AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 27 Temmuz

ABD Piyasaları 27 Temmuz

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 27 Temmuz, ABD borsaları, ağırlıklı olarak olumlu şirket rakamları sayesinde Çarşamba günü karla işlem görmeye başlayacak. Broker IG, Dow Jones Industrial’ın (Dow Jones 30 Industrial) işlem başlangıcından bir saat önce dörtte üçü yüzde 0,4 artı 31.907 puan olarak tahmin etti. NASDAQ 100‘ün 12.260 puanla yüzde 1.4 daha yüksek olması bekleniyor.

Ticaret ilerledikçe para politikası ön plana çıkıyor. ABD Merkez Bankası akşam saatlerinde yeni kararlar açıkladı. Merkez Bankası’nın 0,75 puanlık bir başka keskin faiz artırımı ile çok yüksek enflasyonla mücadelesini sürdürmesi bekleniyor. Kilit faiz oranı daha sonra yüzde 2,25 ile 2,5 arasında olacaktır. Yıl sonuna kadar yüzde üçün çok üzerinde bir seviye bekleniyor.

Şirketin bakış açısına göre odak noktası, açıkça hızlanan üç aylık raporlama sezonu. Yazılım devi Microsoft, önemli satış büyümesine rağmen geçtiğimiz çeyrekte piyasada beklenenden daha kötü bir performans sergiledi. Ancak grup, yeni başlayan mali yıl için iyimser bir tahminde bulundu ve satışlarda ve işletme karında çift haneli yüzde aralığında büyüme bekliyor. Hisse senetleri piyasa öncesi işlemlerde yaklaşık yüzde 3,4 arttı.

ABD Piyasaları 27 Temmuz

ABD Piyasaları 27 Temmuz

Google (Alphabet C (Google’dan)) ayrıca çevrimiçi reklam pazarındaki gerilemenin etkilerini hissediyor: İş son çeyrekte daha yavaş büyüdü ve ana şirket Alphabet’in (Alphabet A (Google’dan)) karı önemli ölçüde düştü . Aynı zamanda, çevrimiçi dev, pazardaki zayıflığı daha küçük rakiplerinden daha iyi savuşturmak için iyi bir konumda olduğunu gösterdi. Alphabet’in A hisseleri piyasa öncesi yüzde 3,7 arttı.

Enflasyon ve durgunluk endişelerine rağmen, ABD’li kredi kartı şirketi Visa, kârında bir sıçrama daha kaydetti. Haziran ayında sona eren mali çeyrekte Visa, bir yıl öncesine göre yüzde 32 artışla 3.4 milyar dolar net gelir elde etti. Genel olarak, gelir yüzde 19 artarak 7,3 milyar dolara yükseldi. Analistler ortalama olarak daha kötü rakamlar bekliyordu. Hisse, piyasaya yüzde 0.2’lik bir fiyat düşüşü ile tepki verdi.

Krizle boğuşan ABD’li uçak üreticisi Boeing, ikinci çeyrekte kararsız kaldı, ancak önemli ölçüde daha az kazandı. Satışlar ve karlar analistlerin beklentilerinin oldukça altında kaldı. Şaşırtıcı derecede olumlu bir nakit akışı gelişimi göz önüne alındığında, hisse piyasa öncesi yüzde 2,8’lik bir fiyat artışı ile tepki verdi.

ABD Piyasaları 27 Temmuz, Üç aylık rakamların ardından T-Mobile US, 2022 için kazanç hedefini bir kez daha yükseltti. İkinci çeyrekte gelir, analistlerin beklentilerinin biraz altında yüzde 1.2 düştü. Ancak, düzeltilmiş faaliyet karı (Ebitda), uzmanların beklediğinden biraz daha yüksekti ve 7 milyar dolardı. Hisse senedi, piyasa öncesi işlemlerde yüzde 4.1 yükseldi.

İsrailli ilaç şirketi Teva’nın (Teva Pharmaceutical Industries) ABD’de işlem gören kağıtları piyasanın önünde neredeyse yüzde 26 arttı. Teva, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki opioid kriziyle ilgili iddiaları çözmek için 4 milyar dolardan fazla ödemeyi kabul etti. Opioid krizi, bağımlılık yapan ağrı kesicileri agresif bir şekilde teşvik etmek ve bağımlılık potansiyellerini gizlemekle suçlanan ilaç şirketlerine karşı ülke çapında bir dizi davaya yol açtı.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

 

Related posts

Google hisse senedi: Google Nedir? Canlı GOOGL Fiyatı ve Grafiği

Atilla

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

Atilla

ABD Piyasaları 11 Ağustos

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku