AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 25 Temmuz ( 17:00 )

ABD Piyasa Analizi 15 Temmuz- 14 Ocak ABD Piyasası Açılış Öncesi Hareketli Hisseler BlackRock - ABD Piyasaları 25 Temmuz ( 17:00 )

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 25 Temmuz ( 17:00 ), Fed’in bir sonraki faiz artırımına iki gün kala ABD borsaları çoğunlukla yol verdi. Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) Pazartesi günü erken işlemlerde hala 31.919,50 puanda hafif yükselirken, daha geniş S&P 500 yüzde 0,12 düşüşle 3956,88 puana geriledi. Teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 0,66 kayıpla 12,314,38 puana geriledi.

Bununla birlikte, borsa Haziran ortasından bu yana yükselişte. Borsa komisyoncuları, bir ayı piyasası rallisinden, yani genel bir aşağı yönlü piyasa ortamının ortasında yükselen fiyatlardan bahseder. Yılın başından bu yana Dow, enflasyon ve durgunluk korkuları nedeniyle yüzde 12 civarında kayıp yaşadı.

Çarşamba günü en az 0,75 puanlık bir başka Fed faiz artırımı beklentisiyle, yatırımcılar dikkatlerini büyük teknoloji şirketlerine çeviriyorlar, çünkü daha yüksek faiz oranları, özellikle yüksek büyüme gösteren teknoloji şirketleri için finansman maliyetlerini artırabilir.

ABD Piyasaları 25 Temmuz ( 17:00 )

ABD Piyasaları 25 Temmuz ( 17:00 )

Alphabet (Alphabet A (Google’dan) ve Microsoft Salı günü, Meta (Meta Platforms (Facebook’tan)) Çarşamba günü ve Amazon, Apple ve Intel Perşembe günü üç aylık rakamları sunacak. Pazartesi günü, Alphabet ve Meta mütevazı kazançlar elde ederken Amazon, Apple, Intel ve Microsoft’un tümü zarar gördü.

Telekom yan kuruluşu (Deutsche Telekom) T-Mobile US, büyük bir hacker saldırısının ardından yarım milyar dolarlık bir ödeme ile kullanıcı şikayetlerini çözmek istiyor. S&P 500’de listelenen hisse senetleri yaklaşık yüzde bir oranında yükseldi ve böylece genel piyasadan daha iyi bir performans sergiledi.

Oanda ticaret şirketinden piyasa analisti Craig Erlam, “Haftaya nispeten sakin bir başlangıç ​​yapmaktan memnun olmalıyız,” tavsiyesinde bulundu. Çünkü: Önümüzdeki birkaç gün içinde, piyasaları hareketlendirme potansiyeli yüksek olan tüm bu şirket raporları ve ayrıca faiz kararı açısından işler “yoğunlaşacak”. En son toplantısında, Fed kilit faiz oranını zaten 0,75 puan artırmıştı. Yüksek enflasyon göz önüne alındığında daha da büyük bir adım göz ardı edilemez, ancak son zamanlarda birkaç merkez bankacısı tarafından reddedildi.

ABD Piyasaları 25 Temmuz ( 17:00 ), Erlam, hafta sonuna kadar yatırımcıların ABD’nin Avrupa’nın göründüğü gibi bir resesyona girip girmediği konusunda daha iyi bir fikre sahip olabileceğini söyledi. Çünkü Perşembe günü ikinci çeyrekte ekonomik büyüme için ilk tahmin gündemde. Ekonomistler, art arda ikinci çeyrek eksisinin kaydedilmesini oldukça olası görüyorlar. Alışılmış tanıma göre, ekonomi teknik bir durgunluk içinde olacaktır.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 

Related posts

Kyndryl mi yoksa IB mi?

Atilla

ABD Piyasa Analizi 18 Temmuz

Atilla

Autodesk Hisse Senedi: Autodesk Nedir? Canlı ADSK Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku