AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 22 Temmuz

13 Ocak ABD borsaları açılmadan önce bilmeniz gerekenler-ABD Piyasaları 22 Temmuz

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 22 Temmuz, Yatırımcılar Perşembe günü Wall Street’te yavaş yavaş ortaya çıktı. Avrupa’da yeniden faaliyete geçen doğalgaz boru hattı ve ECB’nin önemli bir faiz artırımı başlangıçta net bir ivme sağlamadı, karma şirket rakamları da. Ancak yıl boyunca, yatırımcılar giderek daha cesur hale geldi ve tüm büyük ABD endeksleri bunu net bir artı ve altı haftanın en yüksek seviyesine çıkardı.

İyi bir haftanın sonunda, ABD borsalarındaki açılış tutarsızdı ve Cuma günü genellikle çok çalkantılı değildi. Broker IG, Dow Jones Industrial’ı (Dow Jones 30 Industrial) işlem başlamadan bir saat önce, yüzde 0,2 artışla 32,117 puana, NASDAQ 100 ise yüzde 0,4 daha zayıf ve 12,572 puana değerlendirdi. Haftalık bazda, önde gelen endeks ve teknoloji ağırlıklı seçim endeksi, sırasıyla iki buçuktan fazla ve neredeyse yüzde beş fiyat artışı kaydedecek.

ABD Piyasaları 22 Temmuz

ABD Piyasaları 22 Temmuz

Broker Oanda’dan analist Craig Erlam’a göre yatırımcılar, sona ermek üzere olan haftada merkez bankalarından, ekonomiden, politikadan ve şirketlerden birçok haberi sindirmek zorunda kaldı. Ticaret faaliyeti, diğer şeylerin yanı sıra, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) şaşırtıcı derecede önemli faiz artışları, Kuzey Akım 1 boru hattı üzerinden batıya Rus gaz teslimatlarının yeniden başlamasına ilişkin belirsizlik ve son olarak, en az değil, şirketler için mevcut raporlama sezonu.

Erlam, çoğu merkez bankasının, resesyon pahasına bile olsa, enflasyona karşı koymanın tek yolunun agresif parasal sıkılaştırma olduğu sonucuna vardığını söyledi. Raporlama sezonu çok ilerlemedi, ancak rakamları “korkulduğu kadar kötü olmayan” birçok şirket var. Bu bir rahatlama olsa da, sürdürülebilir bir iyileşme için yeterli değil.

ABD Piyasaları 22 Temmuz, Bir gün önce ABD’de şirket sayısının artmasının ardından haftanın son işlem gününde gündem netleşti. Fotoğraf uygulaması operatörü Snap, yatırımcıların ilgi odağı oldu. İşlemlerin kapanmasından bir gün önce yayınlanan hayal kırıklığı yaratan üç aylık rapor ve bir dizi analist notu göz önüne alındığında, piyasa açılmadan önce hisseler üçte bir oranında düştü.

ABD Piyasaları 22 Temmuz

Ara rapora göre Twitter yüzde iki fiyat düşüşü yayınladı. Tesla patronu Elon Musk’ın geri çekilen devralma teklifi nedeniyle son zamanlarda ilgi odağı olan kısa mesaj servisi, satışlarda şaşırtıcı bir düşüş bildirdi.

ABD Piyasaları 22 Temmuz, Verizon(Verizon) unvanları yüzde 3,7 düştü. Telekom grubu, güçlü rekabetin bir sonucu olarak azalan bir iş gelişimine hazırlanıyor ve bu nedenle yıllık hedeflerini yeniden aşağı yönlü revize etti. Düşen satış ve kazanç gelişmelerinin de gösterdiği gibi, ikinci çeyrek zaten zordu.

Öte yandan, American Express’in hissedarları yüzde beşe yakın bir fiyat artışını dört gözle bekleyebilirler. En çok kredi kartlarıyla tanınan finansal hizmet sağlayıcı, kazançlarındaki düşüşe rağmen analistlerin beklentilerini aştı ve yıllık satış büyümesi hedefini yükseltti.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 

Related posts

Activision Blizzard Hisse Senedi : Activision Blizzard Nedir? Canlı ATVI Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Metaverse’de sanal arazi

Atilla

13 Ocak ABD Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku