AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

Aralık Ayında Almanız Gereken 2 Teknoloji Hissesi

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi,

Aralık’ta Alınacak 2 Teknoloji Hissesi

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi, Sabırlı yatırımcılar, S&P 500 son on yılda neredeyse %270 arttığı için borsada daha iyisini yapma eğilimindedir. Geçen hafta geniş piyasa endeksi beş işlem gününden dördünde yeni rekor seviyelere ulaştı ve 2021’de 50 yeni zirveye ulaştı. Dow Jones Endüstriyel Ortalama’nın da kredisinde düzinelerce yeni rekor var. Yine de piyasa yeni zirvelere tırmanırken bile, uzun vadeli bir yatırımcıysanız hala pazarlık imkanı vardır.

Anahtar noktaları

  • Temettü hisseleri, bir asırdır ödeme yapmayanlardan daha iyi performans gösterdi.
  • Bu gelir getirici şirketler, uzun vadeli yatırımcıları çok daha zengin hale getirebilir.

Son zamanlarda Hartford Fonları, S&P 500’ün temettülerle birlikte 90 yıllık bir süre boyunca endeksin toplam getirisine %41 katkıda bulunduğunu gösteren bir rapor yayınladı. 1970’den beri, temettüler, endeksin toplam getirisinin şaşırtıcı bir şekilde %84’ünü temsil ediyordu. Almanız Gereken Teknoloji Hissesi bu en iyi teknoloji hisselerini satın almak, şu anda ödedikleri temettüler için ve gelecekte portföyünüzün sahip olacağı sermaye kazancı için teşekkür etmenizi sağlayacaktır.

1. Verizon Communications: %4.7 verim

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi atırımcıların Verizon Communications (NYSE:VZ) ile ilgilenmesinin nedeni 5G kablosuz altyapısının kullanıma sunulmasıdır. Bu bir defaya mahsus bir durum değil, daha ziyade Verizon’a organik kablosuz büyümeyi sürdürülebilir bir şekilde artırmak için benzersiz bir fırsat sağlayan sürekli, çok yıllı bir yükseltme döngüsü.

100$ ile Tesla Hissesi Nasıl Alınır?

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

Dax hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Burada yatırımcılar için erdemli bir döngü var. Verizon artık hızla büyüyen hisse senetlerinden biri olmadığı için, işini zaman içinde güvenilir bir şekilde artırmak için kaldıraçlara ihtiyacı var. Bunu, daha fazla veri tüketimi sağlayacak yükseltme döngüsü şeklinde alıyor.

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi verizon gibi kablosuz telekom şirketleri, en iyi kar marjlarının bir kısmını veri tüketiminden elde ediyor; bu, altyapısını yükseltmek için şu anda maruz kaldığı maliyetlerin önümüzdeki yıllarda karşılığını alacağı anlamına geliyor. Önemli bir büyüme olmamasına rağmen, şirket gelir elde etmeye devam ediyor. Verizon’un üçüncü çeyrekte 14 milyar dolarlık tüketici kablosuz geliri geçen yıla göre %4 artarken, tüketici FiOS hizmeti olan geniş bant işi de yıllık %4 artarak 2,9 milyar dolara ulaştı.

Ayrıca, ev içi geniş bant, tutarlı nakit akışı sağlar ve Verizon’a aynı zamanda yüksek marjlara sahip hizmetlerini bir araya getirme fırsatı verir. Özellikle, 5G Ev internet hizmeti 57 şehirde bulunurken, sabit kablosuz erişimi 48 eyalette mevcuttur. 2023 yılına kadar 30 milyon ve 2025 yılına kadar 50 milyon haneye ulaşması planlanıyor.

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi Verizon, 2020’de 10.2 milyar dolarlık temettü ödedi ve bu, mevcut mali yılının ilk dokuz ayında serbest nakit akışı ödeme oranı yaklaşık %45 olduğu için kolayca destekleyebilir. Telekom şirketi, üç aylık ödemesini hisse başına %2’yi 0,64 dolara yükseltti, Verizon art arda 15. yıl temettüsünü artırdı. Yıllık %4,7 getirisi olan telekom lideri, Kasım ayında satın alınacak en iyi teknoloji hisselerinden biri ve gelecek yıllardan güvenilir getiriler bekliyor.

Apple hisse senedi almak için en iyi zaman ne zaman?

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi

2. Almanız Gereken Hissesi Apple : %0,6 verim

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi yelpazenin diğer ucunda, zaman ayırmaya değer, yüksek büyümeli, düşük verimli bir teknoloji hissesi olan Apple (NASDAQ:AAPL) var. %0,6 normalde gelir arayan yatırımcılar için bir cazibe olmasa da, bu daha çok hisse senedinin yıllar içinde sahip olduğu sermaye değerlenmesinin bir sonucudur.

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi 2012’de hissedar ödemesini başlatmasından bu yana, Apple’ın hissesi S&P 500’ün %226’lık getirisine kıyasla %592 arttı. Temettü, yaklaşık 10 yıllık zaman diliminde %130’dan fazla arttı. Yatırımcılar için sürpriz olabilecek şey, Apple’ın 30 Eylül’de sona eren mali yılı için, teknoloji devi 14.5 milyar dolar temettü ödemesi %40 daha olabilir.

Bu aşinalık, küçümsemeyi besliyor olabilir, çünkü Wall Street, Apple’ı her zaman, özellikle iPhone ile zirveye ulaşmış olarak yazar. Ancak Cupertino teknoloji stoğu her zaman Sokakta bir numara olmayı başarır. Şu anda, kendi yükseltme döngüsünden yararlanıyor ve Bloomberg kısa süre önce Apple’ın tahmin edilenden 10 milyon daha az iPhone 13 satabileceğini söyledi. Ancak bu, kıtlığın ve tedarik zinciri aksamalarının tahminlerde netliğe izin vermeyen bir işlevidir.

Almanız Gereken Teknoloji Hissesi ancak Apple ve yatırımcıları için en büyük fayda, şirketin hizmet odaklı bir işletmeye dönüşmesi olabilir. Ürün geliri bu yıl %37 artarak 227 milyar dolara yükselirken, App Store, AppleCare, bulut hizmetleri, Müzik ve Apple Pay’i içeren hizmet geliri eşit derecede güçlü bir artışla %27 artarak 68 milyar doları aştı ve dördüncü çeyrekte yeni rekorlara imza attı.

Teknoloji yatırımcılarının Apple’ın temettüsünden anlayamayacakları şeyi, hisse senedi fiyatlarındaki artışla telafi ediyorlar. Kasım, bir sonraki büyüme hamlesinden önce satın alma zamanı olabilir.

Related posts

ABD Piyasa Analizi 11 Mayıs

Atilla

ABD Piyasaları 20 Ekim

Atilla

Fed Tutanaklarından Sonra Hisse Senetleri

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku