100 neredeyse yüzde 13 toparlandı.

ABD Piyasaları 1 Ağustos

ABD Piyasaları 1 Ağustos

Bu günde odak noktası öncelikle ISM verileriydi: Tedarik Yönetimi Enstitüsü’nün (ISM) ticaretin başlamasından kısa bir süre sonra açıkladığı gibi, ABD endüstrisindeki duyarlılık Temmuz ayında 52,8 puana düştü, bu iki yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesi. Ancak ekonomistler, sadece 52.0 puana daha da belirgin bir düşüş bekliyorlardı. Helaba’nın ekonomisti Ulrich Wortberg, “Satın Alma Yöneticileri Endeksi, fikir birliği tahminini aştı ve hala açıkça genişleme bölgesinde” dedi. “Bu arka plana karşı, büyüme konusundaki şüpheler artmamalı ve ABD Federal Rezervi, enflasyonu frenlemek için başlangıçta faiz oranlarını daha da artırma planına sadık kalabilir.”

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

ABD Piyasaları 1 Ağustos, Ancak, son faiz artırımı sonrasında filizlenen ABD Merkez Bankası’nın para politikasında kademeli bir dönüş olabileceğine dair umutlar azalmıştır. Çünkü merkez bankacıları artık enflasyonu kontrol altına almak için faiz oranlarının daha da yükseltilmesi gerektiğini belirttiler. Gelen siparişler için ISM’nin özellikle zayıf olan alt göstergesi şimdi bir daralma sinyali veriyor.

Dow’daki bireysel hisse senetleri arasında, uçak üreticisi Boeing’in hisseleri yüzde 6,1 arttı. Çevrelere göre grup, uzun mesafeli jet 787’nin (Dreamliner) teslimatlarına yeniden başlamak üzere. Bloomberg haber ajansının konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak bildirdiğine göre, grup ABD Federal Havacılık İdaresi’nden ön onay aldı. RBC analisti Ken Herbert’e göre, bu sadece Boeing hissesi için değil, bir bütün olarak sektör için iyi bir haber. Goldman analisti Noah Poponak, bunun şimdi önemli nakit girişlerinin kilidini açacağını ve sermaye yapısıyla ilgili endişeleri azaltacağını umuyor.

ABD Piyasaları 1 Ağustos

ABD Piyasaları 1 Ağustos, Alibaba (Alibaba), fiyatlardaki önemli düşüşün ardından Perşembe ve Cuma günleri yüzde 1.1 yükseldi. Çinli Amazon rakibi, Hong Kong’daki yeni listeye ek olarak New York Menkul Kıymetler Borsası’nda önceki listeyi tutmak için ABD makamlarıyla çalışmak istediğini açıkladı. Cuma günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Alibaba’yı listeden çıkarılma tehdidi altındaki şirketler listesine ekledi.

Celsius hisseleri yüzde 11.1 artışla 98.87 dolara yükseldi. PepsiCo yüzde 1.1 değer kazandı. Meşrubat şirketi ve Coca-Cola rakibi, fitness ve enerji içeceği üreticisinde 550 milyon dolar veya hisse başına 75 dolar karşılığında yüzde 8,5 hisseye sahip oldu.

ABD Piyasaları 1 Ağustos, Twitter (Twitter) başlıkları yüzde 1,7 düştü. Teknoloji milyarderi Elon Musk, geri çekilen devralma teklifiyle ilgili yasal savaşta kısa mesaj servisinin davasına yanıt verdi. Ancak, Cuma gününe ait belge şu an için kamuya açık değil. Musk’ın avukatlarının, mahkeme kuralları uyarınca, gizli ayrıntıları olmayan bir sürümü yayınlamak için birkaç günü var.

ABD Piyasaları 1 Ağustos

Euro, Wall Street’te kapanışta 1.0258 dolardan işlem görüyordu. Avrupa Merkez Bankası, Frankfurt’ta referans faiz oranını 1.0233 (Cuma: 1.0198) dolar olarak belirledi. Dolar böylece 0,9772 (0,9806) Euro’ya mal oldu.

ABD tahvil piyasasında on yıllık Hazine (T-Note Future) vadeli işlem sözleşmesi yüzde 0,26 artarak 121,45 puana yükseldi. Aynı zamanda, on yıllık devlet tahvillerinin getirisi yüzde 2.59’a düştü.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

Atilla

Cognizant Hisse Senedi : Cognizant Nedir? Canlı Cognizant Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Applied Materials Hisse Senedi : Applied Materials Nedir? Canlı AMAT Corporation Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku