AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 19 Ağustos

ABD Piyasaları 19 Ağustos

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 19 Ağustos, ABD borsaları, faiz oranı ve durgunluk korkularının yeniden alevlenmesiyle Cuma günü çöktü. Kaynaklar, yatırımcıların önümüzdeki hafta yapılacak uluslararası merkez bankaları toplantısı öncesinde yanlış yola düşmemek için hafta sonu öncesinde hisse senetlerinden para çektiklerini söyledi. Ayrıca ABD’li merkez bankacılarının faiz artırımlarının daha ılımlı bir tempoda devam edeceğine dair umut vermeyen açıklamaları da ağırlık kazandı.

Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,86 düşüşle 33.706,74 puandan kapandı. Bu, önde gelen ABD endeksi için haftalık yüzde 0,2’lik bir kayıpla sonuçlandı. Geniş S&P 500 Cuma günü yüzde 1.29 düşerek 4228.48 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı ve özellikle faize duyarlı NASDAQ 100 yüzde 1,95 kayıpla 13,242,90 puana geriledi.\

ABD Piyasaları 19 Ağustos

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Tüccarlar, Fed üyeleri James Bullard ve Esther George’un ABD Merkez Bankası’nın enflasyon yüzde 2 hedefine düşene kadar faiz oranlarını artıracağına ilişkin açıklamalarına dikkat çekti. Bunu yaparken, piyasadaki bir dizi zayıf ekonomik verinin ABD para otoritelerini para politikası dizginlerini biraz daha yavaş sıkılaştırmaya sevk edebileceğine dair beklentileri azalttılar.

ABD Piyasaları 19 Ağustos

Yatırımcıların gözleri şimdiden önümüzdeki hafta Wyoming, Jackson Hole’da yapılacak olan geleneksel merkez bankacıları toplantısında. Varlık yöneticisi UBS Global Wealth Management’taki analistler, kilit para birimi bekçilerinin oldukça “şahin” bir ton benimsemelerini ve enflasyonla mücadelenin henüz bitmediğine dair görüşlerini yinelemelerini bekliyor.

ABD Piyasaları 19 Ağustos, Kurumsal tarafta Bed Bath & Beyond (Bed BathBeyond) hisseleri odaktaydı. Aktivist yatırımcı Ryan Cohen’in ayrılmasından sonra, ev dekoratörünün kağıtları hala eksi yüzde 40 ile serbest düşüşte. Zaten Perşembe günü yaklaşık beşte birini kaybetmişlerdi. Cohen’in Bed Bath & Beyond’a yaptığı yatırım, bu yıl birkaç kez hasta stokta bir kaçışı tetikledi. Şimdi özellikle genç yatırımcılar arasında rol model olarak görülen yatırımcı, yatırım şirketi RC Ventures aracılığıyla milyonlarca hisse sattı.

Yüzde 20’den fazla bir fiyat artışıyla, Foot Locker’ın gelecekteki patronu için çok fazla övgü vardı: Spor perakendecisi, Mary Dillon ile sektörde büyük bir isim aldı. 1 Eylül’de emekli olan CEO Richard Johnson’ın yerini alacak. Buna ek olarak, grup Cuma günü beklenenden daha iyi olan üç aylık rakamlarla yatırımcılardan puan almayı başardı.

ABD Piyasaları 19 Ağustos

ABD Piyasaları 19 Ağustos, General Motors’un hisseleri de yüzde 2,5 artışla talep gördü. Pandemi nedeniyle iki yıldan fazla bir aradan sonra otomobil üreticisi, hissedarlarına Corona salgını öncesine göre önemli ölçüde daha az da olsa yine üç ayda bir temettü ödemek istiyor. Yönetim ayrıca kesintiye uğrayan hisse geri alımlarını yeniden başlatmak ve bunları beş milyar dolara çıkarmak istiyor.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Euro ABD işinde paritenin üzerinde kaldı. Paylaşılan para birimi en son 1.0042 dolardan işlem gördü. Avrupa Merkez Bankası (ECB) referans faiz oranını 1.0054 (Perşembe: 1.0178) dolar olarak belirlemişti. Dolar böylece 0,9946 (0,9825) Euro’ya mal oldu.

ABD Piyasaları 19 Ağustos, ABD Hazine tahvil fiyatları baskı altına girdi. On yıllık Hazine (T-Note Future) vadeli işlem sözleşmesi son zamanlarda yüzde 0,53 düşerek 118,22 puana geriledi. Buna karşılık, on yıllık devlet tahvillerinin getirisi yüzde 2.97’ye yükseldi.

Related posts

ABD Piyasaları 29 Temmuz

Atilla

ABD Piyasaları 2 Eylül

Atilla

Costco Wholesale Corporation Hisse Senedi: Costco Nedir? Canlı COST Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku