AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

Paranızı Üçe Katlayabilen Hisseler

ABD Piyasaları 1 Eylül , ABD Piyasa Analizi 9 Mayıs- ABD Piyasa Analizi 19 Temmuz ( 23:00 ), ABD borsaları Salı günü şimdilik başarıya dönüş yolunu buldu. Pazartesi günü, yatırımcılar

Bu Hisse Senetleri Paranızı Üçe Katlayabilir

Paranızı Üçe Katlayabilen Hisseler, 3.000 dolarınız varsa ve on yıl içinde paranızı üçe katlamak istiyorsanız, bu iki güçlendirilmiş büyüme hissesi işi yapabilir. Netflix (NASDAQ:NFLX) ve Amazon (NASDAQ:AMZN) son on yılda hissedarlarına %1.000’in üzerinde getiri sağladı. Tabii ki, geçmiş performans geleceği tahmin etmez, ancak bir şirketin potansiyelini vurgular.

Paranızı Üçe Katlayabilen Hisseler icin, bir yatırımın yılda yalnızca %12’lik bir bileşik yıllık oran döndürmesi gerekir. Dolayısıyla, bu iki mükemmel işletme, önümüzdeki on yılda bir önceki on yılda elde edilen getirilerin yalnızca küçük bir kısmını bile sağlayabilirse, yatırımcılar paralarını üçe katlama hedefine ulaşacaklar.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

1. Netflix

Paranızı Üçe Katlayabilen Hisseler

Netflix’in büyümesini hızlandırmak, harekete geçirilmesine yardımcı olduğu tüketici zevklerindeki değişikliktir. İnsanlar, geleneksel kablo veya uydu TV izlemek yerine içeriklerini yayınlamayı her zamankinden daha fazla tercih ediyor. Bu şaşırtıcı değil. Bir akış aboneliği, telefonunuzu götürebileceğiniz her yere gider. Kablo TV, özü gereği, yalnızca kablo ile bağlandığınız yerde izlenebilir.

Paranızı Üçe Katlayabilen Hisseler inden biri Netflix yayıncılığın eski sağlayıcılara göre sahip olduğu ezici avantaj, Netflix’in geçen yılın aynı döneminde 195 milyon olan mali üçüncü çeyreğinin sonunda sektör lideri 214 milyon abone çekmesine yol açtı. Milyonlarca insan halka açık yerlerden kaçarken evde eğlence arayışına girerken, koronavirüs pandemisi Netflix’in büyümesini ateşe verdi.

Etkileyici bir şekilde Netflix, pandeminin başlangıcındaki yükseltilmiş seviyelerden müşteri toplamlarını koruyor, hatta büyüyor. Servise katılan insanlar etrafta dolaşıyor.

Netflix ayrıca müşterilerin sevdiği hizmetleri giderek daha verimli bir şekilde sağlıyor. Faaliyet kâr marjı 2016’da %4,3’ten 2020’de %18,3’e yükseldi. Sağlıklı ve artan bir kâr marjıyla mükemmel bir ürün sunmak, iyi hissedar getirileri için bir reçetedir.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Paranızı Üçe Katlayabilen Hisseler 2. E-ticaret devi Amazon

Paranızı Üçe Katlayabilen Hisseler

Amazon da tüketici davranışındaki büyük bir değişikliğin ardından kendini ileriye taşıyor. İnsanlar, mağazalara şahsen gitmek yerine internetten ürün satın almayı daha uygun buluyor, bu da çok mantıklı. Çevrimiçi satın alma, 7/24 alışveriş, evinize teslimat (genellikle ücretsiz), fiyat karşılaştırma kolaylığı ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kolaylıklar sunar.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Statista’ya göre, 2013’ten 2019’a kadar ABD e-ticaret satışlarının toplam satışların yüzdesi olarak %5.8’den %11’e yükselmesinin nedeni bu olabilir. Ayrıca, eğilim tersine dönmeyecek ve e-ticaret satışlarının 2024 yılına kadar toplam satışların %19,2’sine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ 100 Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın 

Amazon’un satışları 2013’ten 2020’ye kadar 74 milyar dolardan 386 milyar dolara yükseldi. Alışveriş çevrimiçi olarak devam ederse, Amazon’un satışlarının ne kadar ileri gideceğini söylemek mümkün değil.

Amazon’un faaliyet kar marjı Netflix’inkinden daha küçük ama benzer şekilde doğru yönde ilerliyor. 2013’ten 2020’ye kadar %1’den %5,9’a yükseldi.

Genel olarak, Netflix ve Amazon, hissedarlarına mükemmel getiri sağlayabileceklerini kanıtlamış harika işletmelerdir. Onları satın almayı daha da inandırıcı kılmak için, her ikisi de son beş yıldaki neredeyse en düşük fiyat-kazanç oranlarında elde edilebilir (tabloya bakın). Önümüzdeki on yılda paralarını üçe katlamak isteyen yatırımcılar, Netflix ve Amazon hisselerini satın alarak şanslarını önemli ölçüde artırabilir.

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Related posts

ABD Piyasaları 22 Temmuz ( 22:00 )

Atilla

18 Şubat ABD borsaları açılmadan önce bilmeniz gerekenler

Atilla

ABD Borsası 5 Ocak

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku