ABD PİYASA ANALİZİAnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 3 Ekim

ABD Piyasaları 3 Ekim

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 3 Ekim, Son yirmi yılın en kötü Eylül’ünden sonra, ABD borsaları yeni ticaret haftasına ve Ekim’e pazarlık avcıları sayesinde çok daha iyi başladı. Geri tepme, ABD borsasının 1931’den bu yana üçüncü en kötü dokuz aylık performansını takip ediyor.

ABD Piyasaları 3 Ekim

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

Dow Jones Industrial Pazartesi günü işlem sırasında yüzde 2.55 artışla 29.456.82 puana yükseldi. Önde gelen ABD endeksi Eylül’ü neredeyse yüzde 9’luk bir indirimle kapattı. Ancak, üçüncü çeyrek dengesi eksi yüzde 6,7 ile önceki çeyreğe göre daha az negatifti. Pazar genelinde S&P 500, haftanın başında yüzde 2,44 artışla 3673,17 puana yükseldi. Teknoloji endeksi Nasdaq 100 yüzde 2,18 artışla 11,210,59 puana yükseldi.

Zayıf ABD ekonomik verileri destek sağladı. ABD endüstrisindeki ruh hali Eylül ayında önemli ölçüde kötüleşti. ISM satın alma yöneticileri endeksi Mayıs 2020’den bu yana en düşük seviyesine düştü. Ortalama olarak analistler daha ılımlı bir düşüş bekliyorlardı. Bir borsa tüccarı, okumanın ekonominin bocalayabileceğini ve bunun da Fed’in faiz oranlarını daha agresif bir şekilde artırmasının aciliyetini azaltacağını öne sürüyor.

Miller Tabak + Co.’nun baş piyasa stratejisti Matt Maley, “Piyasa aşırı satıldı ve herhangi bir zamanda, hatta önemli bir toparlanma olabileceğine dair duyarlılık son derece olumsuz” dedi. Borsa henüz bir durgunlukta tam olarak fiyatlanmadığı için henüz ulaşılmadı.”

Sektör açısından bakıldığında, petrol hisseleri hissedarların lehineydi. Bloomberg haber ajansının bilgili çevrelere atıfta bulunarak bildirdiği gibi, OPEC+ petrol birliği üretimi günde bir milyon varilden fazla azaltmayı düşünüyor. Haber, petrol fiyatlarına güçlü bir destek verdi. Chevron’un hisseleri Dow lideri olarak yüzde 5,3 değer kazandı. S&P 100 endeksinde en iyi performans gösteren ConocoPhillips yüzde 6,9 ​​artarken, ExxonMobil yüzde 4,7 yükseldi.

Bireysel hisse senetleri arasında Tesla hisseleri odak noktasına geldi. Elektrikli otomobil üreticisi, üçüncü çeyrekte analistlerin beklediğinden daha az araç teslim etti. Tesla hisseleri yüzde 8,9 düşerek Nasdaq 100 endeksinde arka sıralara yükseldi.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Related posts

13 Ocak ABD borsaları açılmadan önce bilmeniz gerekenler

Atilla

ABD Piyasa Analizi 15 Temmuz

Atilla

Terra Luna kripto para birimi, 40 milyar dolarlık çöküşünden sonra yeniden dirildi. 

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku