AnalizNASDAQNASDAQ 100NASDAQ ANALIZNasdaq YatırımıNASDAQ YORUM

Tesla hissesi almak, Tesla 10 Yıl Sonra Nerede Olacak?

Tesla hissesi almak

Tesla Hisse Senedi 10 Yıl Sonra Nerede Olacak?

Elektrikli araç öncüsü, önümüzdeki yıllarda birden fazla büyüme yoluna sahip. Tesla hissesi almak, Tesla 10 Yıl Sonra Nerede Olacak? Elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla (NASDAQ:TSLA) yönetimi, CEO Elon Musk’ın Tesla hisselerinin %10’unu satıp satmama konusunda yaptığı bir anketin ardından geçen hafta manşetlere çıktı (yine!). Anket sonuçlarının ardından Musk, Çarşamba günü yaklaşık 5 milyar dolarlık hisse sattı (bu, opsiyonları kullandıktan sonra elindekilerin yaklaşık %2,6’sına denk geliyor). Tesla hissesinin uzun süredir takipçileri, bu satırlar boyunca haber duyurularında veya Musk’ın tweet ‘lerinde fiyatının çılgınca dalgalandığını gördüler.

Nasdaq 100 nedir ? Nasdaq 100 endeksi nedir ?

NASDAQ 100 Hakkında öğrenmek istedikleriniz için buraya tıklayın 

Elon Musk's offer to donate Tesla stock to world hunger is bogus

Anahtar noktaları

  • CEO Elon Musk’ın son hisse satışı şirketin büyüme planlarını etkilemiyor.
  • Tesla, önümüzdeki yıllarda araç teslimatlarında güçlü bir büyüme bekliyor.
  • Kendi kendine sürüş, Tesla için gelecekteki önemli bir büyüme fırsatıdır.

Musk’ın son hisse satışının kısa vadede hisse senedi fiyatı üzerinde küçük bir etkisi oldu, ancak Tesla’yı uzun vadede, diyelim ki 10 yıl sonra, önemli bir şekilde etkilemeyebilir. Satıştan sonra bile, şirketin kurucusu önceki hissesinin yüksek bir yüzdesine sahip olmaya devam edecek. Satışın ana nedeni, Musk’ın vadesi dolmak üzere olan hisse senedi opsiyon ticareti yaptığı için borçlu olduğu vergileri ödemek için nakit elde etmek.

Dolayısıyla şirketin uzun vadeli büyüme planları olduğu gibi kalıyor. Nedir bu büyüme planları? Ve gelecekte hisse senedini nasıl etkileyebilirler? Tesla’nın önümüzdeki on yıldaki ve ötesindeki büyüme potansiyeline daha yakından bakalım.

SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ ALTKOİNİN HANGİSİ OLDUĞUNUBİLMEK İSTİYORSANIZ  

BURAYA TIKLAYIN

Tesla hissesi almak, Tesla’nın büyüme planları

Tesla hissesi almak, Tesla 10 Yıl Sonra Nerede Olacak? Üçüncü çeyrekte Tesla’nın geliri yıldan yıla %57 arttı. Tesla yönetimi, şirketin EV teslimatlarını yıllık ortalama %50 oranında büyütmeyi beklediğini söyledi. 2020 yılında şirket yaklaşık 500.000 araç teslim etti. Beklenen büyüme oranına göre, şirket bundan 10 yıl sonra yılda 28 milyon araba teslim ediyor olabilir. Adil olmak gerekirse, yönetimin tahminini bu hikayenin 10 yıllık tahminine genişletmek, şirketin söylediklerinin ötesinde bir tahminde bulunmaktır. Diyelim ki büyümesinin beş yıl sonra yıllık ortalama %20’ye yavaşladığını varsayalım. Bunu yaparak Tesla, 2030 yılına kadar yılda yaklaşık 9,5 milyon EV satıyor olabilir.

Tesla hissesi almak, Tesla 10 Yıl Sonra Nerede Olacak?

Perspektif için, bu miktar, Volkswagen veya Toyota Motor’un 2020’de sattıklarına yakın bir sayı. Bu kadar çok EV satmak için Tesla’nın önce onları üretmesi gerekiyor. Şirket şu anda yılda yaklaşık 1 milyon otomobil üretim kapasitesine sahip. Biri Berlin’de diğeri Teksas’ta olmak üzere iki yeni Gigafactory inşa ediyor. Bunun ötesinde şirket, Cybertruck, Semi ve Roadster gibi yeni modelleri piyasaya sürmeyi planlıyor. Tesla, konumları henüz belirlenmemiş olsa da, önümüzdeki yıllarda duyurulanların ötesinde en az iki yeni Gigafactory inşa etmeyi planlıyor. Dolayısıyla, önümüzdeki on yılda Tesla için çok iş ve büyüme var.

NASDAQ 100 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

Tesla’nın büyüme yolları

Tesla hissesi almak, Tesla’nın uzun vadeli büyümesi yalnızca EV’leri satmaktan gelmeyecek. Şirket kendisini bir yıkıcı olarak kurdu ve önümüzdeki yıllarda bu imaja uygun yaşamaya devam edebilir. Tesla için başka potansiyel büyüme yolları da var.

Tesla hissesi almak, ilk olarak şirket, otopilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD) özelliklerini geliştirmeye odaklanmıştır. Tesla, Ağustos ayında bir AI günü etkinliğine ev sahipliği yaptı. Özellikle, en iyi yetenekleri çekmek Tesla için FSD cephesinde liderlik etmenin anahtarıdır. Birkaç otomobil üreticisi ve teknoloji şirketi, otonom sürüşü gerçeğe dönüştürmek için çalışıyor ve çoğu, bu hedefe ulaşmak için finansal kaynaklara sahip. Teknolojik bilgi birikimi burada kazananı çok iyi ayırabilir. Tesla ayrıca FSD beta testini daha fazla sürücüye genişletiyor; bu, FSD işlevselliğinin kullanıma sunulmasını kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

EN İYİ ALTKOİNLERİ SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

İkincisi, Tesla’nın EV’ler ve FSD’deki üstünlüğünü koruması için araç yazılımında ve pil paketlerinde sürekli iyileştirmeler gerekiyor ve şirket de bu yönlere odaklanıyor. Enerji depolama ve güneş enerjisi dağıtımları Tesla için diğer potansiyel büyüme alanlarıdır; şirket her iki segmentte de iyi ilerliyor.

Tesla: the iPhone of electric vehicles or just another car company? |  Financial Times

Tesla hissesi almak ,Son olarak Tesla, bir büyüme fırsatı olarak otomobil sigortasına odaklanıyor. Açıkçası, şirket bunu geleneksel sigorta şirketlerinden farklı bir şekilde yapmayı planlıyor. Tesla, çarpışma olasılığını tahmin etmek ve buna dayalı özel prim oranları sunmak için frenleme, dönüş, güvenli olmayan takip, ileri çarpışma uyarıları ve benzeri şeyler için geniş sürücü verilerini kullanmayı planlıyor.

 PETROLE NASIL YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ BURAYA TIKLAYIN

Tesla’nın Yatırımcı paketi

Tesla hissesi almak, sonuç olarak, önümüzdeki on yıl ve ötesinde Tesla’dan dört gözle bekleyecek çok şey var. Şirket bu cephelerde ilerledikçe, hisseleri bundan sonra daha da yükselebilir. Hisse senedi, zaten çok fazla büyüme ile fiyatlandırılmış olduğundan, son birkaç yılda elde ettiği büyük getirileri sağlayamayabilir. Yine de, önümüzdeki birkaç yıl içinde piyasayı aşan getiriler elde etmek için iyi bir konumda olduğunu düşünüyorum.

DAX 40 ENDEKSİNE NASIL YATIRIM YAPACAĞINIZ KONUSUNDA BİLGİ ALMAK İSTİYORSANIZ

BURAYA TIKLAYIN

 

 

Related posts

Adobe Hisse Senedi: Adobe nedir? Canlı ADBE Fiyatı ve Grafiği

Atilla

Activision Blizzard Hisse Senedi : Activision Blizzard Nedir? Canlı ATVI Fiyatı ve Grafiği

Atilla

ABD Piyasa Analizi 11 Mayıs

Atilla

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bunu kabul ettiğinizi varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul et Devamını oku