ABD PİYASA ANALİZİAnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 29 Eylül

ABD Piyasaları 29 Eylül

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 29 Eylül, Çarşamba günü Wall Street’teki güçlü fiyat toparlanması bir gün sonra tekrar fışkırdı. Perşembe günü, güçlü ekonomik veriler, yüksek enflasyonla mücadelede kilit faiz oranlarının daha da yükseleceği endişelerini bir kez daha körükledi. İşsizlik maaşı için haftalık ilk başvuruların sayısı geçtiğimiz hafta şaşırtıcı ve önemli ölçüde düştü. ABD borsasında en önemli borsa barometreleri yine düştü.

ABD Piyasaları 29 Eylül

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Önde gelen endeks Dow Jones Industrial yüzde 2,23 düşüşle 29.020,76 puana geriledi. Pazar genelinde S&P 500 yüzde 2,82 düşüşle 3614,07 puana geriledi.

Nasdaq 100 teknoloji endeksi yüzde 3,80 düşüşle 11,056,53 puana geriledi. Teknoloji sektörü çok değerli hisse senetleri içerir; Endüstri, artan faiz oranlarına aynı şekilde duyarlı bir şekilde tepki verir, çünkü gelecekteki yüksek şirket karları şu anda daha az değerlidir.

Wall Street, altı günlük kayıptan sonra Çarşamba günü yükseldi. İngiltere’de para otoriteleri İngiltere Merkez Bankası’nın yurt içi tahvil piyasalarında faiz oranlarındaki sert yükselişe beklenmedik bir şekilde müdahale etmesiyle hisse senetleri yeniden ivme kazanmıştı.

Buna karşılık, ABD’den birkaç merkez bankacısı yakın zamanda sesini yükselterek faiz artırımlarının sinyallerini verdi. Cleveland Bölge Rezerv Bankası Başkanı Loretta Mester Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele için faiz oranlarını daha da artırması gerektiğini söyledi. Faiz oranları henüz ekonomik gelişmeyi frenleyecek düzeyde değil. Oraya gitmeli ve bir süre faiz oranlarını yüksek tutmalısınız. Fed, bu yıl faiz oranlarını toplamda üç puan artırdı.

Dow’un en büyük kaybedenleri arasında iPhone üreticisi Apple’ın hisseleri yüzde 5.5 düşerek Temmuz ayı başlarındaki seviyelere geriledi. Bank of America tarafından yapılan şüpheci bir çalışma, bir yük olduğunu kanıtladı. Analist Wamsi Mohan, kağıtların şu anki zorlu ortamda bir tür güvenli sığınak işlevi göreceğini, ancak bu arada fırsatlar ve risklerin aşağı yukarı dengelendiğini yazdı. Uzman, içerik ve hizmetler alanındaki zayıflamanın yanı sıra, tüketici harcamalarının düştüğünü gösteren oldukça yetersiz iPhone talebine atıfta bulundu.

Hemen hemen tüm diğer Dow hisseleri de zarar kaydetti. Dow’un zirvesinde yer alan sigorta şirketi Travellers’ın hisseleri neredeyse yüzde bir artış sağladı. Ian Kasırgası Florida’da ilerlerken zayıfladığı için yatırımcılar rahatladı. Meteorologlar kasırganın derecesini tropik bir fırtınaya indirdi.

Bed Bath & Beyond’un hisseleri yaklaşık yüzde 9 düştü. Hasta perakende zinciri, geçtiğimiz çeyrek için beklenmedik şekilde zayıf iş rakamları açıklamıştı.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 10 Ağustos

Atilla

PayPal Hisse Senedi: PayPal Nedir? Canlı PYPL Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Electronic Arts Hisse Senedi : Electronic Arts Nedir? Canlı EA Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku