AnalizNASDAQ 100Nasdaq YatırımıŞİRKETLER

eBay Hisse Senedi : eBay Nedir? Canlı EBAY Fiyatı ve Grafiği

NASDAQ 100 ebay

Ebay Hisse Senedi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Nasdaq 100‘da eBay Hisse Senedi pandemi döneminde herkese olduğu gibi etkilendi. Peki ne kadar etkilendi ? eBay Hisse Senedi hakkında bilmeniz gereken her şey bu makalede bulabilirsiniz. eBay hisse senedi değerli mi ??  eBay, ilk çevrimiçi açık artırma sitesi olan ve şu anda dünyanın en büyük çevrimiçi açık artırma şirketi olan çok uluslu bir Amerikan e-ticaret şirketidir. eBay, Pierre Omidyar tarafından 4 Eylül 2013 tarihinde San Jose, California, ABD’de kuruldu ve merkezi şehirde bulunuyor. ABE, yılın başında 3 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 7,5 milyar dolarlık yıllık geliri ile dünyanın en büyük çevrimiçi pazarlarından biridir.

eBay, dünyanın ilk çevrimiçi müzayede pazarıdır ve esasen bir çevrimiçi müzayede evidir. eBay gibi bir çevrimiçi pazar yeri genellikle bir emtia veya ürün sunmaz, ancak doğrudan alım ve satım için bir yer sağlar, ancak her çevrimiçi pazar yerinin kendi alış ve satış yöntemlerinin yanı sıra kendi kuralları da olabilir. insanlık tarihinde uzun zamandan beri en popüler satış yöntemi olan müzayedeler (müzayedeler) ile yapılmaktadır.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

eBay bugün dünya çapında doğrudan (aracılar olmadan) alım ve satım sürecini kolaylaştırmış ve hızlandırmıştır.

eBay Nasıl Kuruldu?

NASDAQ 100 eBay Hisse Senedi 

Pierre Omidyar, altı yaşında, kilise mallarının doğrudan müzayede tedariği için çevrimiçi bir pazar yeri yaratacak bir bilgisayar programı yazmaya başladı. Kişisel web sitesinde basit bir prototip oluşturdu ve 4 Eylül Pazartesi günü Auction Web adlı bir çevrimiçi hizmeti başlattı ve sonunda eBay sitesi haline geldi. Aslında, Pierre Omidyar, San Jose, California’daki (ABD) oturma odasından bir ABA girişimi başlattı.

Hizmet, başlangıçta Pierre Omidyar’ın eBay web sitesindeki birkaç konudan biriydi ve Ebola virüsüne ayrılmış, ölümcül virüs hakkında bilgi içeren başka bir bölümdü.Bu, web sitesine girmek ve daha fazla web sitesi oluşturmak için müşterileri çekmenin bir yoluydu.O sırada Pierre Omidyar, bir Amerikan yazılım ve elektronik şirketi olan General Magic için çalışıyordu ve müzayede sitesi onun için sadece bir hobiydi.

eBay Hisse Senedi ‘ne Nasıl Yatırım Yapacağınızı Öğrenmek İstiyorsanız, Okumaya Devam Edin

eBay web sitesinin açılmasından sekiz ay sonra, web barındırma şirketi Pir Omidyar’a, yüksek web trafiği nedeniyle 2 dolardan 4 dolara kadar fiyatlandırılan eBay sitesine hizmet için fiyat artışını bildirdi ve site geliştirildi. Daha sonra, web sitesinde çalışmaya devam etmek için site kullanıcılarından site hizmetleri için ödeme yapmalarını istemek zorunda kaldı ve bu elbette kullanıcılar tarafından itiraz edilmedi. Daha sonra işini, eBay‘de kendisine maaşından daha fazla para kazandıran müzayede sitesinin olağanüstü başarısını içerecek şekilde genişletti ve bu da onu büyük bir karar vermesine ve tüm dikkatini yeni şirketine odaklamak için işinden istifa etmesine neden oldu.

1998’de, Omidyar uçak biletlerini online olarak sunmak için bir lisans anlaşması imzaladığında, eBay sitesi 3.000 online müzayedeye ev sahipliği yaptı. eBay‘nin ilk ayının başında, eBayin iki milyon müzayedecisi vardı. O yılın ortasında, bu sayı günde neredeyse 5.000 çevrimiçi açık artırmaya yükseldi.

eBay sitesinin ilk satışı:ebay hisse senedi. - Stocks making the biggest moves after the bell: Lordstown Motors, eBay,  Sonos and more

1998’de Pierre Omidyar, atmayı amaçladığı kırık bir lazer işaretçiyi fikrini test etmek için (eBay Online Auction) sitesini açık artırmaya çıkardı ve ardından ürünü satın alacak biri başvurdu. Pir Omidyar, birinin bozuk bir cihaz için para ödemeye razı olduğuna çok şaşırdı. Alıcının ürünün bozulduğunu fark ettiğinden emin olmak için bu alıcıyla e-posta yoluyla iletişime geçti! Ancak alıcı, kırık bir lazer işaretçi toplayıcısı olduğunu söyledi. Ürün sonunda 2,5 dolara satıldı ve onu dünyada satan ilk eBay sitesi yaptı.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

eBay’in adı nasıl seçildi:

Başlangıçta, sitenin adı Müzayede Ağıydı ve MS 3’te eBay olarak yeniden adlandırıldı. Ancak site eyleminin eBay İnternet Şirketi adı altındaki dört siteden sadece biri olduğunu bilmek ilginç.

Diğer üç site şunları içerir:

Biri San Jose’deki yerel seyahat acenteleriyle işbirliği içinde olan bir seyahat sitesi, diğeri kişisel bir alışveriş sitesi ve Ebola virüsüyle ilgili bir siteydi.

Web Action’ı eBay olarak yeniden adlandırma kararı, ilk tam zamanlı eBay çalışanı olan Pierre Omidyar ve Jeffrey Skoll tarafından alındı.

Bu yılın Eylül ayında, yeniden adlandırma, bir günde bu sitenin tüm kullanıcılarının bir grafik web sitesi ve bir ana sayfanın yanı sıra renkli bir logo içeren tamamen yeni bir platforma aktarıldığı şekilde gerçekleşti. B’nin bugün dünyaya tanıtıldığını biliyoruz.

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ 100 Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın 

Peki eBay nereden geldi? Web Açık Artırma sitesinden önce, Pierre Omidyar şirketi için bir echobay.com alan adı kaydettirmek üzere ABD, Sacramento’ya gitti. Ancak isim daha önce Kanadalı madencilik şirketi Echo Bay Mines tarafından tescil edilmişti. Aynı zamanda Omidyar, Cho’ya sonunda eBay olan bu isimden fatura kesmeye karar verdi ve şirketi için bu ismi seçip tescil ettirdi.

Yeniden adlandırma, bir gün bu sitenin tüm kullanıcılarının bir grafik web sitesi ve bir ana sayfa içeren tamamen yeni bir platforma aktarıldığı bu yılın Eylül ayında gerçekleşti. Bugün bildiğimiz renkli logo “EB” de dünyaya tanıtıldı.

eBay hisse senedi ‘ne yatırım yapmak için ne yapmalıyım? Öğrenmek İstiyorsanız, okumaya devam edin

Peki AB nereden geldi? Action Web açık artırma sitesi var olmadan önce Omidyar, şirketi için bir echobay.com alan adı kaydetmek için ABD, Sacramento’ya gitti. Ancak isim daha önce Kanadalı madencilik şirketi Echo Bay Mines tarafından tescil edilmişti. Omidyar, sonunda “eBay” haline gelen “cho”yu hesaba katmaya karar verdi ve şirketinin adını seçip kaydettirdi.

ebay logo tasarımı: Hisse Senedi

İlk eBay logosu, çalışanların ölüm çubuğu olarak adlandırdığı bir kara kutu biçimindeydi. Daha sonra MS 3’te EBE logosu kısaca mavi olarak değiştirildi. 1998’de eBay, görsellerini, grafiklerini ve web sitesi reklamlarını geliştirmek için CKS Group’u işe aldı. Şirket, üçü de daha önce Apple için çalışmış olan Bill Cleary, Mark Kvamme ve Tom Suiter’ın sahibi olduğu bir reklam ajansıydı. Ekip yeni bir logo tasarlamaya başladı ve tasarladıkları diğer beş veya altı prototipten sonunda dünyanın en ikonik EBY sembollerinden biri olarak kabul edilen renkli eBay logosunu seçti.

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Ebay ofis binalarının isimleri:

San Jose’deki ABA genel merkezi yedi binadan oluşuyor ve adını sitenin koleksiyonlar, mücevherler, motosikletler, müzik, spor, teknoloji ve oyuncaklardan oluşan kategorisinden alıyor.

eBay‘de şimdiye kadar satılan en pahalı ürün

İşte MS 9 yılına kadar eBayde satılan en pahalı ürünlerin listesi.

– Milyarder Rus Roman Abramovich’in 2 milyon dolara satın aldığı bir tekne.

Gulfstream II jetleri EBRD’de 2,7 milyon dolara satıldı…

Warren Buffett ile öğle yemeği, bir eBay müzayedesinde 7,5 milyon dolara satıldı. Buffett, yirminci yüzyılın en başarılı yatırımcısı olarak bilinen Amerikalı bir iş adamı, girişimci ve yatırımcıdır ve zaman çok önemlidir. Bu nedenle her insan, yatırım alanındaki fikir ve deneyimlerinden yararlanmak için onunla vakit geçirmekle ilgilenmektedir. Buffett, hizmetlerini yılda bir kez eBay‘de öğle yemeği sırasında açık artırmaya çıkarır. AD 4’te kimliği belirsiz bir kişi bir öğle yemeği için 5,3 dolar ödedi. Açık artırmadan elde edilen gelir hayır kurumlarına bağışlanacak.

1978’de, Albert, Teksas’ta küçük bir kasaba, açık artırmada 3.8 dolara satıldı.

Nükleer sığınağı olan lüks ev, açık artırmada 3,8 milyon dolara satıldı.

California, Bridgeville’in özel kasabası 2,5 milyon dolara açık artırmayla satıldı.

– Honus Wagner Beyzbol Kartı, bir eBay müzayedesinde 3,8 milyon dolara satıldı.

Ebay hisse senedi

Tanınmış bir beyzbol oyuncusu olan beyzbol sopası Ayakkabısız Joe Jackson, yeğeni tarafından açık artırmanın eBay’inde 3.8 milyon dolara satıldı. eBay‘de hayatınızı satmak için bir müzayede düzenlemek mümkün mü? Sadece yazmak ve seyahat etmekle ilgilenen Ian Usher adında bir adam. Aniden hayatında bir krizle karşı karşıya kaldı ve ilginç ve şok edici bir karar verdi. Arkadaşlarını, işini ve arabasını içeren hayatını eBay Avustralya’da açık artırmaya çıkardı ve sonunda 4.000 dolar hasılat elde etti. Farklı yerlere seyahat edebildi ve ayrıca iki ilginç deneyim kitabı yazdı.

eBay tarafından başlatılan Skype

4 Ekim’de Skype Technologies, IBE’nin Skype müşterilerini önemli ölçüde artıran Skype VoIP ve anlık mesajlaşma hizmetlerini başlattı.Dünya çapında 2 milyon kayıtlı kullanıcıdan genişledi. Kasım ayında eBay, şirketteki azınlık hissesini korurken Skype’taki çoğunluk hissesini sattı ve nihayet Mayıs ayında tüm Skype şirketinin Microsoft için Microsoft’a satılmasına yol açtı ve 7,5 milyar dolar oldu.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

eBay‘de alış ve satış süreci nasıldır?

 EB, yeni ve kullanılmış malları satın almak ve satmak için çevrimiçi açık artırmalar için çevrimiçi bir pazar yeridir. Prensip olarak, eBay alıcılar ve satıcılar için neredeyse tüm malları doğrudan ve aracı olmadan alıp satabilecekleri bir yer sağlar. Bugün, dünya çapında birçok insan eBay‘de ticaret yapmanın yanı sıra para kazanmaya da katılıyor.

Satıcılar mallarını ve ürünlerini eBayde açık artırma düzenleyerek satabilirler.ebay‘deki açık artırmaların süresi 1, 2,gündür, bu süre zarfında insanlar bu ürünleri satın alabilir eBay açık artırmalarına katılır ve alıcılar satın almak için teklif verir. Müzayede süresinin sonunda, alım için en yüksek (en yüksek) fiyatı teklif eden alıcı müzayedeyi kazanacak ve ürün kendisine satılacaktır.eBaye kayıt olmak ve eBay müzayedelerine katılım halk için ücretsizdir ve yalnızca satın alma işlemi için ödemenin alıcı (açık artırmayı kazanan kişi) tarafından ödenmesi gerekir.

eBay hisse senedi değerli mi ? Cevabını istiyorsaniz okumaya devam edin.

ebay‘in satıcılardan ücret olarak aldığı komisyon yüzdesi, satış komisyonu yüzdesinde fark yaratan çeşitli faktörlere bağlıdır; örneğin, özel veya ticari satıcı olup olmadığınız, her birinde kaç mal veya ürün teklif ettiğiniz gibi. eBay‘de satış yapmak, ürün sayısı ve her ay sahip olduğu satış miktarı, eBay komisyon yüzdesini etkileyen faktörlerdir.

NASDAQ 100 EBAY

ebay’de iki tür satış (liste) vardır.

Satın almak için sabit bir fiyatı olan ürünleri içerir ve bu seçeneği (Şimdi Satın Al) seçerek satın alma işlemi hemen yapılır, satın almak için ilan edilen tutarı ödemeniz gerekir ve istediğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.Diğer tür satımda ise ürün yalnızca açık artırmada satışa sunulur, satın almak için diğer teklif sahipleriyle rekabet etmek için teklif vermeniz gerekir. Görüldüğü gibi eBay kendine has kalıpları olan bir pazardır, bu nedenle eBay online pazarında alış ve özellikle satış yapmak beceri ve bilgi gerektiren bir bilimdir.TechDale’in özelliklerinden biri, onunla çalışmanın basitliğidir, bu da TechDale ile çalışmayı eBay ve benzeri sitelere zaten aşina olanlar ve hatta bu alanda deneyimsiz veya amatör olanlar için bile çok kolay hale getirir.

ebay’de Yasadışı Mal Satmak:

eBay’de bazı mal ve ürünlerin satışının yanı sıra bazı hizmetlerin sağlanmasının yasak olduğu özel alış ve satış kuralları vardır. eBay’de satış yapmadan önce, eBay‘deki yasaklı ürünler listesini kontrol ettiğinizden emin olun.

İşte eBay’de satamayacağınız bazı ürünler:

Piyango gibi potansiyel listeleri satmak

Ateşli silahlar ve diğer silahların satışı

Saldırgan maddeler (patlayıcılar ve ırk ihlalleri)

eBay‘de bir şey satın almak veya satmak istiyorsanız, bir hesaba ihtiyacınız var. Neyse ki, bu nispeten kolaydır. Tek yapmanız gereken kayıt formunu doldurmak.

eBay ve Amazon arasındaki fark nedir:

Temel olarak, eBay, TechDale, Amazon ve ATC gibi çevrimiçi pazarlar, bir web sitesi kurma maliyetine kıyasla perakendeciler ve üreticiler için uygun maliyetli bir alternatiftir.Ebayy

E-ticaret eBay tamamen farklıdır. EB, yeni veya kullanılmış malları alıp satmak için çevrimiçi bir açık artırma sitesidir. eBay temelde çevrimiçi bir pazar yeridir, alıcıların ve satıcıların hemen hemen her şeyi alıp satabilecekleri bir yerdir.

Amazon bir e-ticaret ve dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisidir. Aksine Amazon, tüm mal ve ürünlerini müşterilerinin sabit fiyatlarla satın alması için sunmaktadır. Amazon’da satılan malların yaklaşık %4’ü de doğrudan Amazon’un kendisi tarafından sunulmaktadır. Amazon ayrıca bir çevrimiçi mağaza görevi görür. Tabii ki, bağımsız perakendeciler ürünlerini Amazon’da sunabilir, ancak ürün listesi ve kategorileri eBay‘e kıyasla çok sınırlıdır ve doğrudan satış için eBay’e kıyasla birçok kısıtlama vardır.

eBay, özel, el yapımı ve benzersiz ürün ve ürünlerin alım satımı için bu konuda çok popüler olan el yapımı ürünler için dünyaca ünlü bir çevrimiçi pazar yeridir. El sanatları, sanat eserleri, fotoğrafçılık, giyim, mücevher, gıda, kozmetik, ev aletleri ve oyuncakların tümünün satılması için kullanılması gerekir. Bu nedenle, eBay‘den farklı olarak, bu çevrimiçi pazar yalnızca belirli bir mal ve ürün bölümünü satmak içindir ve özellikle zanaatkarlar, sanatçılar ve inşaatçılar dahil olmak üzere satıcılar için uygundur. ATC online pazarında, satış fiyatı sabittir ve açık artırma yoktur ve ayrıca kendi kuralları vardır. ATC’de satışa sunulan mallar el yapımı ve kıt olmak zorundadır ve bu konuda özel kurallar vardır.

EBAY Hisse Senedi Değerli Midir?

 Şubat 2013’te eBay, 1995’te kurulan bir Avrupa açık artırma web sitesi olan iBazar’ı satın aldı ve ardından 8 Ekim’de PayPal’ı satın aldı. People, e-ticaret ve elektronik para transfer sistemi alanında faaliyet gösteren bir Amerikan şirketidir. Ağustos ayı başlarında şirket, yüz milyonlarca kayıtlı kullanıcısı ve yaklaşık 2,5 milyar dolarlık geliri olan 5.000 çalışanı ile dünya çapında büyümüştü.

Şirket İlk çeyrekte 3.4 milyar dolar yıllık gelir elde etti.

eBay Hisse Senedi Almak için 3 Neden

eBay Hisse Senedi

eBay Hisse Senedi (NASDAQ:EBAY) 2021’de düşüş yaşadı. Hisse senedi, yatırımcıların pandemi sonrasında bile şirketin beklentileri konusunda hevesli olması nedeniyle bugüne kadar %36’nın üzerinde arttı.

Şirket, ekonomik yeniden açılmalarla devam eden karantinalar sırasında faaliyette bir artış gördü. Yakın zamanda ilk kez kaydolan kullanıcılar platformu beğeniyor ve buna karar vermek güzel bir seçim. eBay Hisse Senedi Almak için 3 Neden

1. Asla satılmadı

Tedarik zinciri sorunları, pandeminin başlangıcından bu yana işletmeleri rahatsız ediyor. Tüketiciler davranışlarını bir kuruşta değiştirdi ve üreticilerin uyum sağlamak için çok az zamanı vardı. Sonuç olarak, oyun konsolları, ev-ofis masaları ve tuvalet kağıdı gibi öğelerin genellikle yerel perakende mağazalarında satıldığı bir durumla karşılaştınız. Bu arada, smokinler, iş kıyafetleri ve nefes darphaneleri gibi çok az kişinin istediği kategorilerde bol miktarda öğeniz vardı.

Bu, eBay Hisse Senedi ‘nin varlık-hafif iş modelini vurguladı. Şirket, kendi envanterini taşımadığı için herhangi bir arz sıkıntısı veya fazlalığı ile karşılaşmadı. Yeni nesil oyun konsolları Walmart ve Target’ta satıldığında, eBay satıcıları ihtiyacınız olan her şeye sahipti. Elbette, perakende satış fiyatından daha yüksek ödeyebilirsiniz, ancak ürün mevcuttu.

Ayrıca, tüketici harcamalarının yoğunlaşması da ürünlerin nakliyesinde darboğazlar yaratıyor. Yine, eBay Hisse Senedi sipariş karşılama tesislerini işletmediğinden, gönderileri ve iadeleri alıcılara ve satıcılara bıraktığından, nakliye kısıtlamaları veya yüksek nakliye ve taşıma masrafları ile sorun yaşamaz.

Bu tedarik sorunlarının ne kadar süreceğini söylemek mümkün değil. Devam ettiği her çeyrekte, eBay Hisse Senedi faaliyet gösterdiği yerlerde tüketicilerden daha fazla ilgi görüyor.

2. eBay Hisse Senedi Reklam geliri artışı

eBay’in pandemi sırasındaki aktif alıcı büyümesi dikkat çekici değildi. 2019’un dördüncü çeyreğinden 2021’in ilk çeyreğine kadar eBay Hisse Senedi, 13 milyon aktif alıcı ekledi. Ancak burada daha önemli olan, artan alıcı sayısı değil, faaliyet düzeyidir. eBay Hisse Senedi toplam 187 milyon aktif alıcıya ulaştı. Bu, kayıtlı bir ödeme yöntemi olan, bir ürün için teklif vermeye veya doğrudan bir ürün satın almaya hazır büyük bir insan grubudur.

Ve hazır ve istekli alıcıların olduğu yerde, genellikle onların ürününün satın almaları gereken ürün olduğuna onları ikna etmeye çalışan, onlara reklam vermeye hazır işletmeleriniz olur. Gerçekten de, eBay Hisse Senedi 2020’de 1 milyar dolarlık reklam geliri elde etti. Ve zaten 2021’in ilk çeyreğinde, reklam geliri bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %58 artarak 224 milyon dolar oldu. İşte yönetimin bu fırsatı genişletmek için söyledikleri:

nasdaq nedir

Sabit fiyatlı envanter için risksiz bir EBM (edinme başına maliyet) modelinden yararlanan Tanıtılan Listelemeler aracılığıyla 2020’de 1 milyar dolarlık reklam gelirine ulaştık. Bir sonraki milyarımızı yakalamak için, açık artırmalar için bir reklam ürünü ve tıklama başına maliyet özellikleri de dahil olmak üzere birden çok deneme yapıyoruz. Ayrıca, eBay’den Tanıtılan Listelere yönelik trafiği artırarak satıcının maruz kalmasını artıran yeni bir yetenek keşfediyoruz.

3. eBay Hisse Senedi Güçlü bir hisse geri alım programı

Son olarak, eBay Hisse Senedi 2021’de 5 milyar dolarlık kendi hissesini geri satın alma niyetini açıkladı. Bu, şirketin 46 milyar dolarlık piyasa değerinin yaklaşık %10’una denk geliyor. Program yürürlükteyken, yatırımcılar hisse fiyatında büyük bir düşüşten daha az korkabilirler. Böyle bir düşüş olursa, eBay Hisse Senedi devreye girip hisselerinin büyük bir kısmını satın alabilir, fiyatı tekrar yükseltebilir ve toplam hisse sayısını azaltabilir.

Devasa geri alım programı ayrıca piyasaya yönetimin eBay Hisse Senedi ‘nin değerinin düşük olduğuna inandığının sinyalini veriyor. Bu, yatırımcı duyarlılığını artırmada uzun bir yol kat edebilir. Yine de, şimdi satın almanın verimsiz olma riski var – tüm bu iyi haberler zaten hisse senedine fiyatlandırılmışken, yüksek fiyatlarla satın almak, bugüne kadar %36’nın üzerinde artış gösteriyor.

Yatırımcılar, satın alma tahsislerini birkaç dilime bölebilir ve bu endişeleri gidermek için satın almalarını birkaç ay boyunca gerçekleştirebilir. Bu şekilde, hisse fiyatında bir çökme olursa, satın alımlarınızın bir kısmı daha düşük bir fiyattan olacak ve bu nedenle toplam maliyet tabanınız daha düşük olacaktır.

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Canlı EBAY Fiyatı ve Grafiği

Related posts

ABD Piyasaları 7 Ekim

Atilla

Copart Hisse Senedi: Copart Nedir? Canlı Copart Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Terra Luna kripto para birimi, 40 milyar dolarlık çöküşünden sonra yeniden dirildi. 

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku