AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

Hisse senetleri haftaya düşüşle başladı

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 16:20 )- ABD Borsası Cuma 7 Ocak

Faizler yükselmeye devam ederken hisse senetleri haftaya düşüşle başladı

Hisse senetleri haftaya düşüşle başladı, FED’in ekonomik büyümeyi yavaşlatabilecek daha sıkı para politikasına ilişkin endişeler üzerine faiz oranlarının tırmanmaya devam etmesiyle Pazartesi günü hisse senedi düştü.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 120 puan veya %0,4 düşüşle 34.600.82$’a düşerken, S&P 500 %0.7 düştü. Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 1.4 düştü.

Bu hamleler, ABD Hazine tahvillerinin bir gecede 3 yılın en yüksek seviyesine ulaşmasıyla geldi. Pazar akşamı, 10 yıllık Hazine getirisi %2.7741’e veya 2019’un başından beri en yüksek noktasına ulaştı. Haftaya başlamak için Pazartesi sabahı %2.76’yı aştı. Getiriler fiyatlara ters yönde hareket eder ve 1 baz puan %0.01’e eşittir.

Twitter’ın hisse senedi fiyatı, CEO Parag Agrawal’ın Elon Musk’ın şirketin yönetim kuruluna katılma planını terk ettiğini açıklamasının ardından Pazartesi günü piyasa öncesi işlemlerde düştü. Sosyal medya şirketinin hisseleri, bazı kayıpları telafi etmeden önce %8’den fazla düştü. ET 7:56’da hisseler %2,4 düştü.

Enflasyonla mücadele bu hafta piyasanın itici gücü olacak gibi görünüyor. Mart ayı tüketici fiyat endeksi Salı günü, üretici fiyat endeksi ise Çarşamba günü açıklanacak.

Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, Pazar günü CBS’nin “Face the Nation” programında Fed’in ekonomiye büyük zarar vermeden enflasyonu kontrol altına alabileceğine inandığını söyledi.

 

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

The US economy and S&P 500 Index of stocks are out of whack — Quartz

Hisse senetleri haftaya düşüşle başladı

“Risklere bakarsanız, dünyada ve ekonomide olup bitenler göz önüne alındığında, artan bir [durgunluk] riski var” dedi. Ancak iyimserliğimi koruyorum ve kesinlikle bu yıl ne olacağına dair kalıcı tahminim genişlemenin devam edeceği yönünde” dedi.

Mester, Çin’deki Covid kilitlerinin ABD’de enflasyona katkıda bulunan tedarik zinciri sorunlarını “ağırlaştıracağını” da sözlerine ekledi.

Bu haftanın ilerleyen saatlerinde, ilk çeyrek kazanç sezonu, bazı büyük bankaların ve havayollarının kazanç bildirdiği bir adım atacak. Çarşamba günü, JPMorgan ve Delta Air Lines kazançlarını zilden önce bildirecek. Perşembe günü Citigroup, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Wells Fargo’nun piyasalar açılmadan önce rapor vermesi bekleniyor.

Yatırımcılar ayrıca Ukrayna’daki gelişmeleri de yakından takip edecekler. Rusya’nın ülkeyi işgali, petrol ve diğer emtia piyasalarında oynaklığa neden oldu ve bu da hisse senetlerini bozdu.

 

DAX nedir? DAX endeksi nedir?

DAX endeks hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

US stock markets surge on new coronavirus measures | The Times of Israel

Altcoin Nedir?  Hangi Altcoin Alınmalı?  NFT Nedir? 

Altcoin hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayı

 

Hisse senetleri haftaya düşüşle başladı

Petrol fiyatları Pazartesi günü geriledi. West Texas Intermediate ham petrolünün fiyatı %3.9 düşüşle varil başına 94.42$’a geriledi. Brent ham petrolünün fiyatı %3.7 düşerek 99.01 dolardan işlem gördü.

Wall Street, teknoloji sektörünün bir endişe kaynağı olmasıyla birlikte olumsuz bir hafta geçiriyor. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik geçen hafta %3.9 düşerken, S&P 500 ve Dow sırasıyla %1.3 ve %0.3 düştü.

Sağlık sektörü %3’ün üzerinde kazanç elde ederek parlak bir noktaydı.

Nasdaq 100 nedir? Nasdaq 100 endeksi nedir?

 NASDAQ hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın

Related posts

ABD Piyasaları 5 Ekim

Atilla

Texas Instruments Hisse Senedi: Canlı TXN Fiyatı ve Grafiği

Atilla

ABD Piyasası Kapanışı 21 Temmuz

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku