ABD PİYASA ANALİZİAnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 12 Eylül

ABD Piyasaları 12 Eylül

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 12 Eylül, ABD borsalarındaki toparlanma haftanın başında da devam etti. Yatırımcılar, Salı günü açıklanacak tüketici fiyat verilerinin dünyanın en büyük ekonomisinde enflasyon ivmesinin daha da yavaşladığını göstermesini bekliyorlar. Bu, para politikasını sıkılaştırırken Fed üzerindeki baskıyı hafifletecektir. Bu arada, ABD dolarının daha da zayıflaması, yatırımcıların daha fazla riskten kaçındıklarının bir göstergesi olarak görüldü.

ABD Piyasaları 12 Eylül

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,72 artışla 32,383,94 puandan iki saatten biraz fazla bir süre kaldı. Önde gelen ABD endeksi, üç haftalık kayıpların ardından önceki haftayı yüzde iki buçuktan fazla kazançla kapatmıştı. Daha geniş S&P 500 Pazartesi günü yüzde 1,04 artışla 4109,76 puana ve teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 1,09 artışla 12.726,07 puana ulaştı.

Bir piyasa gözlemcisi, “Yatırımcılar arasındaki son iyimserlik, muhtemelen ABD’de ikinci bir aylık yavaşlayan enflasyon umutlarından kaynaklanıyor” dedi. Enflasyon verilerinin bunu desteklemesi durumunda, bu hafta hisseler için daha olumlu bir fiyat eğilimi düşünülebilir. Ağustos ayının başlarında, Amerika Birleşik Devletleri’nde tüketici fiyatlarındaki artış şaşırtıcı bir şekilde yavaşlayarak yüzde 8,5’e düşmüştü. Ancak, çok yüksek bir seviyede kalır.

Bireysel değerler arasında ilaç firması Bristol Myers-Squibb (Bristol-Myers Squibb) yüzde 5,1’lik bir fiyat artışı ile öne çıktı. Hisse senetleri FDA’nın oral sedef ilacı Sotyktu’nun onayından yararlandı. Bu, Amgen’de neredeyse yüzde dörtlük bir fiyat düşüşüyle ​​dengelendi. Şirket şu ana kadar bu alanda tek bir ilaçla güçlüydü, ancak şimdi daha fazla rekabetle karşı karşıya.

Ayrıca sektörde, Gilead (Gilead Sciences) yüzde 4,7 artışla daha büyük bir kazanan oldu. İlaç şirketi, birkaç jenerik ilaç üreticisi ile bir patent davasında anlaşmaya vardığını duyurdu. RBC uzmanı Brian Abrahams’a göre, anlaşma HIV alanında uzun vadeli satış fırsatları sağladığı için bu çok olumlu bir gelişme.

Petrol şirketleri Chevron, Exxon Mobil (ExxonMobil) ve ConocoPhillips yüzde 1,1 ile 2,0 arasında fiyat artışı bildirdi. Düşen dolar kurunun desteklediği yükselen petrol fiyatları onlara yardımcı oldu.

Dow’un zirvesinde Apple’ın teknoloji değeri vardı: iPhone üreticisinin kağıtları, neredeyse yüzde dörtlük bir artışla, ikinci gün için Temmuz ayının sonundan bu yana en düşük seviyeden toparlanmaya devam etti. İyi bir iki hafta sonra, çok fark edilen 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine döndüler. Bu, grafik teknik odaklı yatırımcılar için popüler bir uzun vadeli eğilim göstergesidir.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Related posts

NASDAQ 100 Nedir ? Nasdaq Endeksi Hakkında Merak Edilenler

Atilla

Rusya-Ukrayna Gerilimi Vadeli işlemleri Değişime Uğrattı

Atilla

Intel Hisse Senedi: Intel Nedir? Canlı INTC Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku