AnalizNASDAQ 100Nasdaq YatırımıŞİRKETLER

Comcast Hisse Senedi: Comcast Nedir? Canlı CMCSA Fiyatı ve Grafiği

CC

Comcast Hisse Senedi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Nasdaq 100 ‘da Comcast Hisse Senedi pandemi döneminde herkese olduğu gibi etkilendi. Peki ne kadar etkilendi ? Comcast Hisse Senedi hakkında bilmeniz gereken her şey bu makalede bulabilirsiniz. Comcast hisse senedi değerli mi ?? Comcast Corporation, lider bir kablo, telekomünikasyon ve eğlence firmasıdır. Şirketin ilk kökleri kablolu televizyondadır ve Comcast Cable şu anda 21 eyalette 4,4 milyon müşterisiyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dördüncü en büyük kablo şirketidir. Comcast Cellular, Pennsylvania, New Jersey ve Delaware’de 783.000 cep telefonu müşterisine hizmet vermektedir. Comcast ayrıca Sprint PCS dijital kablosuz telefon ortak girişiminde Sprint Corp., Tele-Communications Inc. ve Cox Communications Inc. ile ortaktır. Şirketin üç sektörü arasında en fazla geliri sağlayan içerikte Comcast, önde gelen kablolu televizyon alışveriş kanalı QVC, Inc.’de yüzde 57 hisseye sahip; E’de Walt Disney Company’de kontrol hissesi var! Eğlence ve ünlü programlarına ayrılmış bir kablo kanalı olan Entertainment Television; Philadelphia 76ers NBA basketbol takımı, Philadelphia Flyers NHL hokey takımı, Philadelphia Phantoms ikinci lig hokey takımı, iki kapalı spor sahası ve Philadelphia bölgesine hizmet veren 24 saat bölgesel bir spor ağı olan Comcast-Sports Net’in çoğunluk hissesine sahiptir. . Şirket ayrıca bir dizi başka içerik sağlayıcıda hisse sahibidir. Philadelphia’lı Roberts ailesi tarafından kontrol edilen Comcast, şirketin yüzde 11,5’ine sahip olan Microsoft Corp.’un da güçlü desteğine sahip.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Comcast ne zaman kuruldu?

NASDAQ 100 Comcast Hisse Senedi

Comcast, 1960’ların başında, Tupelo, Mississippi’ye hizmet veren küçük bir kablo işletmesi olan American Cable Systems, Inc.’e dayanmaktadır. O zamanlar American, ülkedeki birkaç topluluk antenli televizyon (CATV) hizmetinden biriydi. CATV işi, kırsal alanların büyük metropol alanlara hitap eden ticari televizyon istasyonları tarafından yetersiz hizmet aldığı gerçeğine dayanıyordu. Uzak sinyalleri çeken CATV’ler olmadan, bu bölgelerdeki tüketicilerin televizyon için çok az kullanımı vardı. Müşteriler, CATV için ödeme yapmaları gerekmesine rağmen, faydaları maliyete değer olarak değerlendirdi.

1963’te Ralph J. Roberts ve kardeşi Joe, Philadelphia’daki bir erkek aksesuarları işletmesi olan Pioneer Industries’deki hisselerini sattı ve gelirlerini yeni bir sektöre yatırmak istediler. Biraz araştırmadan sonra, American Cable Systems’ın sahibi olan Jerrold Electronics Company’nin CATV endişesini satmak istediğini öğrendiler. Roberts kardeşler, Pioneer Industries’i tasfiye etmelerine yardımcı olan Julian Brodsky ve Jerrold Electronics’te eski bir sistem direktörü olan Daniel Aaron adlı genç bir EBM’yi fırsatı değerlendirmelerine yardımcı olmak için görevlendirdi. Dörtlü, sistemin yalnızca beş kanalı taşımasına ve yalnızca 1.500 müşteriye hizmet vermesine rağmen, yatırımın büyük bir potansiyele sahip olduğu konusunda hemfikirdi. Ralph Roberts, American Cable Systems’ı satın aldı ve daha sonra Brodsky ve Aaron’dan şirketin yönetiminde kendisine katılmalarını istedi.

Comcast Hisse Senedi ‘ne Nasıl Yatırım Yapacağınızı Öğrenmek İstiyorsanız, okumaya devam edin

Ancak Tupelo içinde büyüme zordu. Zaman zaman, üçü kapı kapı dolaşan satıcılar olarak hizmet etmek zorunda kaldı. 1964’te doğu Mississippi’de Meridian, Laurel ve West Point’te ek bayilikler almaya karar verdiler. Ertesi yıl, American Okolona ve Baldwyn, Mississippi’de daha fazla franchise aldı. Bu satın almalar aboneliği artırmayı başarırken, penetrasyon üzerinde fazla bir etkisi olmadı; yerel bir sistem kurma maliyeti göz önüne alındığında, yüksek getiri sağlamak için yetersiz sayıda abone kalmıştır.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Comcast hisse senedi 1960’ların Sonları ve 1970’lerde Agresif Bir Şekilde Genişledi

Roberts dikkatini Philadelphia’nın daha büyük potansiyel pazarına çevirdi. 1966’da Philadelphia’nın tüm kuzey banliyöleri olan Abington, Cheltenham ve Upper Darby’deki kablo bayilikleri için başarıyla teklif verdi. Daha sonra batı Pennsylvania’daki diğer dört topluluğa hizmet eden Westmoreland kablo sistemini satın aldı. Daha iyi ölçek ekonomileri elde etmek için Roberts, Westmoreland’ın operasyonlarını diğer bayilerininkilerle birleştirdi. Philadelphia banliyösünde güçlü bir yer edindikten sonra Roberts, şirketinin varlığını altı ek yerel topluluğa genişletti.

NASDAQ 100 Comcast Hisse Senedi

Bu satın alma aleminden yüksek oranda yararlanan, ancak daha fazla fırsat için istekli olan Roberts, Sarasota ve Venedik, Florida’ya hizmet veren ek kablo sistemleri inşa etmek için bir ortak girişim için Philadelphia Bulletin gazetesini seçti. 1968’deki sınırlı çeşitlendirmenin bir parçası olarak, Ralph Roberts, o zamanlar Amerika’da küçük bir ortak olan ama aynı zamanda Muzak Corporation’ın yönetici başkan yardımcısı olan kardeşi Joe’ya, abonelik “asansör müziği” hizmetini sağlamak için büyük bir franchise satın alırken katıldı.

American Cable Systems adının büyüyen şirketi için çok genel geldiğine karar veren Roberts, 1969’da adını değiştirmeye karar verdi. Daha teknolojik bir kimlik inşa etme çabasıyla, “iletişim” ve “yayın” kelimelerinin bölümlerini alarak Comcast Corporation’ı yarattı ve şirketi Pennsylvania’da yeniden birleştirdi.

Florida operasyonlarını Storer Communications’a satarak ve Maryland’de Hartford County’ye hizmet veren yerel bir franchise olan Multiview Cable’ı satın almak için sınırlı bir ortaklık kurarak 1970’de operasyonlarını bir şekilde yeniden düzenledi. Sınırlı ortaklıklar, Comcast’in büyümeyi minimum işletme fonu kullanımıyla finanse etmesini sağladı ve sonraki satın almaları finanse etmek için kullanıldı. Muzak işinde büyüme öngören Comcast, 1970 yılında Denver’daki hizmet için bir franchise satın aldı. Şirket daha sonra Dallas, San Diego, Detroit ve Hartford, Connecticut’ta Muzak bayilikleri satın aldı.

40.000 müşteriye sahip olan, ancak abone penetrasyon oranlarındaki devam eden durgunluk tarafından engellenen Comcast, daha fazla genişlemeyi finanse etmek için hala fonlara ihtiyaç duyuyordu. 1972’de Roberts, OTC pazarında hisseler sunarak şirketi halka açmaya karar verdi. 1974’te Comcast, Paducah, Kentucky için bir kablo franchise satın aldı ve 1976’da Flint, Hillsdale ve Jonesville, Michigan’da sistemler satın aldı. Ertesi yıl, Comcast ortaklarının Multiview’e olan ilgisini satın aldı.

Comcast kablo bu zamana kadar bir anten servisinden çok daha fazlası haline gelmişti.

Birkaç yıl boyunca, kablo operatörleri yerel erişim ve özel programlama kanallarının yanı sıra Chicago’daki WGN ve Atlanta’daki WTBS gibi büyük bağımsız istasyonlardan programlama içeriyordu. Hükümet, bir kablo operatörünün sunabileceği programları kısıtladı ve çoğu zaman müşterilerin açıkça istediği programlara erişimi engelledi. Comcast’in yöneticisi Dan Aaron, Ulusal Kablolu Televizyon Birliği’nde (NCTA) aktifti ve programlama ve diğer kısıtlamaların gevşetilmesi için etkin bir şekilde lobi faaliyeti yürütüyordu. 1977’de, NCTA başkanı olarak Aaron, endüstrinin birçok çabasını meyve vermeye getirdi. Kablo endüstrisinin olgunlaşmasına izin verildikçe, yalnızca kablolu yayın yapan ek istasyonlar eklendi ve bu, hizmeti yayıncılar tarafından iyi hizmet verilen metropol alanlarda uygulanabilir hale getirdi.NASDAQ 100 Comcast Hisse Senedi

Şirketin ürün tekliflerindeki bu ek güçle Comcast, 1978’de kuzey New Jersey’nin bazı bölgelerine ve 1979’da Lower Merion, Pennsylvania ve Warren ve Clinton, Michigan’a hizmet vermek için bayilikler kazanmayı başardı. daha sonra Michigan, Sterling Heights ve St. Clair Shores ve Corinth, Mississippi için bayilikler kazandı. 1983’te Comcast, Indianapolis, Buffalo, Scranton, Pennsylvania ve Peoria, Illinois’de Muzak bayilikleri satın aldı.

Comcast 1983’te Birleşik Krallık’a genişletildi

1983 yılında bir İngiliz kumar ve eğlence kuruluşu olan Ladbroke ile ortaklaşa Londra’nın banliyölerinde bir kablolu televizyon sistemi kurmak için bir lisans kazandığında önemli bir hamle yaptı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çoğu kablo lisansı alınmış ve kalanlar pahalı ya da yalnızca marjinal olarak kârlıydı. Ancak endüstri, Birleşik Krallık’ta hala emekleme aşamasındaydı. Buna ek olarak, İngiliz izleyiciler kablo seçimini takdir edeceklerdir; İngiltere’de, çoğunlukla hükümet destekli programlama sunan yalnızca beş istasyon vardı.

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ 100 Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın 

1984 yılında, Comcast, Baltimore County’de bir kablo ortaklığı ve Tyler, Texas için bir Muzak franchise’ı eklediğinde, başka bir sektörde önemli bir değişiklik gerçekleşti. Yarım asırlık bir antitröst davasından sonra, ABD hükümeti Bell Sistemini bozdu. Sonuç olarak, AT&T ve uzun mesafe operasyonları 22 yerel Bell şirketinden ayrıldı. Bu Bell şirketlerinin her biri, kablolu televizyonu telefon ağları için bir sonraki mantıklı ilerleme yolu olarak gören yedi şirketten biri olarak örgütlendi. Ancak ABD Kongresi, telefon şirketlerinin hala kırılgan kablo endüstrisini devralmasını engelleyecek bir yasa çıkarmıştı. Öncelikle kablo şirketlerine adil direk bağlantı oranlarını garanti etmek için yazılan Kablo Yasası, telefon şirketlerini kablo işinin dışında tutma etkisine sahipti.

Comcast hisse senedi ‘ne yatırım yapmak için ne yapmalıyım? Öğrenmek İstiyorsanız, okumaya devam edin

Bu milyarlarca dolarlık şirketlerin herhangi birinden gelen uğursuz rekabet tehdidinden şimdilik muaf olan Comcast, satın almalar yoluyla büyümeye devam etti. 1985 yılında, Pontiac/Waterford, Michigan, Fort Wayne, Indiana ve Jones County, Mississippi’deki kablo operasyonlarını satın aldıktan sonra, Comcast bir erik kazandı: yoğun nüfuslu kuzeydoğu Philadelphia bölgesine hizmet etme hakkı. 1986’da Comcast, Indianapolis’e hizmet veren bir kablo sistemini devraldı ve ülkenin en büyük kablo şirketlerinden biri olan W Group’un yüzde 26 hissesini satın aldı. Bu, şirketin aboneliğini bir milyondan fazla müşteriye getirdi. Ertesi yıl, Comcast, Philadelphia’nın kuzeybatısındaki Heritage Communications’dan bir kablo sistemi satın aldı ve böylece Philadelphia banliyösündeki konumunu güçlendirdi.

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

CNBC

Gerçek franchise’lardan ziyade diğer kablo şirketlerine yatırım yapmaya yönelen Comcast, 1988’de Heritage Communications’ın yüzde 20 hissesini ve Storer Communications’ın yüzde 50 hissesini satın aldı. Storer’ın satın alınması, aboneliği iki milyondan fazla müşteriye getirdi ve Comcast’i beşinci sıraya yükseltti. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kablo şirketi. Ortaklıklarını pekiştiren şirket, Maryland Limited Partnership, Indiana Comcast Cablevision ve bir risk sermayesi yan kuruluşu olan Comcast Cable Investors’ın tam kontrolünü aldı.

1988’de Hücresel Servise taşındı

Yine 1988’de Comcast, American Cellular Network’ü veya New Jersey’e hizmet veren bir cep telefonu işletmesi olan Amcell’i satın alarak telefon şirketleri açısından önemli bir stratejik köşeyi döndü. Sabit hat hizmetlerinde rekabeti engellenen kablo ve telefon şirketleri ilk kez cep telefonu işinde karşı karşıya geldi. Ve ilk kez, bir kablo şirketi telefon müşterilerine telefon şirketine bir alternatif sunabildi.

1990’da, şirket ofislerinin Bala Cynwyd, Pennsylvania’dan Philadelphia’ya taşınmasından bir yıl sonra, Ralph Roberts 30 yaşındaki oğlu Brian’ı şirketin başkanı olarak atayarak şirketi ve endüstriyi şok etti. başkan olarak. Kusursuz akademik referanslara sahip olan Brian Roberts, oldukça etkili bir yönetici olduğunu kanıtlayarak eleştirmenleri susturdu. Ayrıca, yedi yaşında şirkette çalışmaya başladığı için, babası dışında neredeyse herkesten daha fazla 23 yıllık kıdeme sahipti.

Yine 1990’da, Londra’nın banliyölerine hizmet veren ek bir franchise hissesi satın aldıktan sonra, şirketin yeni kurulan uluslararası birimi daha fazla İngiliz franchise kazandı ve şirketin Cambridge ve Birmingham’a hizmet vermesine izin verdi. Comcast şimdi yalnızca İngiltere’de bir milyondan fazla müşteri sayıyordu. Bununla birlikte, Amcell gibi Comcast’in daha küçük şirketleri giderek daha yavaş bir büyüme yaşamaya başlıyordu. Amcell’in daha sonra daha büyük bir talip tarafından yutulmasına izin vermek yerine, Comcast 1991’de Metromedia Company ile bir anlaşma yaptı ve bu şirketin Metrophone hücresel birimini 1,1 milyar dolara satın aldı. 1992’de kurulan yeni ortak şirket, Comcast’in potansiyel pazarını 7,3 ​​milyondan fazla müşteriye dört katına çıkardı.

O yılın ilerleyen saatlerinde, şirketin Philadelphia’daki One Meridian Plaza’daki ofisleri, söndürülmesi 19 saat süren bir yangınla kül oldu. Sadece sekiz gün sonra, şirket dört blok ötede 1234 Market Caddesi’nde bir dükkan açtı. Resmi olarak geçici bir yer olsa da, şirketin 250 çalışanı bir kez daha iş başındaydı.

NASDAQ
Brian Roberts, Comcast Corp.’un başkanı ve CEO’su.

Eylül 1992’de Comcast, Comcast ağını ve uzun mesafeli bir taşıyıcıyı kullanarak beş yönlü bir uluslararası telefon görüşmesi düzenledi. Amaç, şirketin telefon görüşmelerini idare edebileceğini ve yerel telefon şebekesini tamamen atlayabileceğini göstermekti. Gösteri, yatırımcının bu tür bypass operasyonlarına ilgisini artırmayı amaçlasa da, telefon şirketlerini kablolu televizyon hizmetleri sunma izni talep edecek kadar korkutmayı da başardı. Şirket, 1990’ların ortalarında fiber optik tabanlı bir baypas telekomünikasyon ağının operatörü olan Teleport Communications Corporation’da yüzde 20’lik bir pay (daha sonra yüzde 15’e düşürüldü) kazandığında 1992’de bypass işindeki konumunu güçlendirmeye devam etti. ülke çapında 50’den fazla büyük pazara hizmet veriyordu.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

1992’nin sonlarında Comcast, Storer Communications’ın yüzde 50’sini devraldı ve bu şirketin varlıklarını bir başka lider kablo şirketi olan Denver merkezli Tele-Communications ile böldü. Storer, yüksek faizle taşınan ağır borç nedeniyle tasfiyeye zorlandı. Satıştan elde edilen gelir, Storer’ın ana şirketi SCI Holdings’in bu borcun çoğunu emekli etmesini sağladı.

1990’ların Ortalarında Vurgulanan İçeriğe Agresif Hareketler

1990’ların ortaları, kablo ve telekomünikasyon endüstrilerinde çılgınca bir faaliyete sahne oldu, çünkü kuralsızlaştırma kablo ve telefon şirketlerini giderek birbirleriyle rekabete ve ortaklıklara soktu. Şirketler, verimliliği artırmak için bitişik sistem ağları kurmaya çalıştıkça, bu dönem kablo endüstrisinde bir satın alma, birleşme ve sistem takası telaşına da sahne oldu. Comcast, tüm bu faaliyetlerin merkezindeydi ve ayrıca programlama içeriği alanında agresif hamleler yaptı.

Comcast hisse senedi değerli mi ? Cevabını istiyorsaniz okumaya devam edin.

Daha 1992’de Comcast, analog cep telefonu teknolojisinden daha net ses ve daha fazla güvenlik sağlayan Sprint PCS (kişisel iletişim hizmetleri) dijital hücresel teknolojisinin öncüsünü test etmeye başlamıştı. 1994 yılında Comcast, 1995 yılında Sprint Spectrum LP olarak yeniden adlandırılan Sprint Telekomünikasyon Girişimi’ni oluşturan bir ittifaka girdi. İttifak ortakları, girişimin yüzde 40’ına sahip olan Sprint Corp.; Telekomünikasyon A.Ş., yüzde 30; ve Comcast ve Cox Communications Inc., her biri yüzde 15. 1995’in başlarında Federal İletişim Komisyonu (FCC) PCS lisansları açık artırmasında, Sprint Spectrum en büyük kazanan oldu ve 156 milyonluk nüfusu kapsayan 31 büyük ABD pazarında kablosuz lisans haklarını kazandı. Girişimin adı kısa süre sonra Sprint PCS olarak değiştirildi ve dört ortak kablosuz bir ağ kurmak için milyonlarca dolar harcadı. 1997’de Comcast’in Pennsylvania, New Jersey ve Delaware’deki hücresel operasyonları dijital teknolojiye dönüştürüldü, ancak o zamana kadar şirket, AT&T Corp. gibi hücresel gazilerin zorlu rekabetiyle karşı karşıya kalan Sprint PCS’yi kazanç üzerinde bir engel olarak gördü. Mayıs 1998’de Sprint PCS ortakları, girişimin yüzde 10’unu halka arz yoluyla halka satmayı planladıklarını açıkladılar ve Sprint PCS, Sprint’in kurumsal etki alanı altında bir takip hissesi olarak kuruldu (izleme hisse senetlerinin hissedarları çok sınırlı oy hakkına sahiptir). . Bu hareket, Comcast, Cox ve TCI’nin ortak girişimden olası çıkışına yönelik ilk adım olarak kabul edildi. Bu arada, Ocak 1998’de Comcast, bölgesel bir uzun mesafe hizmet sağlayıcısı olan GlobalCom Telekomünikasyon’u satın aldı. Şirketin diğer operasyonlarının yanı sıra, GlobalCom’un eklenmesi, tam bir telekomünikasyon hizmetleri yelpazesi sunmak için Comcast Telekomünikasyon ve mdash-abled Comcast olarak yeniden adlandırıldı.

Kabloda, Comcast 1994 yılında Maclean Hunter’ın ABD kablo operasyonlarını 1.27 milyar dolara satın alarak 550.000 müşteri daha kazandı. Kasım 1996’da Comcast, E.W. Scripps Co’nun kablo özelliklerini 1.575 milyar dolarlık bir hisse senedi takasıyla satın aldı. Scripps’in 800.000 müşterisi, Comcast’in kablo varlıklarını 21 eyalette 4,3 milyondan fazla müşteriye ulaştırdı, bu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dördüncü en büyük kablo sistemi. Şubat 1998’de şirket, düşük performans gösteren Birleşik Krallık kablo operasyonlarını 600 milyon dolarlık stok artı 397 milyon dolarlık borç üstlenimi karşılığında NTL Inc.’e satmayı kabul etti. Üç ay sonra Comcast, Kanada merkezli BCI Telecom Holding Inc.’in elinde bulunan Jones Intercable Inc.’in yüzde 30’luk hissesini devralmak için önümüzdeki birkaç yıl içinde 500 milyon dolar harcayacağını duyurdu. Jones’un teknolojik olarak gelişmiş, bir milyon- çoğu Washington DC’nin banliyölerinde bulunan ve Comcast’in ana pazarlarından bazılarına stratejik olarak bitişik olan müşteri kablo sistemi.

Comcast hisse senedi ‘in önemli bir eğlence içeriği sağlayıcısı olma yolundaki agresif hamleleri, belki de şirketin bu dönemin en dramatik eylemleriydi. Bir numaralı kablolu alışveriş kanalı olan QVC, Inc.’de zaten yüzde 13 hisseye sahip olan Comcast, Temmuz 1994’te QVC ve CBS Inc. QVC. Bir ihale savaşına girmeyi reddeden CBS, hemen geri çekildi ve Comcast’in QVC faizini yüzde 57’ye çıkarmasına izin verdi. 1996 yılının başlarında Comcast, yeni bir girişim olan Comcast-Spectacor, L.P.’nin yüzde 66 hissesini almak için 250 milyon dolar ödedi. Comcast-Spectacor, Flyers’a, Philadelphia 76ers NBA basketbol takımına ve iki arenaya sahip olmak ve işletmek üzere kuruldu. Comcast daha sonra bu mülkiyet çıkarlarını, 1997 sonbaharında giriş yapan ve diğer sporlara ek olarak Flyers, 76ers ve Philadelphia Phillies (büyük lig beyzbol) oyunlarının yayınlarını içeren 24 saatlik bölgesel bir kablolu spor kanalı olan Comcast SportsNet’i kurmak için kullandı. programlama. Mart 1997’de Comcast, E!’nin çoğunluk hissesini elde etmek için Walt Disney Company ile ortaklık kurdu. Eğlence Televizyonu, yalnızca eğlence ve ünlü programlarına ayrılmış 24 saat kablolu bir ağ. E! dünya çapında 120’den fazla ülkede 45 milyondan fazla evde mevcuttu.

 PETROLE NASIL YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Yeni yıldan sonra Comcast Hisse Senedi Rakipler ve Bağlı kurumlar

Haziran 1997’de Microsoft Corp., yüzde 11,5 oy hakkı olmayan faiz karşılığında Comcast’e 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Microsoft, etkileşimli televizyon ve yüksek hızlı bilgisayar hizmetlerini test etmek için bir kablo ortağı istedi ve kablo sistemi ülkedeki teknolojik olarak en gelişmiş sistemlerden biri olduğu için Comcast’i seçti. 1997’nin sonunda, Comcast müşterilerinin yaklaşık yüzde 70’ini daha güvenilir, gelişmiş sinyal kalitesi sunan ve daha fazla hizmet sunma kapasitesine sahip yeni bir hibrit fiber koaksiyel teknolojisine dönüştürdü. Şirket ayrıca At Home Corporation’ın yüzde 12’lik hissesiyle bir ortaktı. Comcast#064Home Aralık 1996’da başlatıldı ve Baltimore County, Maryland ve Sarasota, Florida’daki müşterilere kablolu modem aracılığıyla 24 saat sınırsız İnternet erişimi dahil yüksek hızlı etkileşimli hizmetler sunuyor. Ek pazarlar yakında eklendi.

1987’de Comcast Corporation neredeyse sadece bir kablolu televizyon şirketiydi. Sadece on yıl sonra, kablo artık şirketin en büyük birimi bile değildi. 1997 yılındaki 4,91 milyar dolarlık gelirin 2,083 milyar doları (veya yüzde 42,4) şirketin içerik operasyonlarından, 2,073 milyar doları (yüzde 42,2) kablodan ve 444,9 milyon doları (yüzde 9,1) cep telefonundan geldi. Açıkçası, Comcast defne üzerine oturan bir firma değildi. Microsoft ile ek yenilikçi teknolojiler ve hizmetlere katılım vaat eden ortaklık ile Comcast, 21. yüzyılın yüksek teknoloji dünyasında merkezi bir oyuncu gibi görünüyordu.

Başlıca Bağlı Kuruluşlar: Comcast Cable Communications, Inc.; Garden State Cablevision L.P. (%50); Primestar Partners, L.P. (%10); Comcast Cellular Communications, Inc.; QVC, Inc. (%57.45); Comcast Spectacor, L.P. (%66); E! Eğlence Televizyonu, Inc. (%79.2); Home Corporation’da (%12); Sprint Spectrum Holdings Company, L.P. (%15).

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Canlı CMCSA Fiyatı ve Grafiği

Related posts

Yatırımcılar Amazon’un Yavaşlayan Büyümesini Görmezden Gelmemeli

Atilla

11 Ocak ABD Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

Atilla

ABD Piyasa Analizi 11 Mayıs

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku