ABD PİYASA ANALİZİAnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 20 Ekim

ABD Piyasaları 20 Ekim

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 20 Ekim, ABD borsalarındaki net fiyat toparlanması Perşembe günü işlemlerde yeniden alevlendi. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial negatife döndü ve son zamanlarda yüzde 0,35 kayıpla 30.317,53 puana geriledi. Daha geniş S&P 500 yüzde 0,86 düşüşle 3663,47 puana ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 yüzde 0,64 düşüşle 11,032,43 puana geriledi.

Wall Street başlangıçta karışık ABD ekonomik verilerine ve İngiltere Başbakanı Liz Truss’un istifasına olumlu tepki verdi. Ancak zamanla, tahvil getirilerindeki daha fazla artışın bir yük olduğu ortaya çıktı. On yıl vadeli ABD Hazine bonolarının çok dikkat çeken getirisi son zamanlarda yüzde 4,22’ye çıkarak yüzde 4’ün daha da üzerine çıktı.

Sermaye piyasası stratejisti Jürgen, “Birçoğunun hem piyasa faiz oranlarında hem de merkez bankalarının para politikasını sıkılaştırma seyrinde yaklaşan bir tersine dönüşün sinyali olarak yorumladığı yuvarlak işaret, bu nedenle, devam eden yükseliş eğiliminde sadece bir duraklamaydı” yorumunu yaptı. Broker Robomarkets’ten Molnar.

ABD Piyasaları 20 Ekim

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Karmaşık yerel ekonomik veriler, en azından enflasyonla mücadelede ABD’nin daha fazla faiz artırımına ilişkin korkuları körüklemedi. Haftalık ilk işsizlik başvuruları sürpriz bir şekilde düşerken ve mevcut ev satışları beklenenden daha ılımlı düşerken, ABD bölgesi Philadelphia’da iş hissiyatı beklenenden daha az iyileşti. Ayrıca, öncü göstergeler endeksi tahminden daha önemli ölçüde düştü.

Yatırımcılar ayrıca bazı üç aylık raporlara da odaklandı. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yüksek enflasyon ve küresel ekonomik kaygılara rağmen çeyrek dönem kârını keskin bir şekilde artırdı. Ancak, gelirler piyasa beklentilerinin altında kaldı. Hisseler yüzde yediden fazla düşerek Nasdaq 100’ün arkasını getirdi.

American Airlines’da, son birkaç gündeki fiyat artışından sonra, geleceğe yönelik iyimser beklentiler bile daha fazla kar için yeterli değildi: hisseler yüzde üç buçuk iyi bir değer kaybetti. Müşterilerin seyahat etme isteğini göz önünde bulunduran havayolu, son çeyrekte güçlü toparlanmanın devam etmesini bekliyor. Şirket bu nedenle, yüksek enflasyon zamanlarında tüketici satın alma davranışlarıyla ilgili genel endişelere rağmen, aynı zamanda seyahat için iyi talebin devam etmesini bekleyen rekabeti takip ediyor.

Buna karşılık, deneyimli bilgisayar uzmanı IBM’in kağıtları yüzde 4,3’lük bir artı ile Dow lideriydi. Üçüncü çeyrek satışları ve faaliyet karı, analistlerin beklentilerini aştı. Ayrıca IBM, yıl için satış tahminini yükseltti.

Telekom devi AT&T’nin hisseleri neredeyse yüzde yedi arttı. Şirket, üçüncü çeyrekte beklenenden daha iyi müşteri büyümesinin ardından kazanç rehberliğini artırdı.

Bu arada Philip Morris ve rakibi Altria’nın hisseleri de neredeyse yüzde iki oranında değer kaybetti. Tütün üreticisi Philip Morris, rakip İsveç Maçı için teklifini hisse başına nakit olarak 106’dan 116 SEK’e yükseltti. Dumansız ürünler üreticisine verilen teklif daha fazla artırılmamalıdır. Devralma, klasik tütün işinin dışındaki faaliyetleri genişletmeyi amaçlıyor, bu nedenle ABD tütün şirketi Altria ile ABD’nin IQOS tütün ısıtma sisteminin vergi öncesi 2,7 milyar dolarlık hakları için bir anlaşma imzalandı. Philip Morris’in çeyrek sonuçları bu haberle gölgelendi

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 23 Ağustos

Atilla

Powell, ‘enflasyon çok yüksek’ dedi

Atilla

ABD Piyasaları 29 Temmuz

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku