AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

AMD hissesi almalısınız

AMD hissesi almalısınız

Neden AMD hissesi almalısınız?

Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD Hissesi) hisse fiyatları, yonga üreticisinin Facebook ana Meta Platformları’nın (NASDAQ:FB) EPYC sunucu CPU’larını (merkezi işlem birimleri) benimsediğini açıklamasının ardından 15 Kasım Pazartesi günü %10 arttı.

Anahtar noktaları

  • Meta Platformlar, hiper ölçekli veri merkezlerinde AMD’nin EPYC sunucu işlemcilerini kullanacak.
  • AMD artık hızla büyüyen hiper ölçekli veri merkezi alanından yararlanmak için daha güçlü bir konumda.
  • AMD, Meta’yı geliştirmek için Meta’nın milyarlarca dolarlık yatırımlarından kazanç sağlamaya hazır görünüyor.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD Hissesi) hisse fiyatları, yonga üreticisinin Facebook ana Meta Platformları’nın (NASDAQ:FB) EPYC sunucu CPU’larını (merkezi işlem birimleri) benimsediğini açıklamasının ardından 15 Kasım Pazartesi günü %10 arttı.

Neden AMD hissesi almalısınız?

Yatırımcılar habere sevinirken AMD hissesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesinden kapattı; bu şaşırtıcı değil çünkü yeni iş, çip üreticisinin uzun vadede büyümesini önemli ölçüde artırabilir. AMD’nin sunucu yongalarının Meta tarafından benimsenmesinin neden önemli olacağını görelim.

Metaverse, AMD Hissesi için önemli bir büyüme faktörü olabilir

Facebook geçen ay bir metaverse geliştireceğini duyurdu (insanların günlük yaşamlarında olduğu gibi etkileşime girebilecekleri, gerçek dünya gibi çalışmalarına, oynamalarına, öğrenmelerine ve sosyalleşmelerine olanak tanıyan sanal bir ortam). Bu metaverse, Meta Platforms‘un planladığı sanal ortamı oluşturmak için yazılım ve donanım yatırımları gerektirecektir.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Meta, insanları sanal bir ortamda birbirine bağlamak için artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) kavramlarını kullanacak olan metaverse için ilgili uygulamaları yapabilmeleri için geliştiricilerin ve yaratıcıların eğitimine 150 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdi. Bu arada Meta, donanım tarafını da desteklemek için ilk adımlarından birini atmış görünüyor.

AMD’nin Hızlandırılmış Veri Merkezi Prömiyeri etkinliğinde yonga üreticisi, “Meta, AMD EPYC CPU’ları benimseyen en son büyük hiper ölçekli bulut şirketidir. AMD hissesi ve Meta, performans ve 3. Nesil EPYC işlemciye dayalı güç verimliliği.”

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ 100 Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın 

Bu hamleyle AMD, portföyüne bir başka hiper ölçekli bulut müşterisini ekledi ve bu da onu hızla büyüyen bir işten yararlanmak için daha güçlü bir konuma getiriyor. Bir üçüncü taraf raporuna göre, hiper ölçekli veri merkezi pazarı 2028 yılına kadar yılda yaklaşık %27 oranında büyüyebilir. Bellek yongası üreticisi SK Hynix’in hiper ölçekli veri merkezi dağıtımlarının önümüzdeki dört yıl içinde iki katına çıkmasının beklendiğini tahmin ettiği için bu şaşırtıcı değil.

Neden AMD hissesi almalısınız? meta

Meta Platforms, 2021’de AR/VR yeteneklerini desteklemek için 10 milyar dolar yatırım yapmayı planladığı için artık hiper ölçekli veri merkezi pazarının büyümesine önemli bir katkıda bulunabilir. CEO Mark Zuckerberg, Ekim ayı kazanç konferansı görüşmesinde “bu yatırımın önümüzdeki birkaç yıl içinde daha da büyümesini” beklediğini belirtti. Daha spesifik olarak, Meta bu parayı “artırılmış ve sanal gerçeklikle ilgili donanım, yazılım ve içeriğe” yatıracak.

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

AMD’nin Meta ile ortaklığı, artık EPYC sunucu çiplerinin satışlarını artırmak ve kurumsal, yerleşik ve yarı özel (EESC) segmentinin performansını artırmak için başka bir yola sahip olduğu anlamına geliyor. AMD hissesi artacak

Bu yatırımcılar için ne anlama geliyor?

EESC segmenti, AMD’nin EPYC sunucu çiplerinin satışını kapsar. AMD’nin yarı özel çiplerini en son konsollarında kullanan Microsoft ve Sony ile ortaklıkları ve süper bilgisayarlar, bulut hizmeti sağlayıcıları ve hiper ölçekli veri merkezleri tarafından EPYC çiplerine yönelik artan talep sayesinde bu segment son çeyreklerde alev aldı.

Neden AMD hissesi almalısınız? meta

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

AMD hissesi artacak , AMD’nin EESC geliri üçüncü çeyrekte yıldan yıla %69 artarak 1,9 milyar dolara ulaştı. EPYC sunucu işlemcileri, satışları önceki yıla göre iki katından fazla arttığı için bu sıçramada önemli bir rol oynadı. Aslında AMD, sunucu işlemcilerinin satışından art arda altı çeyrek rekor gelir kaydetti. Microsoft ve Alphabet’ten Google’ın beğenileri, AMD’nin çipleri tarafından desteklenen yeni bulut örneklerini duyurduğundan, gelecekte EPYC satışlarının daha yüksek olduğunu görmek sizi şaşırtmasın. Netflix, Cloudflare ve Vimeo da EPYC yongalarını benimsemelerini artırdı.

HEMEN AMD HİSSE SENEDİ AL

 PETROLE NASIL YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

AMD hissesi artacak, Tüm bunlar, AMD’nin EESC işinin, hızla büyüyen oyun konsolu pazarını ve artık Meta biçiminde ek bir katalizöre sahip olan sunucu-işlemci pazarını içeren çift motor sayesinde yüksek büyüme oranlarını yakalamaya devam edebileceğini gösteriyor. Sonuç olarak AMD, son gelişmeler göz önüne alındığında sıcak yükselişini sürdürebilecek gibi göründüğü için en yüksek büyüme hissesi olmaya devam edebilir.

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Related posts

Bostic, Bu Yıl 3’ten Fazla Faiz Arttırımı Yapılabileceğini Söyledi

Atilla

ABD Piyasaları 20 Eylül

Atilla

Aralık Ayında Almanız Gereken 2 Teknoloji Hissesi

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku