AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

ECB Tahvil alımının sonunu getirdi

ECB, enflasyon yükselirken tahvil alımının sonunu getirdi

ANAHTAR NOKTALARI
-ECB Tahvil alımının sonunu getirdi, ECB Perşembe günü yaptığı açıklamada, net varlık alımlarını üçüncü çeyrekte – daha önce belirtilenden daha erken – tamamlamayı beklediğini söyledi.
-ECB benzersiz bir ikilemle karşı karşıya.akşamı, 10 yıllık Hazine getirisi %2.7741’e veya 2019’un başından beri en yüksek noktasına ulaştı. Haftaya başlamak için Pazartesi sabahı %2.76’yı aştı. Getiriler fiyatlara ters yönde hareket eder ve 1 baz puan %0.01’e eşittir.

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

ecb hakkında bilgiler ve son haberler

ECB Tahvil alımının sonunu getirdi, Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü para politikasını değiştirmedi, ancak daha şahin bir ton benimseyerek yaz aylarında politika normalleşmesine başlamanın önünü açtı.

Yönetim Konseyi benzersiz bir ikilemle karşı karşıya.

ECB Perşembe günü yaptığı açıklamada, APP (varlık satın alma programı) kapsamındaki net varlık alımlarını üçüncü çeyrekte – daha önce belirtilenden daha erken – tamamlamayı beklediğini söyledi.

Tahvil alım programı tamamlandıktan sonra, ECB’nin İngiltere Merkez Bankası ve ABD Federal Rezervi ile aynı yolu izleyerek faiz oranlarını artırmaya başlaması bekleniyor.

Ekonomistler, genel olarak ECB’nin politikayı şimdilik sabit tutmasını ve büyüme ve enflasyona ilişkin belirsiz görünüm belirlendikten sonra 9 Haziran’daki toplantısında eylem için zemin hazırlamasını bekliyorlardı.

 

 

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Tresis Baş Ekonomisti Daniel Lacalle'den Christine Lagarde'a Tokat Gibi  Bitcoin Yanıtı • Coinkolik

ECB Tahvil alımının sonunu getirdi

10 Mart’taki son toplantının tutanakları, Yönetim Konseyi’nin politika normalleşmesinin hızı konusunda huysuz tartışmalara girdiğini gösterdi.

Ukrayna’daki savaş ve müteakip Rusya’ya yönelik ağır yaptırımlar, tedarik zinciri darboğazları, yüksek enerji fiyatları ve birçok endüstriyel süreç için ihtiyaç duyulan genel emtia kıtlığına ilişkin endişeler ekonomik görünümü önemli ölçüde kararttı.

Aynı zamanda, enflasyon oranları yükselmeye devam ediyor ve bu artışın yalnızca enerji fiyatlarından kaynaklanmadığına ve daha sistemik olabileceğine dair belirsiz işaretler var.

 

 

 

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 13 Eylül

Atilla

Piyasada geri çekilme olursa alınacak en iyi 3 hisse senedi

Atilla

ABD Piyasaları 15 Ağustos

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku