AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 26 Temmuz

ABD Piyasaları 26 Temmuz

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 26 Temmuz, Wall Street’teki yatırımcılar, bir sonraki Fed faiz artırımı öncesinde yatırım yapmaktan vazgeçebilir. ABD borsalarında Salı günü trend biraz negatif. Odak, bazı üç aylık rakamlar ve düşen şirket tahminleri. Akşam, ABD’nin büyük teknoloji şirketlerinden ilki olan Alphabet (Alphabet A (Google’dan)) ve Microsoft, bu hafta yıllık raporlarını sunuyor.

Broker IG, Dow Jones Industrial’ı (Dow Jones 30 Industrial) işlem başlamadan bir saat önce üç çeyrek yüzde 0,34 düşüşle 31.880 puana değerlendirdi. NASDAQ 100 ‘ün 12.260 puanda yüzde 0.55 daha zayıf olması bekleniyor.

ABD Merkez Bankası’nın Çarşamba günü vereceği faiz kararı merakla bekleniyor. Merkez bankasının daha sonra kilit faiz oranını 0,75 puan artırması bekleniyor. Çok yüksek enflasyon göz önüne alındığında, bazı borsacıların spekülasyon yaptığı gibi, bu bir bütün nokta bile olabilir. Ancak, son zamanlarda bazı merkez bankacıları bu konuda olumsuz yorumlarda bulundu.

ABD Piyasaları 26 Temmuz

ABD Piyasaları 26 Temmuz

Bireysel değerler arasında, ABD’nin en büyük perakendecisi Walmart’ın hisseleri, neredeyse yüzde 10’luk bir ön piyasa düşüşüyle ​​dikkat çekmelidir. Yüksek enflasyon ve güçlü dolar ışığında, Walmart önceki akşam ikinci kez kar tahminini düşürdü. Yine de, Credit Suisse’den analist Robert Moskow, grubun sektördeki yapısal değişikliklerden faydalanmak için iyi bir konumda olduğunu belirtti.

Salı günü ticarete başlamadan önce – yine Dow Jones Endeksi’nden – gıda endüstrisinden Coca-Cola ve McDonald’s (McDonalds) ve 3M holdingi geçtiğimiz çeyrekte rapor verdi. Coca-Cola ve McDonald’s, her ikisi de satışlarındaki artışla yukarı yönlü sürpriz yaptıktan sonra biraz ön pazar kazandı. İçecek şirketi ayrıca tüm yıl için satış hedefini de yükseltti. 3M neredeyse yüzde 4 arttı. Belirsiz piyasa beklentileri nedeniyle indirilen üç aylık rakamlara ve yıllık hedeflere, holdingin bölünme planlarından daha az önem verilmesi muhtemeldir. 3M, Sağlık Hizmetleri bölümünü bölmek ve borsada bağımsız bir şirket olarak listelemek istiyor.

Buna ek olarak, otomobil üreticisi GM (General Motors) ve lojistik grubu UPS (United Parcel Service) üç aylık rakamlarını sundu ve her biri ticaret başlamadan önce neredeyse yüzde 2 düştü. İşlem saatlerinin ardından yazılım devi Microsoft ve internet grubu Alphabet‘in çeyrek dönemlik bilançoları merakla bekleniyor.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

11 Ocak FED Açıklamasından Sonra Wall Street Durumu

Atilla

AMD Hisse Senedi: AMD Nedir? Canlı AMD Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Netflix Analizi 20 Temmuz

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku