AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

Yatırım yapılabilecek en iyi FinTech şirketleri

En İyi FinTech Şirketleri

En iyi FinTech şirketleri

En iyi FinTech şirketleri, Fintech, finans ve teknoloji kelimelerinin birleşimidir ve finansal işletmelere yeni teknoloji uygulayan şirketlerden oluşan geniş bir kategoridir. Örneğin, yeni dijital ödeme işleme çözümleri geliştiren şirketler ve kişiden kişiye ödeme uygulamaları oluşturan ve işleten şirketler fintech olarak kabul edilir.

Fintech’in potansiyeli oldukça heyecan verici. Son yıllarda nakitsiz ödeme alanının büyümesine rağmen, dünyadaki ödeme işlemlerinin çoğu hala nakit olarak yapılmaktadır. Çevrimiçi bankacılık kurumları, tipik olarak geleneksel bankalardan çok daha iyi olan faiz oranları ve ücret yapıları sunsa da, tüketicilerin çoğu hala finansal ihtiyaçları için şube bazlı bankacılığı kullanıyor.

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın

Yatırım Yapılabilecek En İyi FinTech Şirketleri

FinTech Hisse Senedi Türleri

Fintech, teknolojiyi finans dünyasına uygulayan herhangi bir şirketi ifade eden geniş bir terimdir. Birçok şirket türü fintech çatısı altındadır. İşte sundukları ürün ve hizmetlerden bazıları:

 • Ödeme Seçenekleri
 • Çevrimiçi ve mobil bankacılık
 • Çevrimiçi ve eşler arası (P2P) ödünç verme
 • Kişiden kişiye ödemeler
 • Finansal yazılım
 • Finansal hizmetler

En İyi 5 FinTech Hisse Senedi Yatırımı

Fintech endüstrisinde tonlarca uzun vadeli potansiyel var, bu nedenle en iyi yatırım fırsatlarını bulmak zor olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, portföyünüze büyük katkılar sağlayabilecek beş fintech hisse senedini burada bulabilirsiniz.

En iyi FinTech şirketleri 1. SquareSquare nasdaq nedir

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Square’in (NYSE: SQ) ürünü, tüccarların cep telefonlarını kullanarak kredi kartlarını kabul etme yolundan büyük ölçekli bir küçük işletme ve bireysel finansal ekosisteme dönüşmüştür. Şirket şimdi kart ödemelerini yıllık 100 milyar doların üzerinde bir oranda işliyor, gelişen bir küçük işletme kredi platformuna (Square Capital) sahip ve temel küçük işletme müşterisine ek olarak daha büyük tüccarlar ile ciddi bir ivme kazanmaya başladı.

Square’in işinin iki büyük bölümü özellikle heyecan verici. Birincisi, yıldan yıla ikiye katlanan aktif bir kullanıcı tabanına ve tüketici finansal hizmet tekliflerini oluşturmak için neredeyse sınırsız potansiyele sahip bir nakit uygulamasıdır. İkincisi, Square’in tüccarlarının çok kanallı bir varlık oluşturmasına yardımcı olan yeni ancak hızla büyüyen bir platform olan Square Online Store’dur. Ayrıca, COVID sonrası dünyada büyük bir büyüme katalizörü olabilecek kaldırım kenarı toplamayı da kolaylaştırır.

En iyi FinTech şirketleri 2. PayPalPayPal nasdaq nedir

PayPal Holdings (NASDAQ: PYPL), çevrimiçi ödemelerde tartışmasız liderdir, ancak bundan çok daha fazlasıdır. Birincisi, Venmo kişiden kişiye ödeme platformu bir endüstri lideri olarak ortaya çıktı ve muazzam kullanıcı tabanını nefes kesici bir hızla büyütmeye devam ediyor. PayPal ayrıca e-ticaret aracı Honey gibi tamamlayıcı işletmeler satın alıyor ve adreslenebilir pazarını büyük ölçüde genişletebilecek ortaklıklar kuruyor.

PayPal’ın 361 milyondan fazla aktif hesabı var, ancak CEO Dan Schulman, şirketin çok uzak olmayan bir gelecekte bu rakamı bir milyara çıkarabileceğine inanıyor. Daha fazla insan çevrimiçi alışveriş yapmayı ve arkadaşlarına ve ailelerine elektronik olarak para göndermeyi tercih ettiğinden, COVID-19 salgını PayPal’ın büyümesini hızlandırmaya bile yardımcı olabilir.

En iyi FinTech şirketleri 3. Goldman Sachs

Goldman Sachs: DeFi Has Its Advantages Over Traditional Finance - Blockworks

Bu ilk başta garip gelebilir. Birçok kişi Goldman Sachs’ı (NYSE: GS) düşündüğünde, eski usul Wall Street işini her zamanki gibi düşünür – kelimenin tam anlamıyla fintech inovasyonunun tam tersi. Bununla birlikte, Goldman Sachs, sadece birkaç yıl önce çok zorlanmış görünen iş modeline geçişin ortasında, bir yatırım bankası ve %1 için varlık yöneticisinden tam özellikli bir tüketici bankasına dönüşüyor. Marcus tasarruf ve kişisel kredi platformu ilk bileşendi ve şirket, Apple’ın (NASDAQ: AAPL) kredi kartının münhasır ihraççısı olarak 2019’da kredi kartı işine girdi. Yaklaşan ürünlerin bir yatırım platformu ve çek hesapları içerdiği bildiriliyor ve bu sadece bir başlangıç ​​olabilir.

Goldman, endişelenecek maliyetli bir şube ağı ve verimliliği ve tüketici değerini en üst düzeye çıkarmak için teknoloji odaklı bir yaklaşım olmaksızın, tüketici işini son derece fintech bir şekilde inşa ediyor. Diğer birçok fintech’in aksine, Goldman’ın devasa yatırım bankacılığı işi, çalkantılı piyasalarda daha iyi olma eğilimindedir ve bu da bunu daha az döngüsel bir fintech hissesi haline getirir.

En iyi FinTech şirketleri 4. Green DotGreen Dot Yatırım Yapılabilecek En İyi FinTech Şirketleri

Green Dot (NASDAQ: GDOT), yirmi yıl önce ön ödemeli banka kartına öncülük etmesiyle tanınan, piyasadaki en eski fintech şirketlerinden biridir. Şirketin banka kartı işi büyük bir iş olmaya devam ediyor, ancak aynı soruna yeni ve yenilikçi çözümler sunan Square ve PayPal gibi şirketlere karşı pazar payını kaybediyor. Ancak Green Dot, Walmart Money Card müşterilerine %2 getirisi olan bir tasarruf hesabı sunmak ve şirketin başına son derece deneyimli bir CEO atamak gibi hamlelerle en önemli avantajından (bankacılık tüzüğüne sahip) yararlanmaya başladı. bankacılık çabaları

Ayrıca, Apple, Uber (NASDAQ: UBER) ve Stash gibi şirketler tarafından kullanılan ve hala ilk aşamalarında olan hizmet olarak bankacılık (BaaS) platformu için Green Dot’u radarınızda tutmaya değer.Özetle, Green Dot, şirketlerin kendileri banka olmak zorunda kalmadan bankacılık ürünleri sunmasına olanak tanır (Apple Pay Cash’i düşünün). Green Dot, esasen bu şirketlerin ürünlerini güçlendirmek için bankacılık altyapısını kullanmalarına izin veriyor ve bu, gelecekte büyük bir büyüme endüstrisi olabilir.

En iyi FinTech şirketleri 5. MercadoLibreYatırım Yapılabilecek En İyi FinTech Şirketleri

MercadoLibre (NASDAQ: MELI) genellikle Latin Amerika’nın Amazon.com’u (NASDAQ: AMZN) olarak anılır, ancak, fintech açısından en heyecan verici olan Mercado Pago ödeme platformudur. İşletme her çeyrekte milyarlarca dolarlık ödeme hacmi işliyor ve hızla büyüyor. En cesaret verici olanı, MercadoLibre’nin e-ticaret platformu dışındaki ödemelerin işlenmesi söz konusu olduğunda Mercado Pago’nun daha hızlı büyümesidir. PayPal ile ortaklık ve Latin Amerika ödeme alanında Mercado Pago’nun büyümesinin daha yeni başlayabileceği anlamına geliyor.

Bu FinTech ETF’lerini Düşünün

Hızlı büyüyen ve nispeten genç bir sektöre sahip olduğunuzda, yatırım yapmak için bir veya iki hisse senedi seçmeye çalışmak korkutucu görünebilir. Tek tek hisse senetleri seçmek zorunda kalmadan fintech patlamasından kâr etmenizi sağlayan bir alternatif, borsada işlem gören bir fondur. Bu doğrultuda Global X Fintech Tematik ETF’yi (NASDAQMKT: FINX) düşünebilirsiniz.

Yatırım yapılabilecek en iyi FinTech şirketleri

DAX nedir? DAX endeksi nedir? Dax Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın

Fon, 2020 sonu itibariyle 33’ten fazla hisseyi kapsayan bir fintech şirketlerinden oluşan bir portföye yatırım yapıyor. Portföy, yukarıdaki listemizde yer alan birkaç ismin yanı sıra Fiserv (NASDAQ: FISV), Intuit ( NASDAQ: INTU) ve tüm farklı büyüklük ve iş modellerinde diğerleri. Mesele şu ki, tüm şirketler mükemmel bir büyüme potansiyeline sahiptir, ancak bir veya ikisi beklentileri tam olarak karşılayamazsa yatırımınız ezilmeyecektir.

Uzun vadeli büyüme yatırımcıları için harika bir arena

Tamamen açık olmak gerekirse, fintech hisse senetlerine yatırım yapmak, oynaklık ve risk toleransı düşük olan yatırımcılar için değildir. Herhangi bir yeni ve heyecan verici endüstri gibi, fintech de endüstri olgunlaştıkça biraz hız treni olacak gibi görünüyor. Ancak, nispeten yüksek risk toleransına sahip uzun vadeli yatırımcılar için, burada bahsedilenler gibi fintech hisse senetleri, iş dünyasındaki en heyecan verici büyüme trendlerinden birinden yararlanmak için mükemmel bir araç olabilir.

Fintech Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yatırım Yapılabilecek En İyi FinTech Şirketleri

Fintech nedir?

Finansal teknolojinin kısaltması olan Fintech, finansal süreçleri daha kolay, daha verimli ve daha karlı hale getirmek için kullanılan teknolojileri tanımlar. Fintech şirketleri, bu hedeflere ulaşmak için çeşitli yazılım platformları, uygulamalar, donanım çözümleri ve daha fazlasını geliştirir.

Yatırım yapılacak en iyi fintech şirketleri hangileridir?

Portföyünüze büyük katkılar sağlayabilecek 5 Fintech hissesi:

 • Square
 • PayPal
 • Goldman Sachs
 • Green Dot
 • MercadoLibre

Fintech hisseleri döngüsel midir?

Genel olarak konuşursak, cevap evet. Fintech hisseleri çoğunlukla döngüsel işletmelerdir. Büyük ölçüde tüketici harcamaları ve iş yatırımları ile bağlantılı olarak performans gösterirler. Bununla birlikte, tüm fintech hisseleri eşit derecede döngüsel değildir. Örneğin, sigorta şirketleri için teknoloji geliştiren şirketler, sigorta durgunluğa oldukça dayanıklı bir iş olduğundan, doğası gereği döngüsel değildir. Öte yandan, piyasa güçlerinin etkilerine karşı daha savunmasız olan ödeme teknolojileri geliştiren şirketlerin resesyon dönemlerinde önemli yavaşlamalar yaşaması daha olasıdır.

Related posts

ABD Piyasaları 18 Ekim

Atilla

Aralık’ta Almanız Gereken 5 Warren Buffett Hissesi

Atilla

Netflix Hissesi Almak

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku