AnalizNASDAQ 100Nasdaq YatırımıŞİRKETLER

PayPal Hisse Senedi: PayPal Nedir? Canlı PYPL Fiyatı ve Grafiği

PayPal Hisse Senedi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Nasdaq 100 ‘da Paypal Hisse Senedi pandemi döneminde herkese olduğu gibi etkilendi. Peki ne kadar etkilendi ? Paypal Hisse Senedi hakkında bilmeniz gereken her şey bu makalede bulabilirsiniz. Paypal hisse senedi değerli mi ? Basitçe söylemek gerekirse, PayPal e-posta yoluyla güvenli bir para transferidir. Bu ifade kulağa geldiği kadar doğru olabilir, ancak bu basit fikrin PayPal’ı yalnızca internette değil, dış dünyada da bir finans merkezi haline getirdiğine şüphe yoktur. PayPal büyük ve güçlü rakiplerine rağmen birkaç yıl içinde en büyük uluslararası şirketlerden biri olmayı başaran bir şirket oldu.

Daha doğrusu PayPal, kullanıcılarının sanal veya elektronik hesaplar oluşturmasına ve bu hesaplar aracılığıyla çok güvenli, hızlı ve kullanımı kolay bir ağda para transfer etmesine, alışveriş yapmasına ve satmasına ve satın almasına olanak tanıyan çevrimiçi bir para transfer hizmetidir.

ULUSLARARASI YATIRIM SEKTÖRÜNDE LİDER İSİMLER İLE ÇALIŞMAK İSTERSENİZ BİZLERE

BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Bugün PayPal, önemli miktarda kullanıcının İnternet üzerindeki finansal işlemlerini yönetmektedir. Örneğin, dünyanın diğer ucundaki birine para göndermek için tek yapmanız gereken, PayPal Hesabı oluşturduğu e-posta adresine sahip olmaktır. Aynı şekilde bir e-posta adresi ile bir PayPal hesabı oluşturabilir ve bunu para almak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, PayPal’da bir hesap oluşturmak ücretsizdir ve finansal hizmetleri de makul ve kabul edilebilir ücretlere sahiptir. Böylece PayPal, hizmet sunmada basitlik ve hız ile pazarını her geçen gün genişletmeyi başarmıştır.

PayPal ne zaman kuruldu?

PayPal

PayPal, 1998 yılında Peter Teil ve Max Levchin tarafından Confinity ilk adı ve hükümet kontrolü dışında uluslararası bir para birimi yaratma fikri altında kuruldu. PayPal başlangıçta yeni ve halka yabancı olduğu için kara para aklama ihtiyacı duyan bilgisayar korsanları ve ekonomik suçlular tarafından kullanıldı, bu nedenle ilk aylarda bazı ABD eyaletlerinde yasaklandı.

İlk aşamalarındaki bu sorunlara rağmen PayPal, günlük işlem ve işlemleri gerçekleştirmek için yavaş yavaş alıcıların ve satıcıların dikkatini çekmeye başladı. Alıcılar, basit ve güvenli olduğu için onu kullanmakla ilgilendiler ve zamanla daha fazla satıcı, Visa veya MasterCard portalından geçmenin daha kolay olması ve daha fazla müşterinin şanslı olması nedeniyle onu destekledi.

2000 yılında, dünyanın en büyük çevrimiçi açık artırma sitesi olan eBay’deki yetkililer, çok sayıda kullanıcının, müşterilerini kullanmaya teşvik etmek için para kazanmanın bir yolu olarak PayPal logosunu açık artırma sayfalarına yerleştirdiğini keşfetti. Bu nedenle, eBay de bu hizmeti değerlendirdi ve web sitesinde kullanmak için olanaklar yarattı. Bu da PayPal’ın yayılmasını hızlandırdı, böylece kullanıcıları iki ayda yüz binden bir milyona yükseldi.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Paypal Hisse Senedi ‘ne Nasıl Yatırım Yapacağınızı Öğrenmek İstiyorsanız, okumaya devam edin

2002 yılında PayPal borsaya girdi ve ilk işlem gününün sonunda hisse senedi değeri 15 dolardan 20 dolara yükseldi.

Aynı yıl, eBay PayPal’ın çoğunluk hissesini satın alarak web sitesi hizmetlerine entegre ederek bu sitenin kullanıcılarının işlemlerini yüksek güvenlik ve hızla izlemeleri için koşullar sağladı.Şirketler daha güvenilir. Böylece PayPal ile eBay bu sitede sıfırdan yüze kadar mal satma ve parasını alma sürecini izledi ve taraflardan herhangi biri memnun olmazsa parayı kolayca iade edebiliyordu. Böylece PayPal’ın popülaritesi ve kullanımı bir anda önemli ölçüde arttı ve aynı yıl bu hizmet dünyanın en büyük online ödeme hizmetlerinden biri haline geldi.

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ 100 Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın 

PayPal, hizmetlerinin yaygınlaşmasıyla her geçen gün popülaritesini artırmayı ve rakiplerine olan mesafesini eskisinden daha fazla artırmayı başarmış, böylece PayPal bugün dünyanın 100’den fazla ülkesinde ve 26 para biriminde hizmet vermektedir. Şirketin şu anda dünya çapında 165 milyondan fazla aktif kullanıcısı var.

PayPal nasıl çalışır?

NASDAQ 100 PayPal Hisse Senedi ; 

PayPal, kullanıcılarının kişisel (veya şirket) bilgileriyle ve tek bir e-posta adresi kullanarak mümkün olan en basit şekilde ve kısa sürede PayPal.com’da ilk önce kendilerine bir hesap oluşturmalarına olanak tanır. PayPal, başlangıçta sizden gerçek bilgilerle bir hesap oluşturmanızı ister ancak bu aşamada bu bilgilerin doğrulanması için herhangi bir özel kontrol gerçekleştirmez.

Bir sonraki adımda PayPal hesabının özelliklerini etkinleştirmek için PayPal, PayPal hesabınızı bir banka hesabına veya kredi veya nakit kartına (Visa Card veya MasterCard gibi) bağlayarak doğrulamanızı ister. PayPal hesabınız doğrulandıktan sonra, banka hesabınızdaki (elbette yabancı bir ülkede) döviz tutarlarını veya kredi veya nakit kartınızın döviz bakiyesini PayPal’a veya doğrudan PayPal hesabınız veya kart bakiyeniz aracılığıyla aktarabilirsiniz. Başka bir PayPal hesabına aktarın veya onunla alışveriş yapın.

Böylece, bir banka hesabı veya nakit veya kredi kartı şeklinde olan para, şimdi bir PayPal hesap ağı içindedir. Bu sayede bu ağ içerisinde PayPal portalları üzerinden alışveriş yapabilir, bu sitede hesabı olan diğer kişilere para aktarabilir ve karşılığında onlardan para alabilirsiniz. Bu sayede tüm işlemler farklı bankalardaki hesap şeklinde veya çok sayıda kredi ve nakit kartında değil, PayPal adı verilen bir ağ içerisinde entegre olarak yapılmaktadır. Sonuç olarak PayPal, tüm işlemleri izleme ve hizmetin doğruluğunu ve ödeme yapanların memnuniyetini sağlamanın yanı sıra ağ içinde kötüye kullanım veya hırsızlık olmamasını sağlama yeteneğine sahiptir.

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Paypal hisse senedi ‘ne yatırım yapmak için ne yapmalıyım? Öğrenmek İstiyorsanız, okumaya devam edin

Mal ve hizmet sağlayıcısı ile aynı olan şirket ve işletmeler, bu kadar güvenli, hızlı, güvenilir hizmetleri alabilmek için yüzde 2 ila 4 oranında ücret ödemeye hazırlar. Bu sayede bankaların bürokrasisine daha az dahil olurlar ve diğer yandan gelirlerini daha hızlı ve doğru yönetip kullanabilirler.

Peki PayPal bu kadar güçlü bir ağ oluşturmaktan nasıl yararlanır? Günde 12,5 milyondan fazla işlem ve bu işlemlerin çoğunda ücret alınması düşünüldüğünde, bu şirketin günlük gelirinin hayal gücünün ötesinde olduğunu düşünmek kolaydır. Ancak bu, PayPal gelirlerinin tamamı değildir, ancak PayPal, hesabınızın ve dünyadaki çeşitli bankalara yatırmış olan diğer kullanıcıların bakiyesinden her zaman önemli miktarda sermayeye erişebilir.

Bu sitede hesap oluştururken her kullanıcı tarafından kabul edilen PayPal Kullanıcı Sözleşmesine göre PayPal, bu siteden elde edilen kârın sahibidir ve PayPal, kendi ağından çekme hakkına sahiptir.

Bu nedenle PayPal, daha fazla kullanıcıyı bu sitede bir hesap oluşturmaya teşvik etmek ve çekmek için her zaman en iyi hizmetleri sunmaya çalışır.

PayPal’da aşağıdaki türlerde işlemler gerçekleştirilebilir:

  1. PayPal portalı üzerinden satın alın
  2. Diğer PayPal hesaplarına Para Gönderin
  3. Diğer PayPal hesaplarından para alın
  4. Diğer PayPal kullanıcıları tarafından verilen Ödeme Faturaları
  5. Bir banka hesabından bir PayPal hesabına para aktarın ve tam tersi
  6. Nakit veya kredi kartından PayPal hesabına para aktarın veya tam tersi
  7. Bir işlemde alınan tutarın bir kısmının veya tamamının iadesi
  8. Aşağıda, ilk üç işlem türünün kısa bir açıklaması yer almaktadır.

PayPal portalı üzerinden satın alın

Bakiyeli (Bakiye) aktif bir PayPal hesabınız olduğunda veya bir banka hesabına veya nakit veya kredi kartına bağlı olduğunuzda, İnternet’teki PayPal ile tüm ödeme ağ geçitlerinde kullanabilirsiniz. Bu şekilde ürünü alışveriş sepetinize ekledikten sonra turuncu renkli ve PayPal logosu görünen Satın Al butonuna tıklamanız sizi PayPal web sitesinde belirli bir sayfaya götürecektir. Ardından PayPal, PayPal hesabınıza giriş yapmanızı sağlar ve tutarı onayladıktan ve gerekli verileri girdikten sonra PayPal hesabınızı kullanarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

PayPal portallarındaki her satın alma işleminden sonra, PayPal hesabınızda da görülebilen bir makbuz size gösterilecektir. Bu makbuzun bir kopyası da e-posta adresinize gönderilecektir.

Diğer PayPal hesaplarına Ödeme Gönder / Para Gönder

PayPal üzerinden diğer PayPal hesaplarına para aktarabilir, yani onlara para gönderebilirsiniz. PayPal’a para göndermek için tek yapmanız gereken karşı tarafın PayPal hesabının oluşturulduğu PayPal Hesabı veya PayPal Kimliği adı verilen e-posta adresidir.

NASDAQ 100 PayPal Hisse Senedi ; 

PayPal’daki bir işlemin maksimum tutarı 10.000 ABD Doları veya diğer para birimlerindeki karşılığı olabilir. Örneğin, PayPal’daki bir işlemin tavanı 8.000 Euro veya 12.500 Kanada Dolarıdır. Bunu yapmak için PayPal ayrıca yüzde 2,5 ile 4 arasında bir ücret hesaplar ve aktarılan tutardan düşer.

PayPal ödeme hizmetini kullanın

 PayPal, kullanıcıların ödeme yapmasını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda işletme sahiplerinin ve ev tabanlı bir işletme yürüten kişilerin para almasını da kolaylaştırır. Örneğin, programlama, grafik tasarım, fotoğrafçılık ve harici web sitelerine çeviri gibi hizmetler sağlıyorsanız, bu web sitelerinin çoğu hizmet sağlayıcılara ödeme yöntemlerinde PayPal ödeme seçeneklerini dikkate almıştır.

Başkalarından para almanın başka bir yolu da onlara PayPal hesap adresinizi vermektir, böylece Para Gönder yoluyla size para gönderebilsinler. Hesabınızda gerekli özellikler varsa, PayPal hesabınızdan hazırladığınız Faturayı kendi adına düzenleyip göndererek de ödeme yapabilirsiniz.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Son yıllarda PayPal için Skrill, Payza, WebMoney, MoneyBookers ve tabii ki Bitcoin gibi yeni rakipler ortaya çıktı, ancak PayPal popülerliği ve popülaritesi nedeniyle çevrimiçi ödeme pazarında geniş bir farkla liderliğini sürdürüyor. bir el ve güçlü bir imparatorluk gibi, faaliyet alanını her geçen gün dünden daha fazla artırıyor.

PayPal hisse senedi Almak için 3 Neden ve Satmak için 1 Neden

PayPal hisse senedi (NASDAQ: PYPL), Temmuz ayında 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığından beri değerinin üçte birini kaybetti. İkinci ve üçüncü çeyreklerdeki karışık raporlar ve cari dönem için yumuşak rehberlik, 2025 yılına kadar yıllık geliri iki katından fazla artırma hedefiyle ilgili endişelere yol açtı.

PayPal’ın Pinterest ile yaptığı söylentili anlaşma müzakereleri, Adalet Bakanlığı’nın şirketin Visa ile ilişkisini soruşturması ve teknoloji hisselerinde enflasyon kaynaklı bir satış dahil olmak üzere diğer faktörler durumu daha da kötüleştirdi.

Ancak yatırımcılar PayPal’ın kısa vadeli zorluklarına aşırı tepki mi verdi? Karar vermek için PayPal’ı satın almak için üç neden ve ayrıca satmak için bir neden gözden geçirelim.

1. PayPal’ın kullanıcı tabanı büyümeye devam ediyor

PayPal, üçüncü çeyreği 416 milyon aktif hesapla kapattı ve toplam ödeme hacmi (TPV) 310 milyar dolara ulaştı.

PayPal, mevcut çeyreği, yıldan yıla en az %14 büyümeyi temsil edecek olan 430 milyondan fazla aktif hesapla bitirmeyi bekliyor.

Kazanç çağrısı sırasında CEO Dan Schulman, PayPal’ın 2025’te 750 milyon aktif hesaba ulaşma hedefinden hala “oldukça emin” olduğunu söyledi. Aynı yıl 50 milyar dolardan fazla gelir elde etme hedefini destekleyen bu hedef, aktif hesaplar, önümüzdeki dört yıl içinde yaklaşık %15’lik bir bileşik yıllık oranda (CAGR) artacaktır.

Bu genişleme, PayPal’ın bir dijital cüzdanı, bir tasarruf hesabını, eşler arası ödemeleri, fatura ödemelerini, doğrudan mevduatları, kripto para birimi hizmetlerini, BNPL’yi (şimdi satın al, sonra öde) bir araya getiren yeni “süper uygulaması” yeteneğine dayanıyor. hizmetleri ve diğer teklifleri – kullanıcılarını kilitlemek, Square gibi rakiplerine karşı hendeğini genişletmek ve kayıp oranlarını azaltmak.

2. Amazon ile yeni ortaklığı

Son üç yılın çoğunda, PayPal’ın gelir artışı, eBay’i Adyen’e kaptırması nedeniyle kısıldı.

Ancak PayPal hisse senedi kendi başına büyümeye devam etti ve kısa süre önce Amazon ile e-ticaret devinin 2022’de Venmo ödemelerini kabul etmesini sağlayacak yeni bir ortaklık imzaladı.

Venmo, 80 milyondan fazla müşterisi ile halihazırda bir eşler arası ödeme lideridir, ancak bu yılın başlarında 70 milyon yıllık aktif kullanıcıyı aşan Square’s Cash App ile zorlu bir rekabetle karşı karşıyadır. Amazon ile ortaklık, Venmo için taze rüzgarlar yaratacak ve hizmetin dar liderliğini korumasına yardımcı olacaktır.

3. PayPal hisse senedi makul bir değerde

Son dört ay PayPal yatırımcıları için zorlu geçti, ancak satışlar hisse değerini daha makul seviyelere indirdi.

Bu yazı itibariyle, PayPal 39 kat ileri kazanç, gelecek yılki satışların sekiz katı ve 2025 gelir hedefi olan 50 milyar doların beş katından daha az işlem görüyor. Değeri düşük değil, ancak birçok fintech akranından daha çekici görünüyor (özellikle kârlarına göre).

Karşılaştırıldığında, Bitcoin gelirine olan yoğun bağımlılığı nedeniyle daha değişken getiriler sağlayan Square, 122 kat ileri kazanç ve gelecek yılın satışlarının beş katından biraz fazla işlem görüyor. Adyen, 122 kat ileri kazanç ve 57 kat gelecek yılın satışlarıyla işlem görüyor.

 PETROLE NASIL YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

PayPal hisse senedi satmanın tek nedeni: marjlar

Birçok yatırımcı, PayPal’ın 2025 için aktif hesap ve gelir hedeflerine sabitlenmiş durumda, ancak 2020’den 2025’e kadar %22’lik bir CAGR’de kazançlarını artırma hedefine daha az dikkat ediyor olabilirler.

Faaliyet marjını genişleterek ve sürekli olarak hisse geri satın alarak bu büyüme oranına ulaşmayı umuyor.

En son kazanç çağrısı sırasında CFO John Rainey, şirketin işletme marjının daraldığını, çünkü “teknoloji, geliştirme, satış ve pazarlamaya, müşteri kazanımı ve katılım stratejilerine artan harcamalar da dahil olmak üzere agresif bir şekilde yatırım yapmaya” devam ettiğini söyledi.

Devam eden bu sıkıştırma, PayPal’ın iddialı kazanç büyüme hedefleri ile birlikte, gelecekte bazı şaşırtıcı kazanç kayıplarına neden olabilir.

PayPal hisse senedi güçlü yönler zayıf yönlerden daha ağır basıyor mu?

PayPal’ın ana faaliyet alanı hala güçlü ancak çıtayı kendisi için çok yükseğe koymuş olabilir. Sonuç olarak, stoğu biraz fazla ısındı, ancak tekrar satın almayı düşünecek kadar soğudu.

Şirket, öngörülebilir gelecekte muhtemelen dünyanın en büyük dijital ödeme platformlarından biri olmaya devam edecek ve insanlar nakitten uzaklaştıkça ekosistemi genişlemeye devam edecek. Pandemi nedeniyle bazı kısa vadeli ters rüzgarlar ve yıldan yıla zorlu karşılaştırmalarla karşı karşıya, ancak yine de büyük bir değer ve büyüme dengesi sunan uzun vadeli sağlam bir yatırım.

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Canlı PYPL Fiyatı ve Grafiği

Related posts

Broadcom Hisse Senedi : Broadcom Corporation Nedir? Canlı AVGO Corporation Fiyatı ve Grafiği

Atilla

ABD Piyasaları 16 Ağustos

Atilla

28 Nisan ABD Açılış Öncesi En Hareketli Hisseler

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku