AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

Dow Jones Vadeli İşlemleri 200 Puan Civarında Düşüyor.

NASDAQ-24-22

Dow Jones vadeli işlemleri 200 puan düştü tahvil oranlarının artması ve kazanç raporlarının beklenmesi kayıp getirdi.

Dow Jones vadeli işlemleri, ABD hisse senedi vadeli işlemleri, tüccarların en son kurumsal kazanç raporlarına hazırlanmaları ve devlet tahvil oranlarının Covid dönemi için rekor seviyelere ulaşmasıyla Salı günü çarpıcı bir şekilde düştü.

Dow Jones Endüstriyel Ortalama vadeli işlemleri ET 5’te 274 puan/%0.75 düştü. S&P 500 vadelileri %1.15, Nasdaq 100 vadelileri ise %1.7 düştü. ABD’de piyasalar Pazartesi günü Martin Luther King Günü münasebetiyle kapalıydı.

Hazine getirileri önemli ölçüde arttı. Dikkatle değerlendirilen iki yıllık getiri, ABD ekonomisini resesyona sokan pandemi ilanından hemen önce, Şubat 2020’den bu yana ilk kez %1’i aştı. 2 yıllık Hazine notu, Federal Rezerv’in kısa vadeli borçlanma oranı politikasının bir barometresi olarak görülüyor.

Dow Jones vadeli işlemleri getiri eğrisi boyunca, oranlar yükseldi ve gösterge 10 yıllık tahvil, Ocak 2020’den bu yana en yüksek seviyesi olan %1,83’e ulaştı.

Yoğunlaştırılmış ticaret haftası, Bank of America, UnitedHealth ve Netflix dahil olmak üzere 35 S&P 500 firmasının üç aylık kazanç sonuçlarını içerecek. Goldman Sachs ayrıca Salı günü zilden önce en son üç aylık kazançlarını açıklayacak.

 

 

 Dow Jones Vadeli İşlemleri 250 Puan Düştü

Cuma günü, büyük bankalar Wells Fargo, JPMorgan Chase ve Citigroup, beklenenden daha yüksek karlar bildirerek kazanç sezonuna başladılar. Piyasa ise bu gelişmelere karışık bir tepki verdi. Haberin sonucunda Wells Fargo’nun hissesi yükselirken, JPMorgan Chase ve Citigroup’un hissesi düştü.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Refinitiv’e göre, 26 S&P 500 firması şu ana kadar takvim dördüncü çeyrek karlarını açıkladı. Bu firmaların yaklaşık %77’si analist tahminlerini aşan kârlılık bildirdi.

Dow Jones Vadeli İşlemleri 250 Puan Düştü

UBS Global Wealth Management Baş Yatırım Sorumlusu Mark Haefele geçen hafta bir raporda, “Dördüncü çeyrek ekonomik zemin olumluydu, kâr ve satış büyümesi için iyiye işaretti.” Dedi. “Omicron şu anda belirli endüstrileri etkiliyor olsa bile, şirket rehberliği 2022’de devam eden talep gücüne işaret ediyor gibi görünüyor.”

Dow Jones Gap hisseleri, Morgan Stanley’nin işi düşürmesinin ardından Salı günü erken işlemlerde %4,3 düştü.Markalar %4, Tesla %2,7 düştü.

Omicron Covid-19 varyantının keşfedildiği haberinin sızdırılmasından bu yana, küresel ekonomik toparlanmanın durumu hakkında endişeler dile getirildi. Yayılmayı kontrol altına almak için bazı hükümetler ve bölgeler karantinaları ve diğer sosyal mesafe önlemlerini geri aldı.

Ancak son araştırmalar, yayılmanın daralmakta olabileceğini gösteriyor. Johns Hopkins Üniversitesi tarafından sağlanan verilere göre, New York’taki günlük yeni vakaların yedi günlük ortalaması, bu ayın başlarında rekor seviyeye ulaştıktan sonra düşüyor. Maryland’de günlük enfeksiyonlar haftadan haftaya %27 azaldı. Güney Afrika ve Birleşik Krallık da vakalarda artış görüyor.

Zorlu bir başlangıç

Dow Jones Vadeli İşlemleri 200 Puan Düştü ve yeni adımlar, piyasalar için 2022’ye zorlu bir başlangıcı gösteriyor

Dow Jones, S&P 500 ve Nasdaq Composite, son enflasyonist baskılar ve Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırma potansiyeli hakkındaki korkular nedeniyle yıl boyunca düşüşte.

Philadelphia Fed Başkanı Patrick Harker geçen hafta CNBC’ye, merkez bankasının bu yıl üç veya dört kez faiz oranlarını artırabileceğini söyledi. Enflasyonun “önceden inandığımızdan daha inatçı” olduğunu gözlemledi.

 

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

Kolayca ilerleyebileceğiniz hisse senetleri

Atilla

ABD Piyasaları 9 Ağustos

Atilla

ABD Piyasaları 18 Ağustos

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku