AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 )

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 )ABD Piyasa Analizi 21 Temmuz, ABD borsaları Perşembe günü dostane bir açılışa hazırlanıyor. Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) euro bölgesin-en iyi performans gösteren Nasdaq 100 hisseleri | Nasdaqnedir.com

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 ), Güçlü bir borsa haftasının sonunda, yatırımcılar Cuma günü ABD borsalarında kar elde etti. Bitmeden iki saat önce, bu, özellikle NASDAQ 100‘ün yüzde 2,04’lük bir gerileme ile 12,362,15 puana gerileme gösterdiği gibi, özellikle belirgin bir toparlanma rallisinden sonra teknoloji sektörü için geçerliydi. Uygulama operatörü Snap’in fiyatındaki düşüş, oradaki internet değerleri arasında kötü bir hava oluşmasına neden oldu.

Son zamanlarda daha az keskin bir şekilde yükselen ABD standart hisse senetleri şimdi biraz daha iyi durumda. Ancak Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) da son zamanlarda yüzde 0,66 düşüşle 31,824,12 puana düşerek kırmızıya kaymaktan kurtulamadı. Geniş S&P 500 endeksi yüzde 1,22 kayıpla 3950,03 puana geriledi.

Üç New York endeksi de son altı haftanın en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Nasdaq 100 Cuma günü daha keskin bir şekilde düşmesine rağmen, teknoloji ağırlıklı endeks hala yüzde 3,1’lik bir kazançla haftanın en iyi performansına doğru ilerliyor. Dow şu anda haftalık yüzde 1.7 yükseldi.

Analist Craig Erlam, yatırımcıların son birkaç gün içinde şirketlerden olduğu kadar jeopolitik ve para politikası alanlarından da pek çok haberi sindirmek zorunda kaldıklarını bildirdi. Yüksek enflasyon göz önüne alındığında, merkez bankaları tek çıkış yolunu para politikasını agresif bir şekilde sıkılaştırmakta görmektedir. Raporlama sezonu henüz o kadar ilerlememiş olsa da, eğilim, birçok rakamın “korkulduğu kadar kötü olmadığı” yönündeydi. Bu rahatlama getirir, ancak sürdürülebilir bir iyileşme için yeterli değildir.

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 )

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 )

MetaBorsacılara göre enflasyonist zarar, hızla yükselen faiz oranları ve durgunluk korkusu ancak zorlukla atlatılabilir. Endişeler, hayal kırıklığı yaratan ekonomik verilerle de devam etti. ABD’de, hizmet sektöründeki ruh hali şaşırtıcı bir dönüş aldı ve Temmuz ayında da çok net bir şekilde kötüleşti, satın alma yöneticilerinin pazar araştırmacısı S&P Global endeksinin gösterdiği gibi. Şimdi, ABD Merkez Bankası’nın gelecek hafta vereceği faiz kararını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Haftanın sonunda, yatırımcıların dikkati öncelikle fotoğraf uygulaması operatörü Snap’e odaklandı. Üç aylık rapor ve bir dizi analist değerlendirmesi göz önüne alındığında, hisseler yüzde 38 düştü. Snap, şirketin beş yıldan biraz daha uzun bir süre önce halka açılmasından bu yana en yavaş büyümesini kaydetti ve üç aylık zararını genişletti. Piyasada “şok edici” rakamlar konuşuluyordu.

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 )

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 ),JPMorgan’dan tanınmış analist Douglas Anmuth, Snap rakamlarından sonra, büyük ölçüde reklam harcamalarına bağımlı olan çevrimiçi sektör hakkında genel olarak şüpheciydi. TikTok’tan açıkça bahsedilmedi, ancak bu platformun yükselişinin büyük bir etkisi olması muhtemel. Bu nedenle, birçok sektör hissesi için konsensüs tahminlerinin düşmesini bekliyor. Google ve Facebook’un ana şirketleri Alphabet (Alphabet A (Google’dan)) ve Meta’nın (Meta Platforms (Facebook’tan)) kağıtları sırasıyla yüzde 6,3 ve yüzde 7,6 düştü. Snap rakibi Pinterest’inkiler bile yüzde 13 düştü.

Genel olarak, şirketler için raporlama sezonu bu sefer oldukça olumsuz manşetlere girdi. Telekom sektöründe, AT&T’nin nakit akışı görünümü, Verizon’un sonuçları hayal kırıklığı yarattığı için önceki gün düşürüldükten sonra türbülans devam etti. Hisseler yüzde 7,8’lik bir iskonto ile 2017’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Verizon, tam yıl hedeflerini bir kez daha aşağı yönlü revize etti.

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 20:00 ),Bellek üreticilerinden gelen yatırımcılar da ağır kayıplara uğradı. Kaçırılan beklentiler ve zayıf bir görünümün ardından Seagate Technology’nin hisseleri yüzde 9 düşerek rakip Western Digital’in hisselerini yüzde 6,3 oranında aşağı çekti. Bunu yüzde 3,6 indirimle endüstri çip tedarikçisi Micron (Micron Technology) izledi.

Dow’un zirvesindeki olumlu bir umut ışığı yüzde 2,3 fiyat artışıyla American Express hisseleri oldu. Öncelikle kredi kartlarıyla tanınan finansal hizmet sağlayıcı, kazançlarındaki düşüşe rağmen analistlerin beklentilerini aştı ve yıllık satış büyümesi hedefini yükseltti

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Tarım dışı istihdam nedir?

Atilla

Piyasada geri çekilme olursa alınacak en iyi 3 hisse senedi

Atilla

eBay Hisse Senedi : eBay Nedir? Canlı EBAY Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku