AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

hisse senetleri -ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 ), Güçlü bir borsa haftasının sonunda, yatırımcılar Cuma günü ABD borsalarında kar elde etti. Özellikle güçlü bir toparlanmanın ardından, NASDAQ 100 yüzde 1,77’lik bir gerileme ile 12,396,47 puanlık bir gerileme ile gösterdiği gibi, bu özellikle teknoloji sektörü için geçerliydi. Uygulama sağlayıcısı Snap’teki fiyat düşüşü, oradaki internet hisseleri arasında kötü bir ruh haline neden oldu.

Son zamanlarda daha az yükselen ABD standart değerleri sonuç olarak daha az baskı altına girdi: Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) yüzde 0,43 düşüşle 31,899,29 puana geriledi. Geniş S&P 500 endeksi yüzde 0,93 kayıpla 3961,63 puana geriledi.

Üç New York endeksi de çok günlü bir toparlanma rallisinde altı haftanın en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Nasdaq 100 Cuma günü daha keskin bir şekilde düşmesine rağmen, teknoloji ağırlıklı endeks yüzde 3,5 artı ile haftalık en iyi sonucu aldı. Dow, hafta boyunca neredeyse yüzde 2 yükseldi.

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

Analist Craig Erlam, yatırımcıların son birkaç gün içinde şirketlerden olduğu kadar jeopolitik ve para politikası alanlarından da pek çok haberi sindirmek zorunda kaldıklarını bildirdi. Yüksek enflasyon göz önüne alındığında, merkez bankaları tek çıkış yolunu para politikasını agresif bir şekilde sıkılaştırmakta görmektedir. Raporlama sezonu henüz o kadar ilerlememiş olsa da, eğilim, birçok rakamın “korkulduğu kadar kötü olmadığı” yönündeydi. Bu rahatlama getirir, ancak sürdürülebilir bir iyileşme için yeterli değildir.

Borsacılara göre enflasyonist zarar, hızla yükselen faiz oranları ve durgunluk korkusu ancak zorlukla atlatılabilir. Endişeler, hayal kırıklığı yaratan ekonomik verilerle de devam etti. ABD’de, hizmet sektöründeki ruh hali şaşırtıcı bir dönüş aldı ve Temmuz ayında da çok net bir şekilde kötüleşti, satın alma yöneticilerinin pazar araştırmacısı S&P Global endeksinin gösterdiği gibi.

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 ), Haftanın sonunda, yatırımcıların dikkati öncelikle fotoğraf uygulaması sağlayıcısı Snap’e odaklandı. Piyasa, hisselerin yüzde 39 oranında düştüğü “şok edici” rakamlardan bahsetti. Snap, beş yıldan biraz daha uzun bir süre önce halka arzından bu yana en yavaş büyümesini kaydetti ve üç aylık zararını genişletti. Sonuç olarak, bir dizi analist notu düşürüldü. JPMorgan analisti Douglas Anmuth, notunu “zayıflığa” düşürerek hisse senedi konusundaki iyimserliğini boşa çıkardı.

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

Anmuth, reklamcılıkla ilgili beklentileri göz önünde bulundurarak, tüm çevrimiçi endüstri hakkında şüpheciydi. TikTok, Snap tarafından açıkça belirtilmedi, ancak bu platformun yükselişinin büyük bir etkisi olması muhtemel. Bu nedenle, birçok sektör hissesi için konsensüs tahminlerinin düşmesini bekliyor. Google ve Facebook’un ana şirketleri Alphabet (Alphabet A (Google’dan)) ve Meta’nın (Meta Platforms (Facebook’tan)) kağıtları yüzde 7,6’ya kadar düştü. Snap rakibi Pinterest’inkiler bile yüzde 13,5 düştü.

Genel olarak, şirketler için raporlama sezonu bu sefer oldukça olumsuz manşetlere girdi. Telekom sektöründe, AT&T’nin nakit akışı görünümü, Verizon’un sonuçları hayal kırıklığı yarattığı için önceki gün düşürüldükten sonra türbülans devam etti. Yüzde 6,7’lik bir iskonto ile hisseler 2017’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Verizon, tam yıl hedeflerini bir kez daha aşağı yönlü revize etti.

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 ), Bellek üreticilerinden gelen yatırımcılar da ağır kayıplara uğradı. Kaçırılan beklentiler ve zayıf bir görünümün ardından Seagate Technology hisseleri yüzde 8,1 düşerek rakip Western Digital’in hisselerini yüzde 6,4 oranında aşağı çekti. Bunu yüzde 3,7 indirimle endüstri çip tedarikçisi Micron (Micron Technology) izledi.

American Express - How to Make a Payment

Dow’un zirvesindeki American Express hisseleri neredeyse yüzde iki fiyat artışıyla olumlu bir umut ışığı oldu. En çok kredi kartlarıyla tanınan finansal hizmet sağlayıcı, kazançlarındaki düşüşe rağmen analistlerin beklentilerini aştı ve yıllık satış büyümesi hedefini yükseltti.

Euro 1,02 dolar civarında gezindi. Son zamanlarda bunun hemen üzerinde 1.0208 dolardan işlem görüyordu. Avrupa Merkez Bankası, referans oranını 1.0190 (Perşembe: 1.0199) dolar olarak belirlemişti.
ABD devlet tahvilleri borsanın aksine yükseldi. On yıllık Hazine (T-Note Future) vadeli işlem sözleşmesi yüzde 0,92 artarak 120 puana yükseldi. Buna karşılık, on yıllık devlet tahvillerinin getirisi yüzde 2,77’ye geriledi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 

Related posts

Google hisse senedi: Google Nedir? Canlı GOOGL Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Texas Instruments Hisse Senedi: Canlı TXN Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Amgen Hisse Senedi: Amgen Nedir? Canlı AMGN Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku