AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

Almanız gereken en iyi 3 araç hisse senedi

Almanız gereken en iyi 3 araç hisse senedi

Tesla Neden Hala Lucid ve Ford’dan Düşük Performans Gösteriyor?

Bu 3 elektrikli araç hisse senedi şu anda çok sıcak. Kaçırdıysanız, Tesla’nın (NASDAQ:TSLA) piyasa değeri, hisse fiyatları bir ayda %55’in üzerine çıktıktan sonra 1,25 trilyon doları geçti. Bunu bağlama oturtmak için, Tesla’nın sadece bir ay içinde Toyota ve General Motors’un toplam değerinden daha fazla olan 350 milyar doların üzerinde piyasa değeri eklediğini düşünün.

Anahtar noktaları

  • Tesla, oyunun zirvesinde.
  • Piyasa Lucid Group’u ciddiye almaya başlıyor.
  • Ford’un EV beklentileri sıcak, ancak mevcut işinin gücünü azaltmayın.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

En İyİ 3 araç hİsse senedİ

TESLA

Araç hisse senedi

Bununla birlikte, son bir buçuk hafta içinde, yatırımcıların, CEO Elon Musk’ın Tesla hisselerinin bir kısmını satmasına tepki olarak, Tesla hissesi %17’nin üzerinde düştü ve 1 trilyon dolarlık piyasa değeri eşiğinin altına geri döndü. Tesla hissesi zirvedeyken bile, bu yıl şimdiye kadar gelişmekte olan elektrikli araç (EV) start-up Lucid Group (NASDAQ:LCID) ve Ford (NYSE:F) performansının altında kaldı.

Endüstri lideri yavaşlama belirtisi göstermiyor

Tesla araç hisse senedi olarak aşırı değerli olup olmadığı tartışmaya açıktır, ancak şirketin en güçlü dönemini yaşadığı inkar edilemez. Tesla’nın üçüncü çeyrek sonuçları olağanüstüydü ve beklentileri suya düşürdü. Daha yüksek gelir, güçlü marjlar ve tutarlı ve artan kâr, Tesla hisselerinin Ekim ayında %44 artmasının nedenlerinden sadece birkaçı. Dahası, Tesla’nın gelecekte daha da fazla kâr elde etmeye devam etmesi için iyi bir şans var. Hisse senedi, fiyat/kazanç (F/K) oranı (Tesla’nın F/K’si şu anda 399) gibi geleneksel ölçütlere göre hala aşırı değerli görünebilir, ancak sürekli olarak pozitif net gelir elde etmek doğru yönde atılmış bir adımdır.

Güçlü araba satışlarının yanı sıra, Tesla’nın enerji işi de hızla büyüyor ve bu da konut güneş enerjisine yönelik sürekli artan baskıyı göz önünde bulunduruyor.

En İyİ 3 araç hİsse senedİ

LUCID

Araç hisse senedi

Lucid Group iş demektir

Yatırımcılar Lucid Araç hisse senedi olarak Air Dream Edition’ın seri üretiminin ve teslimatların gelişi devam ederken, Lucid Group’un hisseleri bu yıl %300’den fazla arttı.

30 Ekim’den önce, Lucid’in ilk araçlarını yıl sonundan önce müşterilere teslim edebileceği konusunda şüpheler vardı. Artık bu hedefe ulaştığına göre, tüm gözler Lucid’in 2022’de rehberlik ettiği 20.000 Lucid Air’i teslim edip edemeyeceğinde.

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ 100 Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın 

Lucid, GM, Ford, Toyota ve uygun fiyatlı EV’leri piyasaya süren diğer eski otomobil üreticilerinin beğenileriyle baştan aşağı gitmek yerine, dikkatini lüks EV pazarının çok küçük bir alt kümesine odaklıyor. Lucid Air Dream Edition Serisi ve Performans modelleri, yüksek beygir gücü, hızlı şarj ve daha küçük ve daha verimli bir pil paketinden gelen rekor aralığı kombinasyonu ile maliyeti haklı çıkaran 169.000 dolarlık fiyat etiketlerine sahiptir.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Tesla gibi, endüstri gözlemcileri, Lucid’in 67 milyar dolarlık piyasa değerine sıcak bakmayabilir ama bu, otomobilleri üretim hattından zar zor çıkaran bir EV şirketi için yüksek bir rakamdır (kar elde etmekten yıllarca bahsetmiyorum bile). Ancak Lucid, vaatlerini yerine getirmesi ve bazı düpedüz etkileyici teknolojiler geliştirmesi için övgüyü hak ediyor. Lucid’in sahip olduğu şey, güçlü bir yönetim ekibi, gerçekten iyi bir ürün ve 2022’yi aşmak için yeterli nakit. Lucid, Lucid Air’in daha düşük fiyatlı donanımlarını geliştirerek ve Lucid Gravity SUV’u yerden kaldırarak ilerleme göstermeye devam ederse, o zaman şirket, önümüzdeki beş ila 10 yıl içinde lüks EV alanında pazar liderlerinden biri olabilir.

En İyİ 3 araç hİsse senedİ

FORD

Araç hisse senedi

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Araç hisse senedi olarak Ford, elektrikli otomobillere kafa kafaya dalıyor

Araç hisse senedi olarak Ford hisselerinin pazarda istikrarlı bir düşük performans göstermesi çok uzun zaman önce değildi. Ancak artık, yatırımcılar, şirketin güçlü mevcut işini EV’lere büyük yatırım yaparken dengeleme yeteneğini desteklediğinden, hisse 2021’de şimdiye kadar iki katından fazla arttı.

Ford’un üçüncü çeyrek rakamları, Eylül ve Ekim aylarında ABD’de diğer tüm şirketlerden daha fazla otomobil sattığı için beklentileri suya düşürdü. Şirket, küresel çip sıkıntısının üstesinden gelmek ve borcunu daha düşük faiz oranları için yeniden yapılandırmak konusunda iyi bir iş çıkarıyor ve hatta temettüsünü eski haline getirdi ve tam yıl rehberliğini yükseltti.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Hem Ford Mustang Mach-E SUV hem de Ford Lightning elektrikli kamyonet için talep inanılmaz derecede güçlü. Artan rezervasyonları karşılamak için Ford, elektrikli F Serisi kamyonları ve kendi akülerini üretecek bir Tennessee ve Kentucky mega kampüsüne 11.4 milyar dolar yatırım yapıyor. Üretimin 2025’te başlaması bekleniyor. Bu arada Ford, 2022’de Michigan fabrikasında Ford Lightning üretimini arttırıyor.

Araç hisse senedi en iyisini şimdi satın al

EV sahnesinde nispeten yeni olan Lucid Group ve Ford, büyüyen bir endüstride kendi işlerini oluşturan mükemmel işler yaptılar. Lucid, tasarım ve üretim sürecinin mümkün olduğu kadar çok yönünü kontrol etmek için teknolojisine ve üretimine büyük yatırım yaptı. Bu şekilde emsallerine göre teknolojik üstünlüğünü korur, pahalı arabalarını haklı çıkarabilir ve yeni EV şirketleriyle ve önümüzdeki yıllarda EV bütçelerini artıran eski otomobil üreticileriyle daha iyi rekabet edebilir. Benzer şekilde Ford, erken taşıma avantajından ve marka bilinirliğinden yararlanarak elektrikli kamyonetlerde pazar lideri olmayı hedefliyor.

 PETROLE NASIL YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Araç hisse senedi olarak Tesla Model S ve Araç hisse senedi olarak Lucid Air, Tesla Model Y ve Araç hisse senedi olarak Ford Mach-E ve Tesla Cybertruck ve Ford F-150 Lightning arasında bir miktar örtüşme olsa da, Lucid ve Ford Tesla’nın yoluna çıkmayacak kadar farklılaşmaya sahiptir. .

Kendi risk toleransınızı anlamak, hangi elektrikli otomobil stoğunun sizin için doğru olduğunu belirlemede önemli bir adımdır. Nispeten kanıtlanmamış ancak iyi bir başlangıç ​​yapan Lucid Group, mükemmel bir yüksek riskli, yüksek potansiyel ödüllü büyüme stoğu gibi görünüyor. Tesla tamamen elektrikli bir yatırımdır, Ford ise daha çeşitlidir ve genel olarak daha iyi bir değerdir. Hangi hisse senedini seçerseniz seçin, elektrikli otomobil stoklarının genel olarak pazarı kolayca yendiğini inkar edemezsiniz; bu trend, yeni ürün teklifleri, şarj ağları ve satış sonrası hizmetler olgunlaştıkça önümüzdeki yıllarda da devam edebilecek bir trend.

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

Related posts

2022’de Kazanacak 2 Hisse Senedi

Atilla

Yatırımcılar en son kurumsal kazanç grubunu sindirirken, hisse senetleri çok az değişti

Atilla

AMD hissesi almalısınız

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku