ABD PİYASA ANALİZİAnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ABD Piyasaları 31 Ağustos

ABD Piyasaları 2 Eylül

ABD Piyasaları

ABD Piyasaları 31 Ağustos, ABD borsaları, üç günlük düşüşün ardından Çarşamba günü bir miktar istikrar kazandı. Temmuz ayının çok güçlü geçmesinden sonra Ağustos ayı için kasvetli bir tablo ortaya çıkıyor.

Önde gelen endeks Dow Jones Industrial (Dow Jones 30 Industrial) Çarşamba günü yüzde 0,09 azalarak 31.761,79 puana geriledi. Daha geniş S&P 500 yüzde 0,19 artışla 3993,81 puana ve teknoloji ağırlıklı NASDAQ 100 yüzde 0,61 artışla 12,417,77 puana yükseldi.

ABD Piyasaları 31 Ağustos

Nasdaq 100 endeksi nedir?

Dünya Borsaları ; Borsa nedir ? Dünya borsaları canlı fiyatı için tıklayın

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın geçtiğimiz Cuma günü piyasaları Fed’in enflasyonla mücadelede sürdüreceği sıkı para politikasına hazırlaması, borsalarda son dönemde oldukça kasvetli olan havanın tetikleyicisi oldu. O zamandan beri, yatırımcılar ABD Merkez Bankası’nın sıkı para politikası uygulamasının durgunluğa yol açabileceğinden endişe duyuyorlar. Ancak, sürekli yüksek enflasyon ekonomiye daha da zarar verebilir.

ABD Piyasaları 31 Ağustos

Çarşamba günü, hayal kırıklığı yaratan ekonomik veriler, Fed’in çok kararlı hareket edeceğine dair korkuları bir miktar azalttı. ABD özel sektörü Ağustos ayında beklenenden daha az iş yarattı.

Bireysel değerler arasında ana odak şirket haberleridir. Bed Bath & Beyond (Bed BathBeyond) hisseleri yüzde 23 civarında düştü. Mücadele eden banyo ve ev dekoratörü, ayağa kalkmak, büyümeyi ve kârlılığı artırmak ve bilançosunu ve serbest nakit akışını iyileştirmek için büyük önlemler açıkladı. Zaman zaman borçlarını ödemek için kendi hisselerini satmak istiyor. Ek olarak, işler kesilecek ve düşük verimli marka dükkanları kapatılacak.

Hewlett Packard Enterprise (HPE) (Hewlett Packard Enterprise) hisseleri mütevazı bir şekilde yükselirken, HP Inc (HP) yaklaşık yüzde 5 düştü. Kurumsal BT, yazılım ve hizmetlerde uzmanlaşan HPE, üçüncü mali çeyrek için yıldan yıla artan gelir ve kazanç bildirdi. Borsacılara göre sonuçlar korkulandan daha iyiydi. Ancak PC ve yazıcı üreticisi HP Inc, oldukça zayıf bir talep nedeniyle görünümünü düşürdü.

Snap hisseleri ise neredeyse yüzde 13 arttı. Fotoğraf uygulaması Snapchat’in işletmecisi, reklam pazarındaki zayıflamayı göz önünde bulundurarak maliyetleri kontrol altına almak için işgücünü yüzde 20 azaltacağını ve seçilen iş alanlarındaki yatırımları keseceğini açıkladı. Haber aynı zamanda sektördeki emsalleri Meta Platforms (Meta Platforms (Facebook eski)) ve Pinterest’in sırasıyla yaklaşık yüzde 6 ve yüzde 7’lik bir artışla paylarını artırdı.

DAX nedir?  DAX endeksi nedir?

Canlı DAX Fiyatı ve Grafiği için tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 14 Ekim

Atilla

ABD Piyasa Analizi 9 Mayıs

Atilla

18 Şubat ABD borsaları açılmadan önce bilmeniz gerekenler

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku